|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/10/27: اخبار ديپلماتيك
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4525 27/10/97 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


اخبار ديپلماتيكسي ان بي سي گزارش داد: احتمال تمديد معافيت هاي نفتي ايران از سوي آمريكا

ايسنا : شبكه سي ان بي سي با اشاره به اينكه نماينده ويژه وزارت امورخارجه آمريكا درباره ايران مشخص نكرده است كه واشنگتن مي خواهد چه تصميمي براي تحريم نفتي ايران بگيرد، گزارش داد دولت ترامپ ممكن است باز هم اجازه خريد نفت ايران را به مشتريان آن بدهد.

به گزارش شبكه سي ان بي سي، دولت ترامپ اين فضا را براي خود حفظ كرده است كه كماكان نفت ايران نفت صادر شود و اين اتفاق عامل ديگري خواهد بود تا قيمت نفت باز هم كاهش يابد. برايان هوك نماينده ويژه دولت آمريكا درخصوص ايران در روزهاي اخير از اظهارنظر درباره اينكه واشنگتن قصد دارد چه تصميمي درخصوص تحريم هاي نفتي عليه ايران بگيرد، سر باز زد. در ازا، وي اين باور را ايجاد كرد كه ممكن است مستثني شدن بزرگ ترين خريداران نفت ايران از تحريم هاي آمريكا تمديد شود. تصميم دولت آمريكا در ماه نوامبر براي در نظر گرفتن معافيت هايي براي هشت كشور خريدار نفت ايران، شامل هند و چين بازار را شوكه كرد و سبب شد تا قيمت نفت كاهش قابل توجهي در ماه هاي اخير داشته باشد.

دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا در ماه مه 2018 از توافق هسته اي با ايران خارج شد و سپس در ماه نوامبر تحريم ها عليه ايران در حوزه انرژي و بانكداري را بازگرداند. دولت واشنگتن از تهران مي خواهد كه به آزمايش موشك هايش پايان دهد، دست از حمايت از گروه هاي شيعه در منطقه بردارد و به علاوه محدوديت هاي بيشتري را بر برنامه اي هسته اي اش بپذيرد.

بااين حال، برايان هوك همچنان بر پيام دولت براي اعمال فشار حداكثري بر ايران و رسيدن به هدف به صفر رساندن صادرات نفت ايران تاكيد مي كند. وي در سفرش به ابوظبي گفت كه واشنگتن قصد ندارد معافيت ديگري براي تحريم نفتي ايران صادر كند. اما او در پاسخ به سي ان بي سي كه پرسيد آيا دولت مي خواهد معافيت هاي فعلي را تمديد كند، گفت كه نمي تواند به اين سوال جواب دهد. وي ادامه داد: «تنها چيزي كه مي توانم بگويم اين است كه ما بر اين باوريم كه هر زمان يك بازار با تامين بهتر نفت داشته باشيم، در شرايط بهتري قرار خواهيم گرفت تا به صفر رساندن (صادرات نفت ايران) را تسريع بخشيم.» اين اظهارات هوك نشان مي دهد كه تصميم دولت در اين زمينه منوط به قيمت نفت پس از پايان معافيت شش ماهه خريد نفت ايران در ماه مه 2019 است. برايان هوك همچنين روز شنبه تاكيد كرد كه ترامپ براي جلوگيري از كمبود توليد نفت در بازار و افزايش قيمت نفت با ادامه صادرات محدود نفت ايران موافقت كرده است. در واقع وزارت امورخارجه آمريكا باز هم سياست خود براي به صفر رساندن فروش نفت ايران را مورد تاكيد قرار داد كه در طول يك دوره در سال گذشته (ميلادي) به افزايش قيمت نفت انجاميد.

واكنش لاوروف به نشست لهستان

دنياي اقتصاد : سرگئي لاوروف، وزير امورخارجه روسيه اعلام كرد كه نشست سازمان دهي شده از سوي آمريكا در لهستان درباره مسائل خاورميانه، مشخصا در جهت بازدارندگي ايران برگزار شده و مسلما نمي تواند به حل وفصل مشكلات اساسي منطقه كمك كند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از خبرگزاري «نووستي»، وزير امورخارجه روسيه، روز گذشته در كنفرانس مطبوعاتي در مسكو اعلام كرد كه روسيه دعوتنامه براي شركت در نشستي درباره مسائل خاورميانه كه از سوي ايالات متحده آمريكا در لهستان سازماندهي شده را دريافت كرده است، ولي ترديد دارد كه چنين نشستي كمكي به حل وفصل مشكلات اساسي در اين منطقه كند. پيش از اين مايك پمپئو، وزير امورخارجه آمريكا در مصاحبه با شبكه تلويزيوني «فاكس نيوز» گفته بود كه ايالات متحده درحال فراهم سازي نشست بين المللي درباره برقراري ثبات در خاورميانه در تاريخ 13و14 فوريه (24 و 25 بهمن ماه) در لهستان است. به گفته وي، در اين نشست نمايندگاني از كشورهاي آسيايي، آفريقايي و غربي و همچنين منطقه خاورميانه دعوت شده اند تا مسائل مربوط به ثبات و صلح در خاورميانه، با توجه به اقدامات ايران را بررسي كنند. لاوروف در كنفرانس مطبوعاتي در مسكو گفت: «ما اين دعوتنامه را دريافت كرده ايم. براساس دستوركار مشخص شده در اين دعوتنامه، قبل از هر چيز مناقشات در سوريه، يمن و مسائل مربوط به برنامه موشكي ايران و به طور كلي اقدامات ايران در منطقه مورد بررسي قرار خواهد گرفت.»

ريابكوف: دليلي براي انتقاد از برنامه موشكي ايران وجود ندارد

از سوي ديگر سرگئي ريابكوف، معاون وزير امورخارجه روسيه تاكيد كرد كه هيچ دليلي براي انتقاد از برنامه موشكي ايران وجود ندارد. به گزارش «ايسنا» به نقل از خبرگزاري اسپوتنيك، معاون وزير امورخارجه روسيه پس از پرتاب ماهواره ايران در روز سه شنبه و انتقاد برخي مقامات دنيا به اين رويداد گفت كه هيچ دليلي براي انتقاد از برنامه موشكي ايران وجود ندارد. ريابكوف در گفت وگو با خبرنگاران تصريح كرد: «لازم است كه ميان پرتاب ماهواره با پرتاب موشك براي تخريب اهدافي روي زمين تفاوت قائل شويم، چراكه فناوري مورد استفاده در اين دو بسيار متفاوت است.» وي افزود: «من هيچ دليلي براي سوءتفاهم هاي ايجاد شده كه در ماه هاي اخير در رابطه با توسعه برنامه موشكي در ايران به وجود آمده است، نمي بينم. ايران با آزمايش موشك هايش هيچ اقدامي خلاف قوانين بين المللي انجام نمي دهد. همه چيز در اين زمينه براساس شرايط سخت و متناسب با هنجارها و تعهدات موجود اجرا مي شود.»

كاهش 8 تا 12درجه اي دما در كشور

ايسنا : سازمان هواشناسي از ماندگاري هواي سرد تا اواسط هفته آينده در كشور خبر داد. براساس گزارش سازمان هواشناسي امروز بارش برف و وزش باد شديد در استان هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، كردستان، كرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختياري، زنجان، قزوين، همدان، مركزي،خراسان شمالي و گلستان، اصفهان، كهگيلويه و بويراحمد، فارس، خوزستان، ايلام، قزوين، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان رضوي،كرمان، گيلان و مازندران و بارش باران همراه با وزش باد شديد در استان هاي بوشهر، كرمان و هرمزگان پيش بيني مي شود.

همچنين وزش باد شديد در شرق و جنوب شرق كشور قابل پيش بيني است. با تشديد سامانه بارشي نيز گستره بارش ها نواحي مركزي، دامنه هاي جنوبي البرز، سواحل درياي خزر، شرق و شمال شرق كشور را فرا خواهد گرفت و دما 8 تا 10 درجه در نيمه شمالي و غرب كشور كاهش مي يابد. فردا جمعه (28 دي ماه) عمده فعاليت سامانه بارشي محدود به شمال شرق و شرق كشور و سواحل شرقي درياي خزر خواهد شد. اين سامانه با كاهش قابل ملاحظه دما بين 8 تا 12 درجه همراه است و در غالب مناطق بارش به صورت برف و با وزش باد شديد خواهد بود.

اخبار ديپلماتيك


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4525 به تاريخ 27/10/97، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه قانون يار
متن مطالب شماره 9، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است