|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/1: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4528 1/11/97 > صفحه 6 (خبر) > متن
 
 


خبر14 ميليون خانوار سبد حمايتي گرفتند

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: تاكنون 14 ميليون خانوار سبد حمايتي را دريافت كردند و اگر كساني باشند كه خود را مشمول قانون دريافت بسته حمايتي مي دانند بايد تقاضاي خود را به مراجع حمايتي اعلام كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس، محمد شريعتمداري در جمع خبرنگاران در حاشيه نشست شوراي عالي حفاظت با اشاره به دستور كار اين نشست درباره سخت و زيان آور بودن شغل آتش نشانان گفت: در گروه الف مشاغل سخت و زيان آور مشاغلي هستند كه با بررسي آلايندگي هاي محيطي مي تواند خارج و شمول سخت و زيان آور قرار بگيرد كه قاعدتا نمي شد آتش نشانان را در آن بخش قرار دهيم. وي ادامه داد: در گروه «ب» مشاغلي هستند كه بالذات سخت و زيان آور محسوب مي شوند كه بر اين اساس كليه مشاغل عملياتي آتش نشاني در سراسر كشور كه تابع قانون كار هستند مشمول مشاغل سخت و زيان آور شدند.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ادامه داد: ليست مشاغل عملياتي را به پيوست مصوبه امروز شوراي حفاظت فني به همه استان ها ابلاغ خواهيم كرد و سازمان تامين اجتماعي نيز آن را در دستور كار قرار خواهد داد.وي گفت: علاوه بر اين ساير مشاغل مطرح بودند كه در ظاهر عملياتي نيستند و متناسب با جغرافياي كشور ممكن است در زمره مشاغل عملياتي قرار گيرند كه در آن مورد هم مقرر شد كميته هاي محلي و استاني متناسب با شرايط خاص در استان ها بتوانند علاوه بر ليست مصوب درباره آن مشاغل تصميم گيري كنند.وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تاكيد كرد: اين موضوع از روز تصويب و به محض ابلاغ لازم الاجرا است.وي درباره تامين 4 درصد حق بيمه مربوط به مشاغل سخت و زيان آور گفت: كارفرماها در اين زمينه بايد تمهيداتي در نظر بگيرند و طبيعي است كه از زمان تصويب مصوبات لازم الاجرا خواهد بود.شريعتمداري درباره سبد حمايتي كارگران گفت: با تامين اعتباري كه از سوي سازمان برنامه و بودجه انجام شد و بر اساس قانون مصوب همه گروه هايي كه بايد از بسته حمايتي نوبت اول برخوردار مي شدند، بسته را دريافت كردند و 145 ميليارد تومان آخرين مبلغي بود كه سازمان برنامه و بودجه در اختيار سازمان تامين اجتماعي قرار داد تا آخرين بخش از مرحله اول بسته حمايتي پرداخت شود.

وي ادامه داد: كساني كه تا به حال سبد حمايتي را دريافت كردند تقريبا نيمي از جمعيت كشور و 14 ميليون خانوار را شامل مي شوند و اگر كساني باشند كه خود را مشمول اين قانون و دريافت بسته حمايتي مي دانند بايد تقاضاي خود به مراجع حمايتي اعلام كنند كه اگر لازم باشد تحت پوشش كميته امداد يا بهزيستي قرار بگيرند و مشمول اين بسته شوند. وزير كار گفت: دستور رئيس جمهور اين بوده كه براي نوبت دوم پرداخت بسته حمايتي سازمان برنامه و بودجه مقدمات را فراهم كند.

تاكيد بر تداوم توزيع بسته هاي معيشتي

ديروز در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي بر تداوم توزيع بسته هاي معيشتي براي قشرهاي كم درآمد جامعه تاكيد شد. شوراي عالي هماهنگي اقتصادي روز يكشنبه به رياست حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهور و با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس قوه قضائيه و ديگر اعضا تشكيل جلسه داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در اين جلسه، سران قوا با توجه به تلاش بدخواهان ايران براي كمرنگ نشان دادن دستاوردهاي انقلاب اسلامي و پررنگ نشان دادن مشكلات اقتصادي جاري كشور، تاكيد كردند كه مسوولان و مديران كشور و رسانه ها با تشريح پيشرفت هاي كشور در طول 40 سال گذشته، نمايشي از تلاش و فعاليت ملت و دولت و تقويت وحدت، همبستگي و اقتدار ملي را به نمايش بگذارند. شوراي عالي هماهنگي اقتصادي همچنين طرح هاي دولت براي حمايت از توليد و اشتغال در سال جاري را مورد بررسي قرار داد و بر تداوم توزيع بسته هاي معيشتي براي قشرهاي كم درآمد جامعه تاكيد كرد. شوراي عالي همچنين خواستار تسريع در روند تصويب لايحه واگذاري سهام عدالت شدكه هم اكنون در دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار دارد. همچنين مقرر شد در هماهنگي دولت و مجلس شوراي اسلامي، موضوع كمك به واحدهاي توليدي در باز پرداخت تسهيلات بانكي نهايي شده و نتيجه به شوراي عالي گزارش شود. در اين جلسه، بحث اصلاح نظام بانكي نيز ادامه يافت و چند بند ديگر از پيشنهادهاي بانك مركزي در اين زمينه مورد بررسي و تصويب قرار گرفت.

تصوير آشكار از يارانه پنهان

ايسنا : سخنگوي ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه يارانه پنهان بودجه 98 را 900 هزار ميليارد تومان عنوان كرد. مژگان خانلو در مورد جزئيات يارانه هاي پنهان تشريح كرد: بررسي هاي سازمان برنامه و بودجه نشان داد كه در سال، حدود 600 هزار ميليارد تومان از اين يارانه به حوزه انرژي و نفت و مشتقات آن اختصاص دارد كه 215 هزارميليارد تومان آن متعلق به بنزين است.

به گفته او، از 900 هزار ميليارد تومان يارانه پنهاني كه در سال پرداخت مي شود حدود 300 هزار ميليارد تومان نيز به يارانه بودجه اي و فرابودجه اي تعلق دارد. خانلو با بيان اينكه دولت در لايحه بودجه 1398 هيچ افزايش قيمتي براي حامل هاي انرژي در نظر نگرفته و اعمال نكرده است، گفت: قرار شد دولت بسته اصلاح قيمت حامل هاي انرژي را در قالب بسته اصلاحات ساختاري سازمان برنامه و بودجه تهيه كند و از سوي ديگر كميسيون اقتصادي مجلس بسته اي جداگانه را بررسي و تدوين كند كه هر دو مورد در حال انجام است. سخنگوي سازمان برنامه بودجه گفت: اگر در فاصله اي كه لايحه بودجه بررسي و تصويب مي شود، بسته هاي اصلاحات ساختاري حامل هاي انرژي به جمع بندي رسيده باشد در قالب قانون اعمال مي شود و اگر اين گونه نشود به عنوان قانون جداگانه به مجلس رفته مورد بررسي قرار خواهد گرفت. او افزود: بسته مورد نظر، ابعاد مختلف ساختاري حامل هاي انرژي از كارت سوخت سهميه بندي يا آزادسازي و البته بازتوزيع منابع را در نظر خواهد گرفت، اما جمع بندي اي كه بايد بين سازمان وكميسيون اقتصادي مجلس صورت بگيرد هنوز اتفاق نيفتاده است. خانلو در مورد اينكه آيا با تصويب بسته اصلاح ساختاري مي توان گفت كه بنزين در اصلاح قيمت ها چند نرخي خواهد شد، گفت: همينطور است؛ اما اين شرايط كنترل ها و نظارت هاي خاص خود را مي طلبد به هر حال چند نرخي شدني نيازمند آن است كه قبل از آن الزامات نظارتي پيش بيني شود در غير اين صورت مسيري خارج از هدف از پيش تعيين شده را خواهد رفت.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4528 به تاريخ 1/11/97، صفحه 6 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله گياه شناسي ايران
متن مطالب شماره 1 (پياپي 2501)، بهار و تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است