|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/3: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4530 3/11/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرتاييد نامه وزرا به رهبرانقلاب

ايرنا : وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، تقديم نامه برخي از وزيران به رهبر معظم انقلاب درباره لوايح مرتبط با FATF را تاييد كرد و گفت: مفاد اين نامه تقاضا از ايشان براي تسريع در رسيدگي اين لوايح در مجمع تشخيص مصلحت نظام است.

محمد شريعتمداري به برخي شروط و تحفظ هاي جمهوري اسلامي ايران در مورد كنوانسيون هاي مختلف و عضويت در سازمان هاي بين المللي اشاره كرد و افزود: فكر مي كنم دو يا سه اظهارنظر مكتوب رهبر معظم انقلاب ذيل نظر شوراي عالي هماهنگي سه قوه، هم منفردا در مورد هر كدام از اين لوايح به صورت جداگانه و هم مجتمعا اخذ شده است؛ يعني كاملا پيداست كه متناسب با روند طبيعي قانوني كار، رهبر معظم انقلاب با تحقق اين شرايط موافقت فرموده اند. وي با يادآوري شرايط پيش روي كشور و تحولات بين المللي تصريح كرد: تاخير در تصويب، ممكن است تبعاتي براي كشور در عرصه هاي گوناگون داشته باشد و انتقالات مالي را با مشكل مواجه كند. وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ادامه داد: از اين جهت موضوع لوايح چهارگانه مرتبط با FATF براي دولت از حساسيت ويژه اي برخوردار بوده و دولت علاقه مند است در اين فرصت محدود اين اقدام به نتيجه برسد. شريعتمداري همچنين اظهار كرد: هيات عالي نظارت مجمع برخي تحفظ ها درباره اين لوايح دارد. اميدواريم اين لوايح در مجمع تشخيص مصلحت نظام بررسي شود و به تصويب برسد تا ما شاهد آثار زيانبار عدم تصويب آن در كشور نباشيم. شريعتمداري در عين حال گفت كه او جزو امضاكنندگان اين نامه نيست.

كدام وزرا نامه را امضا كرده اند؟

در همين حال به گزارش عصر ايران، يك عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي كه نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاري پانا  گفت 8 نفر از وزراي دولت نامه درخواست تسريع در روند تصويب پالرمو (الحاق به كنوانسيون بين المللي مقابله با جرائم سازمان يافته فراملي) و CFT (لايحه الحاق به كنوانسيون بين المللي مقابله با تامين مالي تروريسم) به رهبري را امضا كرده اند.در همين زمينه يك منبع موثق در وزارت امور خارجه امضاي محمدجواد ظريف وزير امور خارجه را تاييد كرد. همچنين برخي منابع دولتي نيز امضاي فرهاد دژپسند وزير اقتصاد را تاييد كردند.به گفته عضو هيات رئيسه مجلس علاوه بر اين دو وزير، بيژن نامدار زنگنه وزير نفت، رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت، رضا اردكانيان وزير نيرو، محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي، محمد شريعتمداري وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي نيز اين نامه را امضا كرده اند. البته شريعتمداري در گفت و گو با «ايرنا» ضمن تاييد اصل نامه گفته است كه وي جزو امضا كنندگان نبوده است.شنيده ها حاكي از آن است كه نامه درخواست وزرا براي تسريع در روند تصويب پالرمو و CFT به رهبري حدود سه ماه پيش تهيه و ارسال شده است.

توضيحات مطهري درباره نامه تعدادي از وزرا

در خبري ديگر، ديروز علي مطهري نايب رئيس مجلس در گفت وگو با خبرگزاري خانه ملت، درخصوص نامه تعدادي از وزيران به مقام معظم رهبري درباره لوايح CFT و پالرمو، توضيح داد: تعدادي از وزرا در نامه اي از رهبري درخواست كردند تا ايشان براي تسريع پيگيري لوايح CFT و پالرمو به مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كنند. نماينده مردم تهران تصريح كرد: تعيين تكليف دو لايحه CFT و پالرمو قبل از اتمام مهلت FATF موردنظر و توجه وزرا بوده است، از اين رو از مقام معظم رهبري براي تسريع در تعيين اين تكليف درخواست شده تا از اين مهلت عبور نكنيم.

معاون اول رئيس جمهور: براي برون رفت از مشكلات معيشتي برنامه داريم

دنياي اقتصاد : اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در مراسم افتتاح طرح هاي فولادسازي بردسير و كرمان گفت: ما امروز بر مشكلات كشور اشراف كامل داريم و مي دانيم مردم با چه مشكلاتي دست و پنجه نرم مي كنند، اما براي رفع اين مشكلات برنامه هايي داريم.

وي درادامه گفت: آمريكا فشار هاي اقتصادي زيادي وارد كرده است تا ايران دست از آرمان هاي انقلابي خود بردارد، اما ملت ايران به پيشرفت خود ادامه داده و افتتاح طرح هاي صنعتي امروز، نشانه اي از شكست تلاش هاي آمريكا است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وي افزود: منكر شرايط سخت نيستيم، اما مي توانيم با برنامه ريزي و مديريت اين شرايط سخت را پشت سر بگذاريم و مي توانيم با انسجام به گونه اي عمل كنيم كه آمريكايي ها به هدف خود نرسند. به گزارش «ايسنا» جهانگيري با اشاره به اينكه آمريكايي ها اعلام كردند كه جنگ اقتصادي عليه نظام و ملت ايران را با هدف فروپاشي جمهوري اسلامي آغاز كردند، ادامه داد: آمريكايي ها اگر يك مقدار تدبير داشته باشند و مراسم هايي مانند افتتاح هاي امروز ما را نگاه كنند، مي فهمند نه تنها موفق نبوده اند، بلكه ايران را در مسير پيشرفت و توسعه هرچه بيشتر نيز قرار داده اند.

علي لاريجاني: نشست ورشو، كنفرانس بازي دشمنان است

خانه ملت : علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي روز گذشته در نشست اعضاي ستاد برگزاري مراسم چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي، نشست ورشو و نشست هاي مشابه را كنفرانس بازي توصيف كرد و گفت: آنها نمي توانند انقلاب را حذف كنند و جمهوري اسلامي استراتژي بسيار روشن و دقيقي را از زمان امام راحل و مقام معظم رهبري پيموده و منزلت ملت ايران كه محب اهل بيت(ع) هستند كه اين امر در زمان رژيم شاه بسيار نزول پيدا كرده و باعث شده بود به چشم تحقير به ايران بنگرند، اصلاح شد.

لاريجاني تصريح كرد: انقلاب اسلامي در مرحله اي است كه دشمن نسبت به آن حيله گري مي كند و به دليل اهميت آن به دنبال دسيسه هستند تا وزن انقلاب را كاهش دهند و بسترهايي نيز وجود دارد؛ امروز انقلاب اسلامي به 40 سالگي خود رسيده و بسياري از افرادي كه 50 سال هم دارند خيلي خوب انقلاب را لمس نكرده اند.لاريجاني در ادامه با بيان اينكه سخنرانان بايد در حمايت از انقلاب و دفاع از كيان ملت صحبت كرده و از اظهارات سست و اوقات تلخي ها كه مقتضاي امروز نيست بپرهيزند، گفت: همچنين برخي موضوعات است كه وزن آن اينگونه نيست كه خيلي برجسته سازي شود و لزومي ندارد همه مناقشات در اين مقطع حل و فصل شود بلكه امروز بايد به موضوع وفاق و وحدت توجه كرد.

حميرا ريگي سفير جديد ايران در برونئي شد

ايرنا : اداره كل اطلاع رساني و امور سخنگويي وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعيه اي اعلام كرد: به پيشنهاد وزير امور خارجه و تصويب رئيس جمهوري، حميرا ريگي زيروكي به عنوان سفير جديد ايران در برونئي منصوب شد. در بخشي از اين اطلاعيه آمده است: ريگي طي روزهاي آينده عازم محل ماموريت مي شود. حميرا ريگي زيروكي پيش از اين فرماندار شهر قصرقند در استان سيستان و بلوچستان بود.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4530 به تاريخ 3/11/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مهندسي تونل و فضاهاي زيرزميني
متن مطالب شماره 1 (پياپي 801)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است