|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/14: چند توصيه ديجيتالي براي شركت در نمايشگاه گردشگري تهران
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4539 14/11/97 > صفحه 17 (گردشگري) > متن
 
 


توريسم اتساين 
چند توصيه ديجيتالي براي شركت در نمايشگاه گردشگري تهران


نويسنده: وحيد روستايي (vahid.roostaie97@gmail.com)

 بهمن ماه براي دوستداران گردشگري و همچنين شركت هاي فعال در اين زمينه و صنايع وابسته، از اهميت دوچنداني برخوردار است. هرسال در اين ماه بزرگ ترين و مهم ترين نمايشگاه بين المللي گردشگري ايران به مدت معمولا چهار روز در تهران برگزار مي شود كه ميزبان هزاران بازديدكننده اعم از علاقه مندان به سفر و شركت هاي بزرگ داخلي و خارجي در زمينه گردشگري و صنايع مربوطه است. نزديكي زمان برگزاري نمايشگاه گردشگري به تعطيلات عيد باستاني نوروز فرصت طلايي را براي معرفي خدمات و محصولات مرتبط با سفر در اختيار شركت ها قرار مي دهد تا بتوانند علاوه بر فعاليت هاي بخش برندينگ، سهم بازار خود را نيز افزايش دهند. حضور گسترده شركت هاي واقع در شهرستان نيز يكي از نقاط قوت اين نمايشگاه است. اگر شما به عنوان يك شركت گردشگري براي حضوري قدرتمند در اين نمايشگاه برنامه ريزي كرده ايد حتما اين روش ها را براي نتيجه گيري بهتر در نظر بگيريد.

صفحه مربوط به حضور خود در نمايشگاه را در وب سايتتان طراحي كنيد. اين صفحه علاوه بر دارا بودن دعوت نامه اي براي همراهان و مسافران قديمي و علاقه مندان به سفر، به منظور بازديد از غرفه شما، بايد حاوي اطلاعات كاربردي ديگري نيز باشد. مي توانيد غرفه و راه هاي دسترسي به آن را با موشن و اينفوگرافي معرفي و در سايت خود منتشر كنيد. موقعيت نمايشگاه را از طريق نقشه گوگل در اين صفحه قرار دهيد. فراموش نكنيد دسترسي به اين صفحه را براي جامعه در ارتباط با خود، با ايميل ماركتينگ و شبكه هاي اجتماعي آسان كنيد. ويدئويي كوتاه از حضورهاي قبلي شما در نمايشگاه بين المللي گردشگري تهران نيز مي تواند جذابيت فراواني به موضوع ببخشد.

اگر اولين حضور خود را تجربه مي كنيد براي سال هاي بعد، فيلم و عكس مناسب از غرفه خود تهيه كنيد تا در آينده براي اين قسمت با مشكل مواجه نشويد. از فرآيند غرفه سازي تصويربرداري گاه گذر (ويدئوي تايم لپس) تهيه و در شبكه هاي اجتماعي منتشر كنيد تا نشان دهيد براي آماده سازي اين حضور در حال تلاش هستيد. مي توانيد با كمك راهنمايان سفر شركت تان مقاصد گردشگري خاص را در ساعت هاي خاص در غرفه نمايشگاهي خود معرفي كنيد. در اين صورت حتما اين برنامه را با جزئيات در صفحه ايجاد شده قراردهيد. از قابليت هاي اينستاگرام استفاده كنيد و در چند استوري كوتاه به صورت ويدئو، دنبال كنندگان خود را به بازديد از غرفه دعوت كنيد. شبكه هاي اجتماعي در طول نمايشگاه نيز اهرم بسيار ضروري براي شما خواهند بود.

ثبت اطلاعات بازديدكنندگان يكي از مهم ترين بخش هايي است كه بايد در برنامه ريزي حضورتان، قسمتي را به آن اختصاص دهيد. در سال هاي گذشته بيشتر شركت ها تنها از طريق نسخه هاي كاغذي اين كار را انجام داده اند كه معايب خود را دارد. سيستم هاي امروزه به شما اين امكان را مي دهد تا با استفاده از چند مانيتور لمسي پايه دار اطلاعات تمامي بازديدكنندگان خود را در يك مرحله ذخيره، تقسيم بندي و در سيستم مديريت ارتباط با مشتري (CRM) ثبت كنيد.

اين نكته حياتي را در نظر بگيريد كه در بازاريابي خدمات از جمله گردشگري، حرف اول و آخر را «خلاقيت» مي زند. خلاقيت است كه به برند شما «جذابيت» مي دهد. همان طور كه در سيستم هاي بازاريابي شركت بايد خلاقانه عمل كرد، زمان برگزاري نمايشگاه نيز بايد از ايده هاي خلاق و كاربردي استفاده كرد. تصاوير، موزيك، ويدئوهاي هيجان انگيز از مقاصد سفر و همچنين طرح غرفه به شما كمك مي كند مزيت رقابتي خود را به خوبي به ديگران نشان دهيد. «ديگران» مي توانند مسافران، همكاران و رقباي شما باشند؛ پس اين نكته را جدي بگيريد. اما داستان به همين جا ختم نمي شود. چه فايده اي دارد اگر تابلوي زيبايي براي فروش داشته باشيد اما كسي آن را نبيند؟ ابزارهاي ديجيتال براي نمايش خلاقيت شما بسيار مفيد خواهند بود. اگر در حال تهيه محتواي مناسب براي غرفه خود هستيد، در نظر داشته باشيد شما براي جذب نگاه مخاطب به خود تنها چند ثانيه فرصت داريد؛ پس در اين حالت پخش ويدئوي جذاب با ريتم تند نسبت به متن و عكس عملكرد بهتري خواهد داشت.

ابزارهاي بازاريابي ديجيتال به كمك شما مي آيند پس شما هم آنها را فراموش نكنيد. سايت و شبكه هاي اجتماعي خود را توسط چند سيستم كامپيوتري معرفي كنيد. بخشي از غرفه را براي مطالعه وبلاگ تعبيه كنيد. اين كار منجر به جذب مخاطب براي سايتتان در مدت زماني كوتاه خواهد شد. عضويت در خبرنامه سايت با داشتن يك ايميل، تنها چند ثانيه زمان مي برد اما در ارتقاي بخش ايميل ماركتينگ شما نقش كليدي ايفا خواهد كرد. پس بازديدكنندگان مشتاق خود را براي عضويت در آن و دريافت ايميل هايتان ترغيب كنيد. مخاطبانتان را در همان غرفه به سفر ببريد! چگونه؟ واقعيت مجازي همه چيز را آسان كرده است. عينك هاي واقعيت مجازي يكي از جذاب ترين بخش هاي غرفه شما خواهد شد و براي شركت هاي گردشگري در زمينه اجراي تورهاي مسافرتي بسيار كارآمد است. اين ابزار در معرفي مقاصد سفر به دليل اثرگذاري مستقيم بر ذهن، بدون وجود «عامل اخلالگر» كمك زيادي خواهد كرد. اگرچه تعداد كاربران آن نسبت به ديگر ابزار كمتر است اما همان تعداد محدود دقايق بيشتري را به اختيار خود صرف ديدن محتواي شما خواهند كرد كه همه اين عوامل باعث تثبيت برند شما خواهد شد. پس محتواي نمايشي خود را با حساسيت بيشتري انتخاب كنيد.

دوربين گوشي خود را كمي بچرخانيد. در كنار معرفي شركت، نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته، هر سال پر از جاذبه هاي متنوع است كه مي تواند براي مخاطبان شبكه هاي اجتماعي شما جذاب باشد. رقص هاي محلي، عشاير و سياه چادرهاي آنها و بخش غذاهاي سنتي تنها گوشه اي از اين جاذبه ها هستند. هر روز گزارشي تصويري از اتفاقاتي كه در غرفه افتاده تهيه و در شبكه هاي اجتماعي خود منتشر كنيد.


*مشاور بازارسازي و برندينگچند توصيه ديجيتالي براي شركت در نمايشگاه گردشگري تهران


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4539 به تاريخ 14/11/97، صفحه 17 (گردشگري)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
نظر بدهيد

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه بوم شناسي جنگل هاي ايران
متن مطالب شماره 13، بهار و تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است