|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/14: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4539 14/11/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


خبربهره برداري از «اپليكيشن» شهريار گرگان در راستاي شهر هوشمند

دنياي اقتصاد - گرگان : شهردار گرگان از بهره برداري از «اپليكيشن» شهريار گرگان در راستاي اجراي شهر هوشمند خبر داد. عبدالرضا دادبود در مراسم بهره برداري از پروژه «اپليكيشن» موبايلي شهر يار شهرداري گرگان اظهار كرد: شهرداري گرگان به مناسبت 40 سالگي پيروزي انقلاب اسلامي 40 طرح را به بهره برداري خواهد رساند يا كلنگ زني خواهد كرد.

وي اضافه كرد: يكي از اين طرح ها رونمايي «اپليكيشن» موبايلي شهريار، نرم افزار ارتباطي مردم و مديران شهرداري است كه از بخش هاي مختلفي برخوردار است. شهردار گرگان تصريح كرد: ارسال مشكل در شهر يكي از قابليت هاي مهم اين نرم افزار محسوب مي شود كه شهروندان مي توانند با عكسبرداري يا تهيه فيلم از محل وجود مشكل در شهر موضوع را به شهرداري گزارش كنند كه بلافاصله پس از رفع مشكل، از طريق پيامك به شهروند گزارش داده خواهد شد. دادبود گفت: در واحد بازرسي و رسيدگي به امور شكايات شهرداري گرگان يك بخش با امكانات مربوطه و مانيتورينگ لازم تعبيه شده تا به صورت ويژه مباحث گزارش شده از سوي مردم در اين نرم افزار موبايلي رصد و تا حصول نتيجه پيگيري شود.وي تاكيد كرد: بخش مخصوص پاركينگ ياب يكي ديگر از بخش هاي اين نرم افزار است كه شهروندان در هر نقطه اي از شهر كه باشند با استفاده از اين بخش مي توانند آدرس پاركينگ هاي موجود اطراف را به دست آورند. شهردار گرگان متذكر شد: با اين بخش شهروندان مي توانند مكان پارك خودروي خود را ثبت كرده تا در صورت فراموش كردن نقطه پارك شده ماشين خود با يك كليك ساده مكان پارك خودرو خود را پيدا كنند.

تفاهم دارويي «نوين زعفران» با دانشگاه بجنورد

گروه بنگاه ها : براي استفاده از امكانات، استعداد و توانايي هاي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني خراسان شمالي و به منظور رفع نيازهاي پژوهشي و تحقيقاتي شركت نوين زعفران، تفاهم نامه اي در حوزه هاي نانو فناوري، زيست فناوري و گياهان دارويي با حضور اعضاي هيات علمي گروه فناوري هاي نوين دانشگاه در مشهد منعقد شد. امير اماني، مديرگروه فناوري هاي نوين و رئيس مركز رشد دانشگاه بجنورد درباره اين تفاهم نامه گفت: بر مبناي اين تفاهم نامه ها طرح هايي با نفع شركت ها و با واسطه گري دانشگاه انجام مي شود.

هدف از اجراي اين تفاهم نامه اين است كه مشكلات شركت ها با امكانات دانشگاه ها حل شود و از خلال آن اشتغال دانشجويان به ارمغان بيايد. فاطمه عروج عليان، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي بجنورد هم در اين جلسه با اشاره به دارو هاي توليدي از گياهان دارويي گفت: داروي ضدسرطان نانوكركومين از زردچوبه گرفته مي شود و هدف ما شناساندن زعفران با توجه به ظرفيت هاي بالاي دارويي آن به صورت آن چيزي است كه در مورد زردچوبه اتفاق افتاده است و حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي در اين راه مي تواند مثمر ثمر باشد. علي شريعتي مقدم، مديرعالي گروه نوين زعفران هم در حاشيه امضاي تفاهم نامه گفت: در طرح جديد توسعه ارزش هاي روستايي (تار) در نظر داريم تا براي محصولات ديگري كه هم خانواده زعفران هستند و در اين مناطق توليد مي شوند با استفاده از دانش و فناوري و صرفه جويي در مصرف آب، ارزش افزوده ايجاد كنيم. تحقيقات مختلف دانشگاهي خواص ضد سرطاني زعفران به ويژه سرطان پوست را به اثبات رسانده است، اما تاكنون محصولي در اين زمينه توليد نشده است و هدف اصلي ما توليد محصولاتي نوين و ايجاد ارزش افزوده بالاتر از زعفران است. براساس اين گزارش، ايجاد ساختار حمايت از بخش هاي دانش بنيان و استارت آپ ها، فناوري هاي نوين و شتاب دهي به آنها، ايجاد كريدور علمي زعفران و حمايت از تحقيقات كاربردي، چاپ كتب، نشريات و مقالات كاربردي با حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي به ويژه در رشته نانوتكنولوژي و بيوتكنولوژي در گروه فناوري هاي نوين دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي از جمله اهداف اين تفاهم نامه است كه به امضاي معاون تحقيقات و فناوري اين دانشگاه و مديرعامل گروه نوين زعفران رسيده است.

تعميرات واحد شماره 3 گازي نيروگاه شهيد رجايي

مهرداد نوري - دنياي اقتصاد - قزوين : تعميرات واحد شماره 3گازي نيروگاه شهيد رجايي قزوين در حال انجام است.

در اين دوره از فعاليت هاي تعميراتي، تمام تجهيزاتي كه مطابق جدول برنامه ريزي، نياز به بازديد و انجام تعميرات دارد، دمونتاژ مي شود كه تاكنون دمونتاژ پوسته توربين به انجام رسيده و متعلقات جانبي توربين و نازل هاي سوخت نيز در حال دمونتاژ است. بنابراين گزارش بازديد از تجهيزات جانبي واحد، دمونتاژ محفظه احتراق با پيشرفت 75 درصد، دمونتاژ ژنراتور و خروج استاتور و انجام تست هاي الكتريكي آن و همچنين بازديد و رفع اشكال جزئي از IP اواپراتور بويلر واحد، بخش ديگري از فعاليت هاي تعميراتي اين واحد است كه از سوي كاركنان تعميرات مكانيك، الكتريك و ابزاردقيق نيروگاه در حال انجام است. نيروگاه شهيد رجايي با توليد سالانه حدود 12 ميليارد كيلووات ساعت انرژي، بيش از 4 درصد از برق مورد نياز شبكه سراسري را تامين مي كند.

افزايش ضريب مكانيزاسيون در مزارع و باغ هاي فارس

محمد صداقت - دنياي اقتصاد - شيراز : معاون استاندار فارس در مراسم تجليل از كاركنان نمونه سازمان جهاد كشاورزي ضمن برشمردن دستاوردهاي بخش كشاورزي استان به رغم خشكسالي ها از افزايش ضريب مكانيزاسيون از نيم به 64/ 1 اسب بخار در مزارع و باغ هاي اين استان خبر داد و گفت: جاي اميدواري است كه 10 درصد از محصولات كشاورزي توليدشده در اين استان به بازار مصرف و حتي خارج از استان صادر مي شود. رحماني ضمن تاكيد بر ايجاد ارزش افزوده به محصولات كشاورزي گفت: براي استفاده بهينه از آب هاي موجود استان بيش از 200 هكتار از اراضي فارس به آبياري تحت فشار مجهز شده و براي نخستين بار نيز 100 هكتار به زير كشت گياه شيرين بيان رفته است و مجموع زمين هاي تحت كشاورزي باغي و زراعي به يك ميليون هكتار مي رسد. وي افزود: بيش از 10 ميليون تن محصول در اين مزارع برداشت مي شود كه اين رقم در حال افزايش است. معاون استاندار همچنين خواستار شد كه مدل تعالي سازماني در تمام سازمان ها و موسسات وابسته به بخش كشاورزي فارس عملياتي شود.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4539 به تاريخ 14/11/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بازخورد
متن مطالب شماره 8، خرداد و تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است