|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/23: رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش: مرگ برآمريكا يعني مرگ بر حاكمان آمريكا
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4544 23/11/97 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش: مرگ برآمريكا يعني مرگ بر حاكمان آمريكا


برگرفته از: پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز جمعه در ديدار فرماندهان و جمعي از كاركنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش، بيعت شگفتي ساز همافران با امام خميني(ره) در 19 بهمن 1357 را تجسم شجاعت، اميد به پروردگار، نهراسيدن از دشمن و عمل به وظيفه برشمردند و تاكيد كردند: 22 بهمن امسال به ياري پروردگار و در پرتو همين عوامل تاريخ ساز به معناي واقعي كلمه دشمن شكن خواهد شد و با هوشياري ملت و حضور همه سلايق و ديدگاه ها، پرشكوه تر از سال هاي قبل خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي، راهپيمايي 22 بهمن را از مسائل شگفتي ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در كشورهايي كه انقلاب كرده اند به رژه نيروهاي مسلح در مقابل چند نفر تبديل شده است اما در ايران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر كشور به خيابان ها مي آيند و بر ادامه راه انقلاب تاكيد مي كنند كه اين مساله، از معجزات شگفتي ساز انقلاب است و بايد با تمام قدرت ادامه يابد.

ايشان حضور انبوه و بي شمار ملت در راهپيمايي 22 بهمن را «دشمن شكن و مرعوب كننده آن»، «نشان دهنده حضور عمومي ملت در صحنه» و «تجلي عزم و وحدت ملي» برشمردند و خاطرنشان كردند: در جامعه اختلاف سليقه وجود دارد اما وقتي پاي انقلاب و نظام و 22 بهمن به ميان مي آيد، همه اختلاف ها رنگ مي بازد و همه در كنار هم به ميدان مي آيند. رهبر انقلاب اسلامي رژيم آمريكا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازي و جنگ آفريني» خواندند و افزودند: مسوولان رژيم آمريكا ضمن اهانت به ملت ايران مي گويند چرا «مرگ بر آمريكا» مي گوييد، براي روشن شدن ذهن مقامات آمريكايي تاكيد مي كنيم كه ما كاري به ملت آمريكا نداريم و مرگ بر آمريكا يعني مرگ بر حاكمان آمريكا كه در اين دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» مي شود.

ايشان افزودند: تا وقتي رژيم آمريكا بر مبناي شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حركت مي كند، شعار مرگ بر آمريكا از دهان ملت مقتدر ايران نخواهد افتاد. حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنانشان درباره پيشنهادهاي اروپايي ها افزودند: به مسوولان توصيه مي كنم به اينها هم اعتماد نكنند البته نمي گوييم با آنها مراوده نداشته باشيم بلكه با چشم بدبيني به اروپايي ها نگاه كنيد. رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: درباره آمريكا هم از چند سال قبل و در مذاكرات هسته اي، هم در جلسات خصوصي و هم در جلسات عمومي مكرر به مسوولان مي گفتم به آمريكايي ها اعتمادي ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضاي آنها اعتماد نكنيد. اكنون نتيجه اين شده است مسوولاني كه آن روزها مذاكره مي كردند، خودشان مي گويند آمريكا غيرقابل اعتماد است. بايد از اول اين را تشخيص مي دادند و بر اين مبنا حركت مي كردند.

ايشان افزودند: همين اروپايي ها كه با وقاحت از ايران مطالبه حقوق بشري مي كنند در پاريس نيروهاي مسلح را به جان مردم مي اندازند و مردمشان را كور مي كنند اما در عين حال متكبرانه از ايران طلبكاري مي كنند، درحالي كه بايد به آنها گفت شما اصلا حقوق بشر را مي شناسيد؟

حضرت آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: در جايگاه يك كشور مقتدر و توانا با همه دنيا به جز چند استثنا ارتباط داريم و خواهيم داشت اما بايد بدانيم با چه كساني داريم حرف مي زنيم و اقدامات فرانسوي ها، انگليسي ها و ديگران را در مقاطع مختلف از ياد نبريم.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان همراه شدن ارتش با ملت در جريان انقلاب اسلامي را يك نعمت بزرگ و نقش نيروي هوايي را در اين موضوع بسيار برجسته دانستند و گفتند: نيروي هوايي در پيروزي انقلاب اسلامي و مراحل مختلف بعد از آن، نقش آفرين بود كه 19 بهمن سال 1357 و بيعت جمعي از نيروي هوايي ارتش با امام راحل، اولين نقش آفريني و همانند خود انقلاب، شگفتي ساز و «رزق لا يحتسب» بود. ايشان افزودند: 19 بهمن 57، جلوه تسلط بر نفس، احساس وظيفه و احساس قدرت بود، چراكه در آن رويداد جوانان از طاغوت نترسيدند و با غلبه بر ترس خود و اميدواري به خداوند، با شجاعت به ديدار امام آمدند كه امروز هم به همين ويژگي ها نياز داريم.

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: نقش نيروي هوايي در قضاياي شب 21 بهمن سال 1357، افشاي كودتا در پايگاه شهيد نوژه همدان به وسيله يك افسر جوان نيروي هوايي، تشكيل جهاد خودكفايي به وسيله نيروي هوايي، اولين واكنش كوبنده در روزهاي آغاز جنگ تحميلي به وسيله جنگنده هاي نيروي هوايي و بمباران بسياري از پايگاه هاي عراق و نقش آفريني در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپيماي جنگي و پشتيباني از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته نيروي هوايي و جزو تاريخ و هويت اين نيرو است.

رهبر انقلاب اسلامي بر لزوم حفظ و تقويت اين هويت و انسان سازي و تربيت جواناني همچون شهيدان بابايي و ستاري و ديگر شهدا تاكيد و خاطرنشان كردند: تنها نيرويي كه توانست چنين شخصيت هاي برجسته اي را تربيت كند و استعداد دروني آنها را به فعليت برساند، انقلاب اسلامي و حركت عظيم ملت ايران است. حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پايبندي ملت به «استقلال، عزت و سرافرازي حاصل از انقلاب اسلامي» افزودند: بنده از گرفتاري ها، گراني ها و ديگر مشكلات مطلع هستم اما به كشور نگاه خوشبينانه دارم چراكه مشاهده مي كنم ملت همچون يك قهرمان و يك شخصيت قوي در مقابل جبهه دشمن ايستاده است و مي داند چه مسير و اهدافي را بايد دنبال كند. ايشان تاكيد كردند: مردم گله مندي، ناراحتي و توقعاتي دارند، اما هيچ مساله اي هرگز موجب نشده و نمي شود كه ملت از پشتيباني همه جانبه از آرمان ها و اهداف امام و انقلاب و نظام رويگردان شود.

رهبر انقلاب اسلامي ملت ايران را به كوهنوردي تشبيه كردند كه در 40 سال اخير بخش مهمي از راه و گردنه هاي پرپيچ و خم و خطرناك را رد كرده اما براي دستيابي به اهداف و بي اثر كردن تهديدها و توطئه ها، بايد بقيه راه را نيز طي كند و به قله برسد. رهبر انقلاب اسلامي همه مسوولان و آحاد مردم را به همت و كار و تلاش بي وقفه فراخواندند و افزودند: هركس در هر جا كه هست به وظايف خود عمل كند تا همه خانه هاي جدول عمومي وظايف ملت و مسوولان پر شود و شتاب حركت ايران عزيز به سمت اهداف بيشتر شود. ايشان دلهره افكندن و نااميد كردن را كار اصلي دشمن و عناصر نفوذي برشمردند و با استناد به آيات متعدد قرآني و رويدادهاي درس آموز صدر اسلام افزودند: منطق اسلام اين است كه از دشمن نهراسيد، بلكه از انحراف از صراط مستقيم بترسيد و اگر درست عمل كنيد به ياري پروردگار حتما پيروز خواهيد شد.

حضرت آيت الله خامنه اي، انحراف از راه خدا و تسليم در مقابل دشمنان را موجب ذلت و بي پناهي ملت خواندند و خاطرنشان كردند: در آن صورت سرنوشت ايران ما همچون دوران رژيم پهلوي يا كشورهايي همچون عربستان مي شود كه آمريكا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است. ايشان همچنين در توصيه اي درباره راهپيمايي 22 بهمن افزودند: ممكن است كساني به هر دليل و منطق و مبنايي، از فلان مسوول يا فلان آقا خوششان نيايد اما نبايد با شعار دادن ضد او، راهپيمايي را به مظهر اختلاف و درگيري تبديل كنند چراكه اين حركت پرشور ملي بايد همچنان با عظمت و وحدت ادامه يابد.

رهبر انقلاب اسلامي، فرداي كشور و جوانان و ملت را به مراتب بهتر از امروز خواندند و تاكيد كردند: در سايه توكل، احساس مسووليت و عمل مردم و مسوولان به وظايف خود، پروردگار با لطف و عنايت خويش، راه را براي ملت ايران باز خواهد كرد. پيش از سخنان فرمانده كل قوا، امير سرتيپ نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان گزارشي از دستاوردها و توانمندي هاي اين نيرو در حوزه هاي مختلف، گفت: كاركنان غيرتمند نيروي هوايي و قرارگاه پدافند هوايي با تمسك به سيره شهيدان و مدافعان حرم براي دفاع از عزت و مرزهاي ايران اسلامي آمادگي كامل دارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش: مرگ برآمريكا يعني مرگ بر حاكمان آمريكا


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4544 به تاريخ 23/11/97، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 29 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه چاپ و نشر
متن مطالب شماره 173، تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است