|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/23: رئيس جمهور در مراسم چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي: صندوق آرا تضمين حفظ نظام است
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4544 23/11/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


رئيس جمهور در مراسم چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي: صندوق آرا تضمين حفظ نظام استدنياي اقتصاد : در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، مردم در شهرهاي مختلف با حضوري گسترده، در راهپيمايي 22 بهمن شركت كردند و يك بار ديگر وحدت، همبستگي و انسجام ملي را به نمايش گذاشتند. مقامات كشور نيز روز گذشته همراه با مردم در تهران و شهرهاي مختلف كشور در راهپيمايي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران شركت كردند.

حسن روحاني رئيس جمهوري نيز در تهران ضمن حضور در راهپيمايي، در يك سخنراني در ميدان آزادي تهران حضور گسترده مردم در سراسر ايران اسلامي را به معناي نقش بر آب شدن نقشه هاي يكساله دشمنان توصيف كرد. رئيس جمهور صندوق آرا را تضمين حفظ نظام بيان كرد و گفت: هر كس هر نوع تغيير مي خواهد پاي صندوق آرا به دنبال تحقق آن است.

روحاني افزود: پاي صندوق آرا است كه مردم نظرات، ايده و راه شان را در تبليغات انتخاباتي اعلام كرده و فرد مورد نظر را در مجلس، در رياست جمهوري و خبرگان و شوراها برمي گزينند و انتخاب مي كنند. حواسمان باشد، صندوق راي و انتخابات يكي از نعمت هاي بسيار بزرگ جمهوري اسلامي ايران است. اگر اين صندوق نبود، اگر صف طولاني در انتخابات نبود، دشمن مي توانست توطئه هاي مختلفي را عليه كشور طراحي كند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، رئيس جمهور با اشاره به اهميت انتخابات و صندوق آرا اظهار كرد: از سوي ديگر آنچه باعث شده است روز به روز مردم به رغم فشارهاي دشمن با نشاط بيشتر، مسير و آرمان خود را ادامه دهند، آن است كه هر دو سال يكبار پاي صندوق راي مي شتابند و افراد مورد نظر خود را انتخاب مي كنند.

او با تاكيد بر اينكه براي تقويت قدرت دفاعي و ساختن انواع موشك هاي ضدزره، پدافند هوايي، زمين به دريا و دريا به دريا، هوا به هوا و زمين به زمين از كسي اجازه نگرفته و نخواهيم گرفت، گفت: راهمان را و قدرت نظامي مان را ادامه مي دهيم و نزد ملت ايران به صراحت مي گويم كه قدرت نظامي ايران در طول اين 40 سال و به ويژه در 5 سال اخير براي همه جهانيان شگفت آور است. رئيس جمهور ادامه داد: در اين 40 سال پيشرفت در صنايع دفاعي، نظامي، موشك ها، جنگنده ها، هلي كوپترها، ناوچه ها، زيردريايي ها، تانك ها و نفربرها و سلاح انفرادي و هر آنچه نيروهاي مسلح از سلاح و مهمات و بالاتر از آن نياز دارند و شهامت نيروهاي مسلح و انگيزه و تدبير و نقشه آنها همه جهانيان را شگفت زده كرده است.

دستاورد هاي انقلاب اسلامي

روحاني در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: در 5 سال اخير وقتي ايران اراده كرد، به ملت هاي عراق، سوريه، لبنان، فلسطين و يمن كمك كند، جهانيان ديدند كه دشمنان در برابر قدرت ملت هاي منطقه و حمايت هاي ايران به پيروزي دست نيافتند و امروز ناچارند با اعتراف به شكست هاي 20 ساله مداخلات خودشان در ايران كم كم از منطقه خارج شوند و ملت هاي منطقه بتوانند با آزادي راه خود را ادامه دهند. رئيس جمهور حفظ تماميت ارضي و حراست از ايران عزيز را اولين دستاورد انقلاب اسلامي برشمرد و خاطرنشان كرد: يك ميلي متر از خاك و آب هاي اين سرزمين به دشمن واگذار نشد و ملت ايران در برابر توطئه ها پيروز شد.

روحاني با بيان اينكه دومين دستاورد بزرگ اين انقلاب كه به آن مي باليم و افتخار مي كنيم، تغيير نظام مشروعيت در اين كشور بود، گفت: نظام مشروعيت در گذشته بر اين مبنا بود كه فردي براساس اينكه فرزند كدام پدر و از كدام طايفه و قبيله است مي توانست شاه باشد و بعد هم فرزند او بود كه اين نظام بر هيچ مبناي عقلي، شرعي و دموكراسي منطبق نبود. رئيس جمهور افزود: دستاورد جمهوري اسلامي ايران اين بود كه نظام مشروعيت را بر مبناي اسلام و جمهوريت قرار داد و امروز تمام مسوولان جمهوري اسلامي ايران از مقام معظم رهبري گرفته تا رئيس جمهور، اعضاي مجلس شوراي اسلامي، خبرگان و شوراها همه و همه با راي مردم و با صندوق آرا مسند مسووليت را به عهده مي گيرند.

روحاني تاكيد كرد: همه بايد حواسمان جمع باشد كه اگر در اين 40 سال در برابر انواع توطئه ها پيروز شديم، به خاطر اسلام و جمهوريت بود؛ اسلاميت و جمهوريت ما را حراست و حفاظت كرد. روحاني با بيان اينكه اساس انقلاب اين بود كه فضيلت جاي رذيلت و اخلاق جاي ابتذال بنشيند، اضافه كرد: ايمان و معنويت، اساس انقلاب و قدرت و توان ديروز و امروز كشور و نظام جمهوري اسلامي ايران بوده و هست. اگر ايمان نبود، انقلاب، انقلاب اسلامي نبود، انقلاب ايراني و ملي بود و آن وقت حتما اين انقلاب در برابر انواع توطئه ها نمي توانست مقاومت كند. اسلاميت نظام تاييد اين نظام است و توانسته كشور و نظام را در برابر انواع خطرات حفظ كند.

دموكراسي به معناي واقعي كلمه

رئيس جمهور خاطرنشان كرد: امروز در جامعه يك دموكراسي و مردم سالاري به معناي واقعي كلمه وجود دارد. نظام جمهوري اسلامي آن نظام و رژيمي نيست كه بگويد يك حزب و آن رستاخيز و هر كس خواهان آن نيست گذرنامه بگيرد و از ايران خارج شود. احزاب، روزنامه ها، مجلات و رسانه ها در اين كشور آزاد هستند و همه مسوولان، مسوولان اجرايي، مسوولان نظارتي بايد با سعه صدر با انتخابات برخورد كنند. هرچه سعه صدر بيشتر باشد و راه را براي حضور همه افكار، احزاب و جناح ها آماده تر كنيم، نظام مستحكم تر خواهد بود. رئيس جمهور با ابراز اميدواري نسبت به تصويب لايحه جامع انتخابات كه از سوي دولت به مجلس ارائه شده است، گفت: در لايحه قانون جديد انتخابات به اين نكات توجه شده و اميدواريم با تصويب آن در مجلس شوراي اسلامي، شاهد انتخابات پرشورتري در آينده باشيم.

قدرت ديپلماسي

روحاني در ادامه سخنانش اظهار كرد: تنها كشوري هستيم كه بدون آنكه در برابر دشمن سر فرود بياوريم، از فصل 7 منشور سازمان ملل متحد خارج شديم و اين قدرت ملت ايران و ديپلماسي ماست. رئيس جمهور ادامه داد: تنها كشوري هستيم كه حق هسته اي مان در سازمان ملل و در شوراي امنيت تصويب شده و اين به معناي پيشرفت ملت ايران است.

روحاني خاطرنشان كرد: در زمينه محيط زيست، قدم هايي را برداشتيم كه اگر برنمي داشتيم، امروز با مصيبت بزرگي مواجه بوديم؛ اگر درياچه اروميه احيا نشده بود 14 ميليون نفر در غرب كشور امروز آواره بودند و صنعت، كشاورزي و زندگي آنان مختل شده بود. روحاني با بيان اينكه امروز نقش ايران در منطقه از هميشه تاريخ بيشتر است، گفت: هر كشور و ابرقدرتي هر سخني مي خواهد بگويد؛ اگر امنيت مي خواهند، ايران تنها كشوري است كه مي تواند به كمك ملت هاي منطقه بشتابد. رئيس جمهور تاكيد كرد: بدون ايران هيچ گونه طرحي در اين منطقه قابل اجرا نخواهد بود؛ اين را استكبار جهاني، آمريكايي ها و صهيونيست ها بدانند كه اين پيروزي از آن ملت ايران خواهد بود.

ادامه تعامل سازنده با جهان

روحاني در بخش ديگري از سخنانش گفت: به سياست شفافيت ادامه مي دهيم، تا با فساد مبارزه كنيم. حمايت از اقشار مستضعف را ادامه خواهيم داد. تعامل سازنده با جهان را ادامه خواهيم داد و جايگاه ايران را مرتفع تر خواهيم كرد. فضاي كسب و كار را بهتر از گذشته آماده مي كنيم و خصوصي سازي بنگاه هاي دولتي را ادامه مي دهيم. رئيس جمهور ادامه داد: به زودي مردم شاهد خواهند بود كه دولت الكترونيك رفاه فراواني را براي آنها ايجاد خواهد كرد. بحران آب و محيط زيست را كنترل خواهيم كرد. فعاليت نهادهاي مالي از جمله بانك ها را تنظيم خواهيم كرد، همان طور كه موسسات اعتباري غيرمجازي كه اموال مردم را تاراج كرده بودند به طور كلي پرونده آنها بسته شد و همه آنها جمع شدند. اين مسير و راه آينده است كه ادامه مي دهيم.

اعتدال به جاي افراط

رئيس جمهور تاكيد كرد: نخواهيم گذاشت آمريكا پيروز شود. آمريكا دي ماه پارسال اعلام كرد كه ايران را به زمين مي زنم كه نشد. در ارديبهشت، مرداد و 13 آبان و در كريسمس و عيد سال مسيحي امسال اعلام كرد كه ايران را به زانو در مي آورد كه نشد. قول داده بود 22 بهمن همه سران فاسد رژيم آمريكا در تهران باشند كه آن هم نشد. هرچه گفتند نشد و نخواهد شد.

روحاني با اشاره به وجود برخي مشكلات در زندگي روزمره مردم خاطرنشان كرد: هرچند كه مردم ما امروز با مشكلاتي مواجه هستند، اما با كمك هم اين مشكلات را پشت سر خواهيم گذاشت؛ زيرا وضع آمريكا به مراتب بدتر از آن چيزي است كه خودشان فكر مي كردند و وضع منطقه ما بسيار بهتر از آن چيزي است كه آنها فكر مي كردند. رئيس جمهور در بخش پاياني سخنان خود با تاكيد بر اينكه جايگاه ايران روز به روز والاتر و بالاتر خواهد بود و ما از مشكلات عبور خواهيم كرد، گفت: آرمان امروز ما همان آرمان 40 سال پيش است.

روحاني تاكيد كرد: اگر 40 سال قبل آرمان ما اين بود كه در برابر استبداد، آزادي، در برابر استعمار و وابستگي حاكميت ملي، در برابر ابتذال، فضيلت را جايگزين كنيم و در برابر تبعيض، عدالت را و در برابر غربگرايي و شرق گرايي، هويت اسلامي و ايراني را مستقر كنيم، اميد را جاي ياس بنشانيم و اعتدال را جاي افراط و تفريط قرار دهيم، امروز هم همان راه و همان آرمان مسير و راه ماست و بي ترديد ما در اين راه موفق و پيروز خواهيم بود. رئيس جمهور همچنين در پيامي از حضور حماسي مردم در مراسم يوم الله 22 بهمن قدرداني كرد. در پايان راهپيمايي 22 بهمن امسال قطعنامه پاياني اين راهپيمايي سراسري در هشت بند قرائت شد. تقويت روزافزون بنيه دفاعي موشكي و راهبردهاي بازدارندگي ايران اسلامي، تحقق اقتصاد مقاومتي، از بندهاي مهم اين قطعنامه بود.

رئيس جمهور در مراسم چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي: صندوق آرا تضمين حفظ نظام است


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4544 به تاريخ 23/11/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه امنيت پژوهي
متن مطالب شماره 65، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است