|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/23: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4544 23/11/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشنحواشي راهپيمايي 22 بهمن

دنياي اقتصاد : راهپيمايي مراسم 22 بهمن در شهر قم با حواشي اي همراه بود. در اين مراسم عده اي محدود اقدام به سر دادن شعارهاي تفرقه افكنانه كردند. به گزارش «ايلنا» ازجمله شعارهاي تفرقه افكنانه اين عده كه به صورت دست نوشته ديده مي شد كنايه به تكيه كلام رئيس جمهور (علي بركت الله) بود.

در اين پلاكاردها نوشته شده بود: «مردم در مسير انقلابند، ماشاالله آقايان به فكر بخور بخورند، علي بركت الله»؛ همچنين در يك دست نوشته ديگر با كنايه به رئيس مجلس شوراي اسلامي و لغو سخنراني او در شهر كرج نوشته شده بود: «كرجي ها شاخ شكستند دهان فتنه بستند.» همچنين برخي ديگر از دست نوشته ها  حاوي شعارهاي كنايه آميز و توهين آميزي درمورد برجام، FATF، پالرمو و گراني هاي اخير بود.

نمايش موشك هاي بالستيك

نيروي هوا فضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي موشك هاي قدر با برد 2 هزار كيلومتر، قيام با برد 700 كيلومتر و نيز موشك ذوالفقار را با برد 800 كيلومتر روز گذشته در مسير راهپيمايي با شكوه 22 بهمن به نمايش گذاشت.  همچنين به گزارش خبرگزاري فارس، راهپيمايان تهراني با در دست داشتن پلاكاردهايي نسبت به تصويب لوايح مربوط به گروه ويژه اقدام مالي (FATF) نيز هشدار دادند. ازسوي ديگر گروه سرود 1357 نفري دانش آموزي در مراسم جشن انقلاب برنامه خود را اجرا كردند.از ديگر حواشي راهپيمايي 22 بهمن در تهران، توزيع 400 كيلو كيك در جمع راهپيمايان از سوي اتحاديه قنادان با همراهي بسيج اصناف كشور بود. به گزارش خبرگزاري فارس، در لابه لاي انبوه جمعيت راهپيمايان چهلمين بهار انقلاب تابلوهايي حاوي هشتگ «نه به اختلاس، نه به آقازادگي و نه به اشرافي گري» نيز ديده مي شد. راهپيمايان تهراني همچنين پلاكاردهاي مختلفي از جمله «نظام آري، فساد نه» را در دست داشتند.

توضيح علم الهدي در مورد يك عكس

دنياي اقتصاد : به دنبال شبيه سازي ديدار افسران نيروي هوايي ارتش با آيت الله علم الهدي با بيعت تاريخي همافران با امام (ره) و واكنش هاي متعدد به آن، آيت الله سيد احمد علم الهدي امام جمعه مشهد در گفت وگو با برنامه راديويي پارك شهر در راديو تهران، در پاسخ به سوال مجري برنامه درباره تصويري كه از سلام نظامي افسران نيروي هوايي در حضور علم الهدي در فضاي مجازي منتشر شده بود، گفت: در روز 19 بهمن كه خدمت افسران نيروي هوايي ارتش بوديم در شروع برنامه سرود ملي جمهوري اسلامي نواخته شد و افسران به خاطر پخش سرود و نيز احترام به فرمانده شان كه كنار بنده ايستاده بود، سلام نظامي دادند.

وي تصريح كرد: چون من كنار فرمانده بودم، عده اي يا به اشتباه يا مغرضانه موضوع را طور ديگري بيان كردند.به گزارش انتخاب، امام جمعه مشهد گفت: فقط شخص مقام معظم رهبري فرمانده كل قوا هستند و نمايندگان ايشان در استان ها درراستاي فرماندهي كل قوا نمايندگي ندارند، بلكه در مسائل مديريتي مردم و مقلدين ايشان نماينده هستيم.صبح روز 18 بهمن 97 جمعي از فرماندهان نيروي هوايي ارتش همزمان با روز نيروي هوايي، با آيت الله سيد احمد علم الهدي، نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي و امام جمعه مشهد ديدار كردند. عكس منتشرشده از سلام نظامي فرماندهان ارتشي به علم الهدي، در ديدار مذكور به نوعي شبيه سازي عكس مشهور بيعت همافران با امام خميني(ره) در جريان انقلاب بود. اين موضوع با واكنش هاي متعددي ازسوي شخصيت هاي سياسي و فعالان شبكه هاي اجتماعي روبه رو شد.

واكنش امام جمعه كرج به لغو سخنراني لاريجاني

دنياي اقتصاد : سيدمحمد مهدي حسيني همداني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته كرج در واكنش به ماجراي لغو سخنراني علي لاريجاني رئيس مجلس دركرج گفت: در اين جريان بنده خواستم عزت و آبروي نظام و افراد حفظ شود و بنده تضعيف مسوولان را حرام مي دانم؛ اما نقد گفتماني راهش باز است و ما در اين راستا حركت مسوولان را نقد مي كنيم و با افراد مشكلي نداريم، بلكه تفكر و گفتمان افراد را نقد مي كنيم؛ انتقاد مستدل هم سازنده است. به گزارش انتخاب، وي افزود: آقايان برجام را خسارت ندانستند، اما لغو سخنراني را خسارت مي دانند، بنده در مقابل زياده خواهي ها كوتاه نخواهم آمد. وي افزود: بنده از لحظه اي كه فهميدم لاريجاني به كرج مي آيد، باتوجه به شناختي كه از فضاي كرج داشتم خودم اقدام كردم و تماس گرفتم و جواب ندادند و گفتم كه من در نماز جمعه اعلام مي كنم؛ چون مردم و تشكل ها از من مي خواهند.حسيني همداني گفت: در اين جريان كينه ها مشخص شد، بنده با خدا عهد كردم درمقابل ظلم و فساد بايستم و وابستگي هم به مسووليت ندارم. عده اي از مسوولان از مردم عقب افتادند.وي با اشاره به انتقادات از او اظهار كرد: آنها را به مادرم زهرا واگذار مي كنم، آنها مي دانند زهراي اطهر چگونه تدبير مي كند.

ادعاي جديد آمريكا

ايسنا نوشت : مايك پمپئو، وزير امورخارجه آمريكا در يك پيام ويدئويي كه در صفحه فارسي وزارت امور خارجه آمريكا در توييتر منتشر شده با طرح ادعاهايي بي اساس عليه مقامات كشورمان گفت كه واشنگتن در حال بررسي موضوع حضور فرزندان برخي از مقامات ايراني در آمريكا است. پيش از اين، برايان هوك، نماينده ويژه امور ايران در وزارت امورخارجه آمريكا نيز درباره آنچه درخواست لغو ويزاي آمريكا براي خانواده هاي مقامات جمهوري اسلامي خوانده شده بود، گفت كه واشنگتن در حال كار بر روي اين مساله است.

ورود دادستان ايلام به يك پرونده كودك همسري

عصر ايران نوشت : پيرو انتشار خبري مبني بر ازدواج يك دختر يازده ساله با مردي حدودا 50 ساله در ايلام، دادستاني مركز اين استان به موضوع ورود كرد. به گزارش ميزان، خسروي زاد، دادستان مركز استان ايلام اظهار كرد: پس از وصول گزارش به دادسرا، مديركل بهزيستي با دستور دادستاني مكلف به حل اين موضوع در اسرع وقت شد.وي با اشاره به تشكيل پرونده قضايي با ورود مدعي العموم گفت: اين اقدام براساس ماده 50 قانون حمايت خانواده جرم تلقي شده و مرتكبين اين اقدام غيرقانوني تحت تعقيب قرار خواهند گرفت.ازسوي ديگر به گزارش «ايسنا» معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي از انتقال كودك 11 ساله ايلامي كه وادار به ازدواج با مردي 50 ساله شده بود، به يكي از مراكز بهزيستي ايلام خبر داد.حبيب الله مسعودي فريد گفت: اين مرد 50 ساله، دليل ازدواج با اين كودك به ازاي پرداخت پول را انكار كرده است؛ اما اين مساله نيازمند بررسي هاي بيشتري است.معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي با اشاره به اينكه در حال حاضر پدر اين كودك به دليل اعتياد در زندان به سر مي برد، تصريح كرد: اين اتفاق و انتقال اين كودك به ايلام براي ازدواج با اين مرد، چند ماه قبل رخ داده است.

سايه روشن


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4544 به تاريخ 23/11/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مهندسي شيمي ايران
شماره 2 (پياپي 55)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است