|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/24: مديركل راه و شهرسازي استان: طرح گسترش شهر همدان
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4545 24/11/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


مديركل راه و شهرسازي استان: طرح گسترش شهر همدان


نويسنده: محبوبه يادگاري

 دنياي اقتصاد - همدان : مديركل راه وشهرسازي استان همدان از افتتاح 5طرح به ارزش بيش از 33ميليارد تومان در دهه فجر خبرداد و گفت: همچنين در اين ايام عمليات اجرايي 12طرح با بيش از 63ميليارد تومان اعتبار در استان آغاز خواهد شد.

حسن رباني ارشد با تاكيد براينكه بيمارستان 86تختخوابي بهار يكي از بزرگ ترين طرح هاي افتتاحي در دهه فجر بود،اظهار كرد: بيش از 31ميليارد تومان اعتبار براي ساخت اين بيمارستان هزينه شده است. وي با اشاره به طرح هاي كلنگ زني راه هاي اصلي استان به مناسبت دهه فجر خاطرنشان كرد: محور قهاوند- كميجان با اعتبار 3 ميليارد تومان، محور نهاوند- فيروزان با اعتبار 16 ميليارد تومان و محور تويسركان- كنگاور با اعتبار 12 ميليارد تومان در اين ايام كلنگ زني شد. وي با بيان اينكه چند طرح راه روستايي نيز در ايام دهه فجر در استان همدان آماده كلنگ زني شد، تصريح كرد: راه روستايي اسدآباد -توانه، امين آباد-فهرومند، اكبر آباد- شريف آباد، قشلاق -راوند، گيان- نهاوند، ناصرآباد- زين آباد و قانقانلو- آقچه خرابه از طرح هايي است كه در دهه فجر امسال كلنگ زني مي شود.

 برخورداري 100درصدي روستاها از راه آسفالته

 رباني ارشد دستاورد 40 ساله انقلاب را در استان ساخت 625 كيلومتر بزرگراه چهار خطه، ساخت 85 كيلومتر آزادراه و برخورداري 100 درصدي روستاهاي بالاي 50 خانوار استان از راه آسفالته دانست و تاكيد كرد: از نظر جمعيتي 99 درصد روستاهاي همدان راه آسفالته دارند. مديركل راه و شهرسازي استان يادآور شد: برنامه ريزي براي راه هاي روستايي در روستاهاي بالاي 20 خانوار استان صورت گرفته است. وي با اشاره به اينكه 3 بيمارستان مهم توسط راه و شهرسازي در استان همدان احداث شده است، افزود: بيمارستان بعثت، نهاوند و بركت آيت الله بهاري شهرستان بهار اين بيمارستان ها هستند.وي با بيان اينكه 28 هزار واحد مسكن مهر در استان به متقاضيان تحويل داده شده است، گفت: قرار بود 29هزار و800 واحد در شهرهاي بالاي 25هزار نفر در همدان احداث شود كه از اين ميزان 28 هزار واحد تاكنون تحويل متقاضيان شده كه تحقق 95 درصدي پيدا كرده است.  رباني ارشد با اشاره به اينكه نزديك به 480 واحد بدون متقاضي در شهر ملاير وجود دارد، اظهار كرد: نزديك به 1200 واحد مسكن مهر در استان باقي مانده است كه از اين تعداد 800 واحد توسط تعاوني ها و 250 واحد خودمالكي بوده كه هنوز تحويل داده نشده است.  مديركل راه و شهرسازي همدان با تاكيد بر اينكه واحدهاي مسكن مهر تا پايان سال 99 تحويل داده خواهند شد، يادآور شد: 180 واحد مسكن مهر در قالب تفاهم نامه سه جانبه در استان همدان احداث شده كه تحويل داده خواهد شد. وي با اشاره به بازآفريني شهري در همدان اظهار كرد: دولت 40 ميليارد تومان به عنوان اهرم تشويقي به شهرداري ها و دستگاه هاي خدماتي از محل صندوق توسعه ملي كمك مي كند و اگر دستگاه ها و شهرداري ها وظايف ذاتي خود را در محلات هدف بازآفريني انجام دهند دولت به آنها كمك خواهد كرد. وي خاطرنشان كرد: در استان 95 محله هدف بازآفريني شهري مصوب شده كه در محله خضر شهر همدان مطالعات كامل و همه جانبه توسط مشاور صورت گرفته است و در شهر ملاير و نهاوند نيز طرح هاي كوچك و زودبازده ديگر در حال انجام است. مديركل راه و شهرسازي همدان با اشاره به 95محله هدف بازآفريني شهري در استان افزود: در شهرستان همدان 18 محله، ملاير 13 محله، نهاوند 15 محله، تويسركان 15 محله، حسن آباد 12 محله، بهار 12 محله، رزن دو محله، كبودرآهنگ 5 محله و فامنين 4محله هدف بازآفريني قرار دارند.

 مرمت بازار تاريخي نهاوند

 رباني ارشد با بيان اينكه مرمت بازار قديمي نهاوند عقد قرارداد شده است، خاطرنشان كرد: احيا، بهسازي و مرمت بازار تاريخي نهاوند با 220 ميليون تومان اعتبار آغاز شده است. وي مساحت اراضي دولتي استان را 12 هزار هكتار دانست و گفت: مساحت اراضي دولتي همدان ثبت استان هاي ديگر هم است كه نزديك به 5 هزار هكتار آن در شهرستان همدان قرار گرفته است.

 رفع تصرف 100هكتار اراضي دولتي

رباني ارشد ادامه داد: طي سال هاي گذشته بيش از100 هكتار از اراضي دولتي در استان رفع تصرف شده است.

 شهر همدان بزرگ خواهد شد

 مديركل راه و شهرسازي استان همدان، شهر همدان را از شهرهاي پرتراكم كشور دانست و گفت: همدان از شهرهاي پرتراكم كشور است كه بنا داريم طرح شهر همدان به طوري جمع بندي شود كه كاملا كارشناسي بوده و آينده شهر طوري تنظيم شود كه تراكم جمعيتي پايين بيايد.رباني ارشد با بيان اينكه شهر همدان بزرگ خواهد شد، افزود: محدوده فيزيكي شهر همدان با حفظ باغ ها و اراضي كشاورزي بزرگ خواهد شد.  وي در پاسخ يكي از خبرنگاران درخصوص الحاق روستاها به شهر همدان، يادآور شد: از نظر مشاور نياز به الحاق اين روستاها وجود دارد اما بايد تمام فرآيند تصويب آن صورت بگيرد و همچنين درباره شهر حورا، اظهار كرد: با توجه به بازنگري طرح جامع شهر همدان شهر حورا فعلا در اولويت نيست، چراكه توسعه همدان به صورت پيوسته خواهد بود.

 نياز به 3هزار مسكن در همدان

 رباني ارشد با بيان اينكه در سال 97 نزديك به 3هزار مسكن در همدان بايد احداث شود، به دلايل گراني مسكن در همدان اشاره كرد و افزود: در شهر همدان نگاه مردم به مسكن سرمايه اي است و به دليل اينكه در بخش هاي ديگر سرمايه گذاري وجود ندارد مردم به سمت سرمايه گذاري در مسكن مي روند كه همين موضوع باعث افزايش قيمت مسكن شده است.وي گراني مسكن را برگرفته از اقتصاد كلان كشور دانست و ادامه داد: از طرفي قيمت زمين در همدان بسيار بالاست كه اميدواريم در طرح جامع شهري طرحي بسته شود كه همدان كمبود زمين نداشته باشد. وي يكي از راهكارهاي خروج مسكن از حالت سرمايه اي به مصرفي را بستن ماليات بر مساكن سرمايه اي دانست و گفت: اگر بر خانه هاي خالي و واحدهاي مسكوني سرمايه اي ماليات بسته شود اين واحدها و اين سرمايه ها وارد بخش مصرفي مي شود.

 كنارگذرشرقي-غربي اولويت نيست

رباني ارشد در ادامه درباره كنارگذر شرقي- غربي همدان افزود: با توجه به اينكه ساماندهي ورودي و خروجي شهر مطرح شده، كنارگذر شرقي- غربي همدان فعلا در اولويت نيست. مديركل راه و شهرسازي استان درباره چهار خطه شدن محور همدان- گل تپه -عليصدر، يادآور شد: اين طرح مصوب شده و به دنبال جذب سرمايه گذار هستيم. وي درباره ساخت بيمارستان اكباتان همدان نيز گفت: ساخت بيمارستان اكباتان از حوزه راه و شهر سازي خارج شده و به وزارت بهداشت و درمان سپرده شده است. درباره اعتبار يا ساخت بيمارستان امام خميني(ره) همدان هم اطلاعي ندارم. شايد در حوزه اعتبار هاي وزارت بهداشت و درمان براي سال آينده پيش بيني شده است.

مديركل راه و شهرسازي استان: طرح گسترش شهر همدان


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4545 به تاريخ 24/11/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بارآثار ديگري از " محبوبه يادگاري"

  ساماندهي ۴۳۰ خوشه صنايع كوچك / مديرعامل صنايع كوچك شهرك هاي صنعتي كشور خبر داد
محبوبه يادگاري، دنياي اقتصاد 18/6/97
مشاهده متن    
  معاون اول رئيس جمهور در رويداد همدان ۲۰۱۸:همدان نماد بزرگي از حيات فرهنگي و تمدني ايران است
محبوبه يادگاري، دنياي اقتصاد 10/6/97
مشاهده متن    
  طرح تنظيم بازار در همدان فرماندار همدان خبر داد
محبوبه يادگاري، دنياي اقتصاد 21/5/97
مشاهده متن    
  سرمايه گذاري ۵۰۰ ميليارد توماني در بخش كشاورزي همدان
محبوبه يادگاري، دنياي اقتصاد 2/2/97
مشاهده متن    
  مدير شعب بانك مسكن استان:همدان در رتبه ششم گراني مسكن
محبوبه يادگاري، دنياي اقتصاد 25/5/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Journal of Archives in Military Medicine
شماره 1-2 (پياپي 702)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است