|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/24: همه چيز درباره شكايت از خدمات ارتباطي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4545 24/11/97 > صفحه 26 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


همه چيز درباره شكايت از خدمات ارتباطي
آنچه بايد بدانيد

برگرفته از: ايسنا

در صورتي كه كاربران از هر يك از خدمات اينترنتي، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستي، تشعشعات و دفاتر پيشخوان شكايتي دارند، مي توانند با مراجعه به سامانه ثبت شكايات مبتني بر مكان نماي جغرافيايي، شكايت خود را ثبت كنند تا رگولاتوري به بررسي شكايات آنها بپردازد.

 اختلالات صوت و ديتا همواره ممكن است براي مشتركان و كاربران اپراتورهاي مختلف اتفاق بيفتد و از طرفي اشاره به جزئيات اين اختلالات ازجمله مكان جغرافيايي براي حل مشكل از طرف اپراتورها و مراجع پاسخگو از اهميت زيادي برخوردار است. به همين دليل «سامانه ثبت شكايات مبتني بر مكان نماي جغرافيايي» با هدف تقويت نظارت بر ارائه خدمات در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات، اطلاع از كميت و كيفيت فعاليت خدمات دهندگان و ارتقاي اين سيستم با رويكرد توسعه نظارت مردم راه اندازي شد.

از سوي ديگر سرعت هاي ارائه شده توسط شركت هاي اينترنتي همواره معترضاني دارد و نتايج سامانه ثبت و پاسخگويي به شكايات 195 نشان مي دهد اغلب شكايت مشتركان مربوط به حوزه اينترنت پرسرعت ثابت و در پنج بخش پشتيباني، مالي، مشكلات مربوط به قرارداد، كيفيت سرويس و عدم ارائه خدمات دسته بندي مي شوند و اين بدان معناست كه سرعت اينترنت هنوز هم براي كاربران دغدغه است.  در حال حاضر سامانه جامع رسيدگي و پاسخگويي به شكايات شبكه هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات در پرتال سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي قرار گرفته تا كاربران با مراجعه به اين سامانه اعتراض هاي خود نسبت به خدمات اپراتورها را با ذكر مكان جغرافيايي اعلام كرده و منتظر پيگيري موضوع از طرف رگولاتوري  باشند.

رصد ميزان شكايات ثبت شده از اپراتورها يا ساير شركت هاي خدمات دهنده به صورت برخط روي نقشه هاي جغرافيايي، تاثير مثبتي بر پاسخگوتر شدن شركت ها و ايجاد شفافيت بيشتر درباره عملكرد آنها داشته و در ارزيابي مردم از اپراتورها يا ساير شركت هاي خدمات دهنده تاثيرگذار خواهد بود. در اين سامانه همچنين امكان رويت شكايت ساير مشتركان فراهم است. اين موضوع رويكردي براي اپراتورهاست كه سريع تر به حل اشكال بپردازند زيرا اشكالشان در معرض ديد است و از آنجا كه اين موضوع با منافع اپراتورها در تضاد است، سريع تر موضوع را پيگيري مي كنند. كمك به مكان يابي موقعيتي كه مشترك به گزارش دهي درباره وضعيت آن پرداخته، يكي ديگر از ويژگي هاي اين سامانه است كه بر اساس آن اگر در نقطه اي از يك جاده بين شهري نيز اتصال به شبكه تلفن همراه، دچار نقصان يا قطعي شود، كاربر به سادگي مي تواند با جانمايي آن در اين سيستم، به ناظر يا اپراتور براي حل آن كمك كند.  ويژگي ديگر اين سامانه چندرسانه اي بودن آن و قابليت انتقال متن، صوت، تصوير و ويدئو براي شفافيت بخشيدن بيشتر به اطلاعات و آسوده تر شدن تعامل مخاطبان براي انتقال پيام مورد نظرشان است.

حوزه هايي كه مي توان از آنها شكايت كرد

مشتركان شكايت خود درباره اينترنت را مي توانند با ذكر اپراتورها اعلام كنند. در حوزه اينترنت پرسرعت، انتخاب موضوع شكايت مي تواند تحويل سرعت كمتر از قرارداد، گرانفروشي، نبود گزارش مصرف مشتري، فروش اجباري و عدم درج قيمت باشد. در حوزه اينترنت وايمكس هم مي توان تحويل سرعت كمتر از قرارداد را مورد شكايت قرار داد. هر يك از زمينه هاي اينترنت هوشمند، پهناي باند اختصاصي و نارضايتي از كاركنان مي تواند با انتخاب موضوع پشتيباني مورد شكايت قرار بگيرد. در حوزه تلفن اينترنتي وايمكس نيز مشتركان مي توانند درباره جداسازي ترافيك داخل و بين الملل يا اينترنت پرسرعت موبايل 3G و 4G شكايت كنند.  اما در حوزه تلفن ثابت، شكايت ها مي تواند از انواع تعرفه بين المللي تلفن ثابت با موضوع تخلف، تخليه خط با موضوع بدهي و اطلاع رساني، خدمات تلفن بين الملل (رومينگ) با موضوع گرانفروشي، خرابي خط با موضوع تعرفه و قطع ارتباط، مغايرت در محاسبه هزينه و قطعي ارتباط با موضوع بدهي، سرقت يا قطعي كابل و عدم اطلاع رساني باشد. مشتركان مي توانند با انتخاب مكان و اپراتور مورد نظر، شكايت خود را از خدمات ارائه شده اعلام كنند.

همچنين در حوزه تلفن همراه، شكايت ها مي تواند در بخش صوت، ديتا و رومينگ و از هر يك از اپراتورهاي همراه اول، ايرانسل، رايتل و تاليا باشد. در بخش صوت، موضوع تعرفه و قطع ارتباط، در بخش ديتا و رومينگ هم موضوع تعرفه مي تواند مورد شكايت اعلام شود. از سوي ديگر، در حوزه خدمات پستي، مشتركان مي توانند نارضايتي از رفتار پرسنل را با اعلام عدم پاسخگويي مناسب و در هر يك از سرويس هاي پست داخلي و خارجي، با اعلام موضوع شكايت از جمله امانت، بسته كوچك، سفارشي، عادي، مطبوعات و نارضايتي از رفتار پرسنل، شكايت خود را از شركت پست اعلام كنند. در حوزه تشعشعات، مشتركان مي توانند اپراتور مورد نظر خود را انتخاب كرده با ابراز نارضايتي از نصب آنتن هر يك از اپراتورهاي ارائه دهنده خدمات مخابراتي و اينترنتي در مكان مورد نظر، اعلام شكايت كنند.

همچنين شكايت هاي بخش دفاتر پيشخوان، مي تواند با مراجعه به بخش موردنظر و انتخاب نام دفتر پيشخوان از نظر نحوه ارائه خدمات، فضا و امكانات، هزينه ارائه خدمات و رفتار كاركنان دفاتر پيشخوان انجام شود كه مشتركان با برگزيدن هر يك از اين خدمات، مي توانند موضوع مورد شكايت خود را انتخاب كنند. با سامانه ثبت شكايات مبتني بر مكان نماي جغرافيايي، مشتركان مي توانند در صورت بروز اختلال از طرف اپراتورها، با وارد كردن شماره تلفن همراه و متن شكايت و آدرس مكان مورد نظر، شكايت خود را از خدمات اينترنتي، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستي، تشعشعات و دفاتر پيشخوان اعلام كنند.

همه چيز درباره شكايت از خدمات ارتباطي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4545 به تاريخ 24/11/97، صفحه 26 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Journal of Archives in Military Medicine
شماره 1-2 (پياپي 702)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است