|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/24: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4663
چهار شنبه 2 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4545 24/11/97 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هافروش 273 ملك مازاد بانك تجارت در 10ماه

گروه بنگاه ها : قائم مقام مديرعامل بانك تجارت از فروش 273 ملك مازاد اين بانك به ارزش تقريبي 2 هزار و 307 ميليارد ريال در 10 ماه سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بانك تجارت، نادر خواجه حق وردي، قائم مقام مديرعامل اين بانك، در گفت وگويي با اشاره به اينكه كاهش تعداد شعب و فروش املاك مازاد به عنوان دو محور اصلي برنامه هاي بانك براي سال جاري بوده است گفت: يكي از اهداف فروش املاك مازاد، ايجاد جريان نقدينگي در دارايي ها است. افزايش توان بانك در پرداخت تسهيلات به بنگاه هاي توليدي براساس ماده 16 و 17 قانون رفع موانع توليد مورد تاكيد بوده و براساس اين قانون حداقل 33 درصد املاك بانك بايد به فروش رسانده شود. اهميت بهبود نسبت كفايت سرمايه بانك و ايجاد جريان نقدينگي در دارايي ها از طريق فروش املاك مازاد و تمليكي در كنار ديگر برنامه هاي جذب و تخصيص منابع از ديگر اولويت هاي بانك تجارت به شمار مي رود كه در سال 97 توجه ويژه اي به آن شده است.

وي افزود: آمار فروش املاك مازاد بانك تجارت از نظر تعداد و مبلغ همواره روند صعودي داشته است. اين امر موجب مولد سازي و ايجاد جريان نقدينگي در بانك شده كه در نهايت به دليل ورود اين بخش از دارايي ها به جريان نقدي، عملا ضمن تحقق بخشي از وظايف قانوني سبب كاهش نياز بانك به تامين نقدينگي از ساير منابع گران قيمت مي شود. اين امر همزمان از افزايش زيان بانك نيز جلوگيري خواهد كرد.حق وردي يادآور شد: از سال 1396 امكان فروش املاك تمليكي با نظارت مركز به استان ها تفويض شده است. بانك تجارت با اتخاذ اين رويكرد در سال 96 به فروش 284 ملك مازاد خود به ارزش تقريبي يك هزار و 646 ميليارد ريال مبادرت كرد كه اين ميزان فروش نسبت به سال 95 از رشد 542 درصدي برخوردار بوده است. وي افزود: علاوه بر 273 ملك فروخته شده از ابتداي امسال تا پايان دي ماه 174 ملك مازاد بانك نيز در شرف فروش بوده كه پيگيري لازم در حال انجام است.

حق وردي به برنامه بانك تجارت براي كاهش و ادغام شعب اشاره كرد و گفت: براساس راهبردهاي تعيين شده اين روند در قالب يك برنامه سه ساله (از سال 97 تا 99) اجرايي مي شود. در سال 1396 تعداد 54 شعبه بانك تجارت در ديگر شعب ادغام شدند و در سال 1397 نيز قرار است 205 شعبه ديگر ادغام شود كه از اين تعداد تاكنون 172 شعبه ادغام شده است.همچنين در خبر ديگري مرتبط با اين بانك اعلام شد كه رئيس هيات عامل صندوق نوآوري و شكوفايي در نشستي مشترك با مديرعامل و اعضاي هيات مديره بانك تجارت از آغاز همكاري هاي دو طرفه براي ارائه انواع خدمات پولي - مالي بانكي به شركت هاي دانش بنيان خبر داد. مطابق خبر روابط عمومي صندوق نوآوري و شكوفايي، دراين نشست دكتر علي وحدت رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي ضمن تاكيد بر كاهش تصدي گري در فعاليت هاي صندوق، گسترش شبكه خدماتي مشترك با نظام بانكي را از برنامه هاي صندوق عنوان كرد.

در ادامه رضا دولت آبادي، مديرعامل بانك تجارت براي ارائه مجموعه كاملي از خدمات متنوع به شركت هاي دانش بنيان معرفي شده از سوي صندوق نوآوري و شكوفايي، اعلام آمادگي كرد. تسهيل فرآيند دريافت خدمات توسط شركت ها، ايجاد باجه ويژه در محل ساختمان شكوفايي و استقرار تيم اعتباري خبره در اين باجه ها از جمله اقدامات جديد بانك تجارت در راستاي همكاري مشترك با صندوق خواهد بود. به اين ترتيب بعد از امضاي تفاهم نامه مشترك بين صندوق نوآوري و شكوفايي و بانك تجارت كه در مراحل نهايي عملياتي شدن است، شركت هاي دانش بنيان متقاضي خدمات بانكي براي دريافت تسهيلات و ضمانت نامه نيازي به حضور فيزيكي در شعب مختلف بانك تجارت ندارند و تمامي فرآيندهاي مورد نياز در باجه مستقر در ساختمان صندوق نوآوري و شكوفايي صورت خواهد پذيرفت.

فروش 920 ميلياردريال از املاك مازاد بانك سينا در سال جاري

گروه بنگاه ها : بانك سينا به منظور كمك به ايجاد جريان نقدينگي و تزريق منابع به واحدهاي توليدي، 272 واحد از املاك خود را در سال 97 به فروش رسانده است. به گزارش روابط عمومي بانك سينا، اين بانك براي چابك سازي ساختارهاي مالي تا پايان آذر سال 97 تعداد 272 واحد از املاك بانك را جمعا به ارزش بيش از 920 ميليارد ريال به فروش رسانده و اين روند كماكان ادامه دارد. براساس اين گزارش، از جمله اولويت هاي بانك سينا در سال هاي اخير، حمايت از طرح هاي اشتغال زا و مولد به ويژه در مناطق روستايي بوده كه تبديل دارايي ها و سرمايه گذاري هاي راكد به مولد و فروش املاك خود در همين راستا صورت مي گيرد. تسهيل در فرآيند واگذاري املاك به صورت نقد و اقساط، تفويض اختيار به مناطق جهت تعيين تكليف املاك و سياست گذاري هايي از اين دست را مي توان نام برد كه حاكي از اهميت تعيين تكليف املاك در بانك سينا است.

اهداي جايزه طرح كيان بانك پارسيان

گروه بنگاه ها : مراسم اهداي جايزه برنده خوش شانس 3 ميليارد ريالي بانك پارسيان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانك پارسيان، با حضور وحيدنيا، مدير روابط عمومي اين بانك، عابديني رئيس حوزه مشهد، دهقان نماينده شركت تجارت الكترونيك، رضوي، مسوول شعبه جانباز مشهد بانك پارسيان، مراسم اهداي جايزه 3 ميليارد ريالي (طرح كيان پارسيان) كمك هزينه خريد واحد مسكوني ويژه دارندگان دستگاه هاي كارتخوان متصل به حساب بانك پارسيان برگزار و اين جايزه به برنده طرح اهدا شد. بنابراين گزارش، بانك پارسيان براي تشويق پذيرندگان دستگاه هاي كارتخوان متصل به حساب پارسيان، طرح كيان پارسيان را به اجرا گذاشته است. براساس اين طرح در اولين مرحله، يك فقره كمك هزينه خريد منزل مسكوني به مبلغ 3ميليارد ريال به محبوبه نخ فروش طي مراسمي با حضور مسوولان بانك پارسيان اهدا شد. همچنين در دومين مرحله اين طرح (كيان پارسيان) كه تا پايان فروردين ماه 98 تمديد شده است، 10 فقره كمك هزينه خريد خودرو داخلي هر يك به مبلغ 500 ميليون ريال به برندگان خوش شانسي كه از دستگاه كارتخوان متصل به حساب پارسيان استفاده و بيشترين تراكنش را داشته باشند به قيد قرعه اهدا مي شود.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4545 به تاريخ 24/11/97، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي علوم و فناوري كشاورزي
شماره 4 (پياپي 2104)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است