|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/11/24: فولاد هرمزگان در آستانه دستيابي به ظرفيت كامل توليد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4545 24/11/97 > صفحه 14 (بورس كالا) > متن
 
 


خبر بنگاه ها 
فولاد هرمزگان در آستانه دستيابي به ظرفيت كامل توليدگروه بنگاه ها : با رشد توليد در فولاد هرمزگان در 10 ماه اول سال، پيش بيني مي شود تا پايان سال، ظرفيت اسمي توليد تحقق يابد و توليد اين مجموعه به يك ميليون و 500هزار تن برسد.

مديرعامل شركت فولاد هرمزگان با اعلام اين مطلب گفت: در 10 ماه اول سال جاري، توليد تختال در شركت فولاد هرمزگان با 53.737 تن افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 1.216.515 تن رسيد.به گزارش «دنياي اقتصاد»، فرزاد ارزاني افزود: ايمني در فولاد هرمزگان در نتيجه به كارگيري روزافزون دستورالعمل هاي ايمني و بازرسي هاي حين كار ارتقاي قابل توجهي يافته است.

مديرعامل شركت فولاد هرمزگان، روند كاهشي مصرف انرژي در فولاد هرمزگان را قابل توجه دانست و افزود: مصرف ويژه آب مجتمع از 12/ 3 متر مكعب بر تن تختال به 90/ 2 متر مكعب بر تن تختال در دي ماه 97 كاهش يافته است، همچنين در مصرف ويژه انرژي حرارتي از 8/ 11 گيگاژول بر تن تختال به 5/ 11 گيگاژول بر تن تختال در 10 ماه اول سال 97 كاهش داشته ايم و در پي پروژه هاي گوناگون در مصرف ويژه انرژي كل از 61/ 15 گيگاژول بر تن تختال (متوسط سال 96) به 29/ 15 گيگاژول بر تن تختال در 10 ماه اول سال 97 رسيده ايم.

وي با تاكيد بر اينكه در 10 ماه اول سال جاري، توليد آهن اسفنجي با 10 درصد افزايش به 1.424.642 تن رسيده است گفت: توليد اين محصول در مدت مشابه سال گذشته 1.297.474 تن بوده است.ارزاني با تاكيد بر اينكه مصارف نسوز، اكسيژن، الكترود گرافيتي نيز در اين شركت كاهش يافته است، خاطرنشان كرد: مصرف الكترود در كوره هاي قوس الكتريكي از kg/ ton 1/ 98 در سال 96 به  kg/ ton 1/ 85 در 10 ماه اول سال 97 كاهش يافته كه اين امر موفقيتي چشمگير در واحد فولادسازي است.

وي، بازدهي كوره هاي قوس الكتريكي فولاد هرمزگان را در 10 ماهه سال جاري 3/ 81 درصد و بازدهي ريخته گري را 97 درصد اعلام كرد و افزود: در اين دو بخش نيز نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزايش مواجه بوده ايم. مديرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به پروژه هاي در دست اقدام شركت تصريح كرد: در مديريت مهندسي كارخانه 195 پروژه از بخش هاي مختلف شركت از جمله معاونت تكنولوژي و توسعه، معاونت خريد، معاونت بهره برداري، معاونت منابع انساني، حراست و روابط عمومي در دست اقدام است. همچنين در واحد كنترل كيفي و آزمايشگاه ها، آناليزهاي لازم براي كاهش تعداد آزمون هاي انجام شده در آزمايشگاه فولادسازي و احياي مستقيم براي كاهش هزينه ها درحال انجام است. وي با اشاره به روند روبه رشد دستاوردهاي اجراي نظام هاي مشاركتي در فولاد هرمزگان خاطرنشان كرد: در اين 10 ماه ميزان مشاركت كاركنان در نظام مشاركتي كارت سبز به 73 درصد رسيده است.  ارزاني درباره اقدامات انجام شده در مهندسي صنايع شركت گفت: پياده سازي نظام مديريت ايمني و بهداشت ISO 45001:2018، آماده سازي دريافت گواهينامه، پياده سازي نظام مديريت زيست محيطي ISO 14001:2015، آماده سازي دريافت گواهينامه، خودارزيابي تعالي سازماني و استخراج پروژه هاي بهبود و طراحي سه ساله نقشه راه تعالي از جمله اقدامات اين بخش است.

وي خاطرنشان كرد: در بخش فناوري اطلاعات بيش از 20 پروژه توسعه سيستم انجام شد كه مي توان به برخي از آنها از جمله: استقرار سيستم قيمت گذاري جهت اعتمادسازي بيشتر مشتريان با مشخص كردن پارامترهاي تاثيرگذار در قيمت، استقرار سيستم نوين آزمايشگاه، راه اندازي سيستم حمل مكانيزه جهت افزايش سرعت بارگيري محصول و برقراري ارتباط سيستم هاي اتوماسيون اداري شركت هاي فولاد هرمزگان و فولاد مباركه اشاره كرد.

مديرعامل شركت فولاد هرمزگان با تاكيد بر اينكه بومي سازي در زمينه مواد اوليه، قطعات، تجهيزات و ماشين آلاتي كه مصرف عمومي در صنايع كشور دارند در ميان مدت سبب خودكفايي كشور مي شود گفت: اين شركت با ايجاد يك دپارتمان مستقل بومي سازي در ساختار رسمي خود، توجه به بومي سازي را بيش از پيش در برنامه ها قرار داده است. اين بخش در قالب گروه هاي كاري، با گروه بهره برداري و بخش خريد و تحقيق و توسعه همكاري كرده و سعي مي كند با همكاري شركت هاي دانش بنيان و صنايع داخلي كشور، نيازهاي داخلي شركت را برطرف كند.

وي با اشاره به پروژه هاي هاي جديد فولاد هرمزگان در حوزه بومي سازي افزود: طراحي و ساخت آب شيرين كن دريا به روش جذبي با استفاده از انرژي خورشيدي، طراحي و ساخت ابزار لبه ياب هوشمند مورد استفاده در فرآيندهاي فرزكاري و ماشين كاري، فعال كردن كاتاليست هاي مستعمل واحد احياي مستقيم با استفاده از دي اكسيدكربن فوق بحراني و ساخت كريستاليزاتور از مهم ترين اين پروژه ها است.

ارزاني با اشاره به اينكه در طراحي و توسعه محصولات (R&D) فعاليت هاي گسترده اي انجام شده گفت: برقراري تعاملات گسترده و تعريف پروژه هاي متعدد با بيشتر دانشگاه ها و پارك هاي علم و فناوري سراسر كشور در راستاي بومي سازي، فراخوان بيش از 20 پروژه پژوهشي با هدف آينده پژوهي صنعت فولاد و افزايش ارزش افزوده محصولات توليدي، حمايت از طرح ها و ايده هاي محققان در راستاي كاهش هزينه ها و بهبود فرآيندهاي توليد از مهم ترين فعاليت هاي اين بخش است.

وي با اشاره به رشد 25 درصدي فروش داخلي فولاد هرمزگان گفت: ميزان فروش 10 ماهه در بازارهاي داخلي و خارجي از مرز يك ميليون تن گذشته و درآمد شركت از محل اين فروش 26 درصد رشد داشته است. مديرعامل شركت فولاد هرمزگان با بيان اينكه شركت فولاد هرمزگان موفق به كسب عنوان پيشرو در بين 100 شركت برتر شد تصريح كرد: توانستيم با 34 پله صعود نسبت به سال گذشته رتبه 42 را در بين شركت هاي برتر ايران كسب كنيم.

وي مهم ترين شاخص انتخاب شركت هاي پيشرو از بين 500 شركت برتر را رشدسريع و ارتقاي رتبه فروش در چهار سال گذشته عنوان كرد و افزود: ميزان سودآوري و بهره وري از مهم ترين شاخص هاي انتخاب شركت هاي برتر است.ارزاني كسب عنوان صادر كننده نمونه استان براي چهارمين سال متوالي را نيز از افتخارات شركت در حوزه فروش دانست.

وي، تامين نيازهاي صنعتي كشور از طريق بومي سازي محصولات و استفاده از ظرفيت هاي داخلي را در جهت سياست هاي كلان كشور دانست و اظهار كرد: شركت فولاد هرمزگان در همين راستا با تمام توان سعي خواهد كرد نياز صنايع داخلي به گريدهاي ويژه فولادي را برطرف كند.  مديرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به ساخت 5 گريد جديد گفت: از 5 گريد آلياژي ويژه توليد شده، يك گريد مربوط به صنعت استراتژيك مخازن تحت فشار و دو گريد استحكام بالا مربوط به صنعت لوله جهت كاربردهاي خاص در پروژه هاي عمراني و دو گريد نيز جهت صنايع دريايي و نيروگاهي است كه پيش از اين، اسلب مورد نياز اين محصولات از خارج از كشور تامين مي شد.

ارزاني خاطرنشان كرد با ساخت گريد ck50 در سومين جشنواره ملي نوآوري محصول برتر ايراني، موفق به دريافت لوح و تنديس ساخت محصول برتر شديم.  مديرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به نقش فولاد هرمزگان در امر اشتغال زايي، تعداد نيروي انساني شاغل در شركت را 1590 نفر اعلام كرد و افزود: در اين شركت بيش از 170/ 2 نفر نيز در قالب شركت هاي پيمانكاري مشغول كار هستند.

ارزاني، تعهد فولاد هرمزگان به مسووليت هاي اجتماعي خود را فرصتي براي خدمت به جامعه دانست و تصريح كرد: در ماه هاي گرم سال براي جبران كمبود برق با خارج كردن يكي از كوره هاي واحد فولادسازي از مدار توليد از توليد بيشتر تختال چشم پوشي شد تا مردم استان در رفاه بيشتري باشند. ضمن اينكه اين شركت با مشاركت در جشن گلريزان ستاد ديه (آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد)، مشاركت در ضيافت ماه مبارك رمضان و طرح تكريم مددجويان هلال احمر استان هرمزگان، مشاركت در طرح تكريم ايتام با همكاري كميته امداد امام خميني (ره) و ساير اقدامات مشابه همواره تلاش كرده است به جامعه خود خدمت كند.

فولاد هرمزگان در آستانه دستيابي به ظرفيت كامل توليد


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4545 به تاريخ 24/11/97، صفحه 14 (بورس كالا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه بشارت
متن مطالب شماره 119-120، خرداد الي شهريور 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است