|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/23: پايان فستيوال پرحاشيه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4570 23/12/97 > صفحه 14 (فرهنگ و هنر) > متن
 
 


پايان فستيوال پرحاشيه
برگزيدگان پنجمين جشنواره تلويزيوني جام جم معرفي شدند


دنياي اقتصاد : جشنواره تلويزيوني توليدات جام جم سرانجام پس از روزها كشمكش و حاشيه با معرفي برگزيدگان به كار خود پايان داد. شايد مهم ترين چالش اين دوره از جشنواره را بايد دستكاري آراي دو برنامه «نود» و «برنده باش» دانست كه حاشيه هاي فراواني را شكل داد و سرانجام با دخالت وزير ارتباطات راي هاي برنامه «نود» برگشت و اين برنامه توانست بر صدر بنشيند.

برپايي اين رويداد بيشتر از هر چيز ديگري تحت تاثير همين اتفاق بود و در همين رابطه هم حرف هاي عادل فردوسي پور در آيين پاياني همراه تصاوير علي فروغي مدير شبكه سه كه رفت و برگشتي روي آنتن مي رفت، در فضاي مجازي بازتاب فراواني پيدا كرد.  مراسم اختتاميه پنجمين دوره جشنواره جام جم با يادي از خشايار الوند نويسنده تازه درگذشته سريال هاي طنز همراه شد و در نهايت با تقدير از منوچهر والي زاده دوبلور پيشكسوت پايان يافت. مرتضي ميرباقري، معاون سيما جشنواره جام جم را يكي از بزرگ ترين رويدادهاي رسانه اي، علمي، هنري و فرهنگي كشور دانست و براي اين ادعاي خود دلايلي برشمرد. او با اشاره به اختلال ايجاد شده در راي گيري ها، گفت: اين اختلال به وجود آمد اما رسانه ملي پيگيري كرد و مصونيت و مراقبت انجام داد و آرايي كه اشتباه بود حذف شد.

حوزه امنيتي را در جريان قرار داديم و مراجع ذي ربط نتايج پيگيري را اعلام مي كنند. معاون سيما هدف از برگزاري اين جشنواره و معرفي برگزيدگان را توجه به انجام كار مبتكرانه، خلاق و موثر دانست تا راه آينده مقابل جامعه رسانه قرار داده شود. او ادامه داد: خوشبختانه رئيس رسانه ملي به رغم اينكه مضيقه مالي و امكانات وجود دارد، حمايت هاي زيادي كردند و اين حمايت ها همچنان رو به رشد است. جامعه هنري استعداد زيادي دارند و خواهش مي كنم اين پشتيباني ادامه پيدا كند. اگر صداي ما به مسوولان مي رسد، مي گويم تلويزيون داراي ظرفيت است و بايد سرمايه گذاري در عرصه رسانه ملي بيشتر شود تا حال مردم بهتر و خوش تر شود. اگر اين سرمايه گذاري اتفاق بيفتد، سرمايه اجتماعي بيشتر و مقاومت ما در برابر شبكه هاي خارجي بيشتر مي شود. همچنين فرهنگ ما بالندگي بيشتري پيدا مي كند. اميدوارم به رسانه ملي بيشتر بپردازند و با اين رسانه مهربان باشند.

در بخش ديگري از برنامه از منوچهر والي زاده صداي ماندگار دوبله ايران تقدير شد و اين هنرمند گفت: 50 سال است كه با ميكروفن سروكار دارم اما الان قلبم مي لرزد. امشب اين افتخار نصيبم شد كه در اين جمع قرار بگيرم و لايق اين همه محبت و دوستي نيستم. نمي دانم چگونه جواب مردم كشور كه اين همه صميمي هستند و محبت دارند را بدهم. مردم هر كجا هستم اسم من را مي گويند و من مخلص و كوچك شما هستم. مهم ترين بخش اين مراسم اما به عادل فردوسي پور تعلق داشت. او پس از گرفتن دو تنديس جشنواره جام جم در سخناني كه چند بار در آن تاكيد كرد سخت ترين سال كاري اش را سپري كرده است، اظهار كرد كه گرفتن دو جايزه از كارشناسان رسانه و نيز مردم، پاسخي بوده است به همه سختي هايي كه به او و گروه همكارانش تحميل شد. او گفت: خوشحالم كه امسال در سخت ترين سال كاري ام دو جايزه گرفتم؛ يكي از هيات داوران براي بهترين برنامه تركيبي و ديگري از مردم.

مجري و تهيه كننده «نود» خود را فرزند رسانه ملي دانست و با بيان اينكه من به تلويزيون مديون هستم، اظهار كرد: در اين 22 سال، در رسانه صادقانه و پاك كار كردم. خوشحالم در سخت ترين سال كاري ام كه در رسانه خودم هم به من بي مهري شد، ديده شدم؛ هم از طرف مردم و هم از طرف اهالي رسانه. جايزه دوم كه مردم به من دادند بسيار برايم ارزشمند است و نمي دانم با چه زباني از مردم تشكر كنم. او كه در حين صحبت هايش منقلب شده بود، گفت: براي سختي هايي كه امسال كشيدم منقلب شدم، ولي اين جايزه كه لطف مردم و سازمان بود، مثل يك اكسير است و تمام غم هايم را كنارمي گذارم. فردوسي پور با اشاره به اختلال در سيستم راي گيري در جشنواره جام جم، از وزير ارتباطات، پليس فتا و همچنين معاون سيما و ستاد برگزاري جشنواره كه از آراي مردمي صيانت كردند، تشكر كرد و يادآور شد كه صيانت از آراي مردمي همواره از خط قرمزهايش بوده است.

او همچنين جايزه اش را متعلق به مردم دانست. در اين بخش همچنين شهيدي فر در سخناني بيان كرد: حاكمان جهان امروز برنامه سازان تلويزيون هستند و مي گويند چگونه مردم زيست كنند. 14 شبكه و سه كانال داشتيم و آنچه داوران ديدند برنامه هاي شبكه ها بود. جشنواره جام جم تا دستيابي به شيوه مناسب فاصله دارد. همچنين احسان عليخاني در بخش برنامه تركيبي جايزه بهترين اجرا را دريافت كرد و در سخناني، خاطرنشان كرد: ممنون از كساني كه اينجا حضور دارند. دم در ورودي عزيزي را ديدم كه شايد در 18 سالگي با او آشنا شدم و روزهايي كه گذراندم يادم آمد. من تجربه اجراي جشنواره در دور سوم را دارم و مي توانم بگويم اوضاع سازمان صدا و سيما خراب است، زيرا هنوز پول ما را از آن زمان نداده اند. با مسوولان صحبت كرديم براي پايان ماه عسل و شروع عصر جديد كه روي آنتن است.

برگزيدگان بخش مردمي

سريال منتخب: پايتخت 5

برنامه شاخص: «نود» با اجراي عادل فردوسي پور

برنامه پرمخاطب: «حالا خورشيد» با اجراي رضا رشيدپور

تيتراژ: مهران مديري (دورهمي)

بازيگر زن: مريم مومن

بازيگر مرد: حسام منظور

مجري زن:  فاطمه اميني براي برنامه تلويزيوني «مل مل»

مجري مرد: رضا رشيدپور براي «حالا خورشيد»

بهترين مدير دوبلاژ و صداپيشگي: افشين زي نوري و سعيد شيخ زاده

بهترين صداپيشگي: مينو غزنوي

برگزيدگان هيات داوران

برگزيدگان كميسيون مسابقات و سرگرمي جشنواره جام جم

بهترين اجرا: محمدرضا گلزار براي مسابقه «برنده باش»

بهترين كارگردان: مصطفي امامي براي مسابقه «پنج ستاره»

بهترين مسابقه: مسابقه «كودك شو» به تهيه كنندگي ابوذر پورمحمدي و رضا نصيري

برگزيدگان كميسيون نمايش جشنواره جام جم

بهترين تهيه كننده: ايرج محمدي براي سريال «دلدادگان»

بهترين كارگردان: احمد معظمي براي سريال «سارق روح»

بهترين نويسنده: احسان جوانمرد، سريال «بانوي عمارت»

بهترين بازيگر زن: گلچهره سجاديه، سريال «آنام»

بهترين بازيگر مرد: حسين محجوب، سريال «محكومين»

بهترين دستاورد ويژه هنري: محسن چاوشي خواننده تيتراژ سريال «سايه بان»

تنديس ويژه جشنواره براي اثرگذاري و اميد افزايي: سريال «پدر»

تنديس ويژه پنجمين جشنواره جام جم براي گروه خردسالان: سريال «بچه مهندس»

 تنديس ويژه جشنواره براي اثر جريان ساز در جذب مخاطب تلويزيون: سريال «پايتخت 5»

پايان فستيوال پرحاشيه


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4570 به تاريخ 23/12/97، صفحه 14 (فرهنگ و هنر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تصميم گيري و تحقيق در عمليات
متن مطالب شماره 1 (پياپي 401)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است