|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/25: طرح سرمايه گذاري در خوزستان فعال است
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4571 25/12/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


گزارش 
طرح سرمايه گذاري در خوزستان فعال است


نويسنده: محمد علاف پور

 دنياي اقتصاد -  اهواز : معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري خوزستان گفت: بيش از 320 طرح با سرمايه گذاري بخش خصوصي در استان با اعتبار بالاي يك ميليارد تومان به مبلغ 23 هزار ميليارد تومان سرجمع فعال هستند.

سيدعلي بحريني مقدم اظهار كرد: آمادگي داريم در حداقل زمان ممكن و حتي فراتر از چارچوب تعريف شده اداري، زيرساخت ها را براي سرمايه گذاران مهيا كنيم. وي در ادامه گفت: خوزستان بعد از تهران دومين gdp را دارد و بدون نفت هم استان پنجم است، انتظار داريم كه گردش مالي شركت هاي بزرگ در استان انجام و براي خوزستان رسوب مالي داشته تا بتوان از ظرفيت هاي اين اقدام بهره مندي لازم را داشته باشيم. وي با بيان اينكه روند پرداخت تسهيلات به مراكز توليدي و صنعتي كند و دست و پاگير است، افزود: درخصوص جذب سرمايه گذاري، استان خوزستان قابل قياس با هيچ استاني نيست و در زمينه نفت، گاز، پتروشيمي، كشاورزي، گردشگري و... منابع بي بديلي دارد ولي براي جذب سرمايه گذار فرآيندهاي دست و پاگيري در استان وجود دارد. بحريني مقدم با اشاره به اينكه در خوزستان براي صدور مجوز سرمايه گذاري نياز به تاييديه 32دستگاه است، گفت: با راه اندازي پنجره واحد سرمايه گذاري بيش از 700 فرآيند را دستگاه هاي مختلف احصا و با يك بازمهندسي به زبان روز دنيا طراحي و آنها را به 300فرآيند تقليل داديم؛ اين طرح در خوزستان پايلوت و براي اجرا در استان هاي ديگر هم ابلاغ شد.

بحريني مقدم اظهار كرد: خوزستان به عنوان موتور محركه اقتصاد كشور، از منابع و ظرفيت هاي بي بديلي برخوردار است و در بخش هاي كشاورزي، صنعت و خدمات، استان كهني است و تنها استاني است كه به لحاظ فرهنگي آثار ثبت شده در يونسكو دارد.وي با اشاره به اينكه خوزستان، استاني بسيار غني است، افزود: به سرمايه گذاران آلماني توصيه مي كنم تا به همراه خانواده به خوزستان سفر كنند و سفرهاي خانوادگي هم به اين استان داشته باشند و از نزديك با ديگر ظرفيت هاي استان خوزستان آشنا شوند.بحريني مقدم تصريح كرد: در محور سرمايه گذاري قطعا بهترين استان در كشور استان خوزستان است و شما استان بسيار خوبي را براي سرمايه گذاري انتخاب كرده ايد و ما هم كاملا آمادگي داريم كه در حداقل زمان ممكن مباحث تخصيص زمين و فراهم كردن زيرساخت ها را مهيا كنيم. وي اظهار كرد: تمام دستگاه هاي اجرايي در اين زمينه همكاري لازم را خواهند داشت و استاندار خوزستان هم تاكيد ويژه اي درخصوص انرژي هاي نو دارد و خوشحاليم كه مي توانيم با همكاري اين شركت بحث انتقال دانش و تكنولوژي را در اين حوزه داشته باشيم و پس از اين نيز با ايجاد شناخت براي سرمايه گذاران، زمينه را براي استفاده از ظرفيت هاي استان خوزستان در زمينه هاي متنوع و متعدد ديگر فراهم كنيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري خوزستان با تاكيد بر اينكه در آينده جاي همكاري در ساير سرمايه گذاري ها وجود خواهد داشت، گفت: اقدامات بسيار خوبي در صنعت نفت، پتروشيمي، سد سازي و برق در كشور انجام شده و از ظرفيت هاي استان به نحواحسن استفاده شده است. اكنون نيز براي شروع به كار با هماهنگي اين شركت، آماده هستيم كه در حداقل زمان ممكن و حتي فراتر از چارچوب تعريف شده اداري، زيرساخت ها را براي سرمايه گذاري مهيا كنيم.بحريني مقدم ادامه داد: شركت برق استان مباحث تخصصي و فني موردنياز اين شركت سرمايه گذاري آلماني را انجام مي دهد اما شركت سرمايه گذار بايد روند اجرايي را طي كند و درخواست تخصيص زمين را ارائه دهد و همچنين مجوزهاي لازم را دريافت و مراحل قانوني كار را انجام دهد تا نقشه راه مشخص شود.

وي ادامه داد: حوزه معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري خوزستان با همكاري شركت برق اهواز، شركت توزيع برق خوزستان و شركت برق منطقه اي، اداره كل منابع طبيعي استان، سازمان جهادكشاورزي و شركت شهرك هاي صنعتي استان بر اساس آمايش سرزمين، يكسري مطالعات را انجام داده اند كه بر اساس آن زمين هايي را آماده پيشنهاد داريم تا بتوانيم خيلي سريع در بحث انتخاب زمين ورود كنيم. همچنين مشاور اقتصادي استاندار خوزستان گفت: درآمدهاي خوزستان بايد براي استان هم هزينه شود و نبايد به قوانين تفويض اختيار بي توجهي كرد.

عبدالرسول ممتازان با بيان اينكه در دستگاه هاي اجرايي از نظر منابع مالي با محدوديت هاي زيادي مواجه هستيم، اظهار كرد: در شرايط فعلي كه كارها حساس است بايد با هماهنگي بين بخشي اقدامات را كنار همديگر انجام داد. وي افزود: تمام اختيارات در تهران متمركز است، در حالي كه خوزستان مشكلات بسياري دارد و با وجود بالاترين توليد ناخالص ملي بعد از تهران با رقم 14 درصد، بايد اين طور به انتظار اقدام از تهران باشد.ممتازان با بيان اينكه در ماده 26 قانون برنامه به تفويض اختيارات اشاره هاي بسياري شده است،گفت: پيش بيني مي شود سال آينده در خوزستان پنج هزار و 400 ميليارد تومان درآمد استاني وصول كنيم كه 90 درصد آن ماليات است.

مشاور اقتصادي استاندار خوزستان گفت: وقتي دريافت عوارض آلايندگي از سوي محيط زيست در قانون پيش بيني شده چرا سازمان مالياتي درآمد يك درصد بودجه وزارت نفت را مطالبه نمي كند؛ همين يك درصد يك هزار ميليارد تومان عوايدي براي استان خواهد داشت. وي تصريح كرد: بعد از مشهد، اهواز دومين شهر حاشيه نشين كشور است؛ مشهد رديف مستقل بودجه براي حاشيه نشيني دارد ولي اهواز ندارد؛ اين در حالي است كه همه مي دانيم رشد حاشيه نشيني در خوزستان از عواقب جنگ بود.ممتازان اظهار كرد: درآمدهاي خوزستان بايد براي استان هم هزينه شود و نبايد به قوانين تفويض اختيار بي توجهي كرد؛ بايد بخشي از تشريفات و اختيارات ملي را كاهش داد تا توسعه براي خوزستان نيز رقم بخورد. مديركل امور اقتصادي و دارايي خوزستان نيز گفت: شرايط سرمايه گذاري يكي از ظرفيت هاي بالقوه خوزستان است ولي نتوانستيم از آن به نحواحسن استفاده كنيم.

محسن كاوياني اظهار كرد: خوزستان با وجود همه شرايط مختلف آن از جمله آلايندگي و ريزگرد، كشش و جذبه اي دارد كه هركسي با رفتن دوباره علاقه مند بازگشت به اين استان است.وي افزود: خوزستان استان ممتازي از نظر شرايط خدادادي مثل نفت، گاز، فولاد و پتروشيمي است و كمتر استاني چنين شرايطي را دارد؛ مي طلبد كه در اين شرايط خاص از ظرفيت هاي بالقوه به نحواحسن بهره مند و بخشي از آنها را بالفعل كنيم. مديركل امور اقتصادي و دارايي خوزستان گفت: در طول دوران مختلف جنگ و شرايط بازسازي در خوزستان همه دست به دست هم دادند كه شرايط خوبي در استان به وجود آيد. در حالي بيشتر نقاط خوزستان نسبت به ساير استان ها برخوردار نيستند كه اين استان درآمدهاي بالايي هم نسبت به ديگر استان هاي كشور دارد.

طرح سرمايه گذاري در خوزستان فعال است


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4571 به تاريخ 25/12/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بارآثار ديگري از " محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
شماره 3 (پياپي 102)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است