|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/27: وعده هاي نوروزي به مسافران هوايي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4573 27/12/97 > صفحه 3 (صنعت و معدن) > متن
 
 


وعده هاي نوروزي به مسافران هواييدنياي اقتصاد : وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمايي كشوري آخرين خبرهاي حوزه هوايي را اعلام كردند. محمد اسلامي گفت كه بهاي بليت هاي هواپيما و قطار افزايش نمي يابد و علي عابدزاده نيز از رصد فعاليت ايرلاين ها در ايام نوروز خبر داد.

قيمت بليت هواپيما و قطار افزايش نمي يابد

وزير راه و شهرسازي گفت: قيمت بليت هواپيما و قطار، در نوروز 98 افزايش نمي يابد. به گزارش صداوسيما، محمد اسلامي در يك برنامه تلويزيوني گفت: مجوز افزايش 15 درصدي براي ظرفيت پروازهاي داخلي و خارجي در تعطيلات عيد 98 صادر شده است.او نبود سامانه فروش بليت و نداشتن نقدينگي را از مهم ترين علت هاي فروش چارتري بليت هواپيما دانست و گفت: شركت هاي هواپيمايي، تا اول بهمن فرصت داشتند سامانه هاي فروش خود را ايجاد كنند؛ در عين حال براساس دستور بانك مركزي، بانك هاي عامل، وظيفه تامين نقدينگي شركت هاي هواپيمايي براي سرمايه در گردش اين شركت ها را به عهده دارند.

وزير راه و شهرسازي تصريح كرد: سقف قيمت هاي مجاز براي بليت پروازها مشخص و به شركت هاي هواپيمايي اعلام شده و هيچ شركتي، اجازه فروش بليت بيشتر از نرخ اعلام شده را ندارد. از سويي براساس دستورالعمل حقوق مسافر، برخورد مناسب با شركت هاي هواپيمايي كه تاخير در پرواز داشته باشند، صورت مي گيرد. او همچنين گفت: 16 شركت هواپيمايي كشور براي توسعه ناوگان خود، همواره در پي تامين هواپيماهاي جديد هستند. علاوه بر اين وزير راه و شهرسازي اعلام كرد: 14 هزار و 500 دستگاه اتوبوس در نوروز 98 اقدام به جا به جايي مسافران مي كنند. او با اشاره به حمل ونقل ريلي و دريايي افزود: قيمت بليت قطار نيز در نوروز 98 افزايش نيافته است. درحالي كه شركت هاي حمل ونقل ريلي اقدام به افزايش 15 درصدي عرضه صندلي در سفرهاي نوروزي كرده اند. همچنين 80 فروند شناور مسافران نوروزي را از بندر عباس جابه جا مي كنند.

رصد ايرلاين ها در نوروز

از سوي ديگر معاون وزير راه نيز از رصد خدمات ايرلاين ها در نوروز خبر داد. علي عابدزاده با بيان اينكه در نوروز پرواز ها، خدمات و تاخيرات پروازي شركت ها، روزانه بررسي مي شود، گفت: آيين نامه حقوق مسافر مدام به روز مي شود و تلاش مي كنيم شركت ها ساز و كارهاي لازم براي رسيدگي به اين موضوع را داشته باشند.

عابدزاده در گفت وگو با خبرگزاري فارس با بيان اينكه سازمان هواپيمايي كشوري از سال هاي گذشته آيين نامه حقوق مسافر را تدوين و به شركت ها ابلاغ كرد، افزود: در راستاي رعايت حقوق مسافر در پروازها، اين آيين نامه تدوين شد. طبق قوانين سازمان جهاني هواپيمايي (ايكائو)، سازمان هواپيمايي كشورها ملزم هستند ضوابط و دستورالعمل هاي لازم را براي عملكرد ايمن و بهره وري صنعت هوايي تدوين و اجرا كنند. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري بيان كرد: حقوق مسافر مجموعه اي از سياست ها، دستورالعمل ها، استانداردها، ضوابط و مقرراتي است كه الگوي رفتاري شركت هواپيمايي و دست اندركاران امور پروازي را تدوين مي كند و هدف آن تضمين حقوق مادي و معنوي و رعايت شان و منزلت مسافران در مسافرت هاي هوايي است؛ با اين آيين نامه مردم با حقوق خود در مقابله با تاخيرهاي پروازي آگاه مي شوند.

به گفته عابدزاده مسافران در صورت بروز تاخير و همچنين ضايع شدن حق شان از سوي شركت هاي هواپيمايي مي توانند با درج شكايت خود در واحد رسيدگي به شكايات سازمان هواپيمايي كشوري يا شركت هاي هواپيمايي نسبت به طرح انتقادات و شكايات خود اقدام كنند. او گفت: آيين نامه حقوق مسافر به روز شده است و اين امر ادامه دارد و تلاش مي كنيم شركت هاي هواپيمايي ساز و كار لازم براي رسيدگي به اين موضوع را داشته باشند. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري تاكيد كرد: اين آيين نامه يكي از خطوط قرمز سازمان هواپيمايي كشوري است و شركت هاي هواپيمايي اجازه ندارند در اين حوزه كم كاري كنند.

عابدزاده اظهار كرد: سازمان هواپيمايي كشوري بر اجراي دقيق آيين نامه حقوق مسافر تاكيد دارد و اگر شركتي در اين حوزه كم كاري كند، شبكه پروازي آن محدود مي شود. وي يادآور شد: در راستاي رسيدگي به مشكلات مسافران سازمان هواپيمايي در پروازهاي داخلي، «سامانه ثبت شكايات مربوط به پروازهاي داخلي» را راه اندازي كرد تا علاوه بر تكريم ارباب رجوع، از حضور مستقيم آنها جلوگيري به عمل آمده و بر روند فعاليت ارگان هاي زير نظر خود نظارت كامل تري داشته باشد. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: اين بخش از سامانه جهت دريافت شكايات و رسيدگي به مشكلات پروازي مسافران در بخش هاي «شركت هواپيمايي»، «آژانس هواپيمايي»، و «فرودگاه» است.

وي افزود: پس از دريافت هر گزارش، صحت آن توسط كارشناس سامانه مورد بررسي قرار مي گيرد و درصورت نياز به اطلاعات تكميلي با گزارش دهنده تماس گرفته مي شود و پس از بررسي نتيجه حاصل از بررسي گزارش، به متقاضي اطلاع رساني خواهد شد. عابدزاده با اشاره به افزايش تقاضاي سفر در ايام نوروز، بيان كرد: بيشترين تقاضاي سفر هاي هوايي خصوصا در پروازهاي داخلي، مربوط به ايام نوروز است. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با اشاره به صدور مجوز پرواز فوق العاده براي سفرهاي هوايي نوروز افزود: زماني كه تقاضاي سفر افزايش مي يابد، شركت هاي هواپيمايي هم از سازمان درخواست صدور مجوز براي پروازهاي فوق العاده مي كنند.

وي با تاكيد بر اينكه سازمان هواپيمايي نظارت بر عملكرد ايرلاين ها و پروازهاي آنها را در دستور كار دارد و اجازه تخطي به هيچ ايرلايني داده نمي شود، افزود: پروازها و خدمات شركت هاي هواپيمايي به ويژه در ايام نوروز روزانه رصد مي شود. عابدزاده با بيان اينكه در ايمني پرواز كوچك ترين كم كاري قابل چشم پوشي نيست، اظهار كرد: تلاش مي كنيم در ايام نوروز پرواز ها، خدمات و تاخيرات پروازي شركت ها را روزانه بررسي و رصد كنيم. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: به شركت هاي هواپيمايي تاكيد شده است آيين نامه ها و دستورالعمل هاي سازمان هواپيمايي كشوري خصوصا آيين نامه حقوق مسافر را به دقت رعايت كنند . وي تاكيد كرد: دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شركت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي در برخورد با شركت هاي متخلف جدي عمل مي كند و در صورت كم كاري احتمالي توسط شركت ها، صدور مجوز پروازهاي جديد و فوق العاده اين شركت هواپيمايي را به حالت تعليق درمي آورد.

عابدزاده افزود: با توجه به اينكه سازمان هواپيمايي كشوري وظيفه نظارت بر شركت هاي هواپيمايي از نظر تاييد صلاحيت و رعايت نكات و استانداردهاي ايمني، تدوين استاندارد پرواز، صدور گواهينامه ها و تدوين و تنظيم مقررات مربوط به آن، تهيه و تدوين دستورالعمل هاي امنيتي و حفاظتي با رعايت مقررات و استانداردهاي بين المللي و داخلي مربوطه و نظارت بر اعمال آنها و بررسي و ارائه طرح هاي فرودگاهي و نظارت بر رعايت استانداردهاي بين المللي مربوطه را برعهده دارد ، به منظور استاندارد سازي و ساماندهي صنعت هواپيمايي در كشور، اقدام به تشكيل كميته تدوين مقررات ملي هوانوردي كرده است. رئيس سازمان هواپيمايي كشوري اظهار كرد: در تدوين هر بخش از مقررات ملي هوانوردي به ترتيب چهار كميته شامل كميته هاي مقدماتي ، تخصصي ، بازنگري و عالي، تشكيل، تصويب و به تاييد رئيس سازمان رسيده و ابلاغ شده است.

وعده هاي نوروزي به مسافران هوايي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4573 به تاريخ 27/12/97، صفحه 3 (صنعت و معدن)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش هاي رجالي
متن مطالب شماره 1، 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است