|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/27: رويداد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4573 27/12/97 > صفحه 16 (خودرو) > متن
 
 


رويدادادامه ترخيص كانتينرهاي قطعات خودرو

فارس : معاون امور گمركي و فني گمرك با بيان اينكه طي يك ماه گذشته 2 هزار و 500 كانتينر قطعات خط توليد ايران خودرو، ترخيص شده است، گفت : تشريفات ترخيص همين تعداد كانتينر ديگر در حال انجام است؛ ضمن آنكه سايپا نيز سه هزار كانتينر دارد كه تعيين تكليف خواهد شد. مهرداد جمال ارونقي با بيان اينكه طبق برآوردها و اعلام نظر مقامات ذي ربط، حدود هشت هزار كانتينر لوازم و قطعات منفصله (SKD) و (CKD) خط توليد خودروسازان در گمركات هستند، افزود: اين تعداد كانتينر مربوط به قطعات منفصله خط توليد شركت هاي خودروسازي است كه مطابق مقررات كشور، فصل جداگانه اي در جداول ضميمه كتاب مقررات صادرات و واردات به اين اقلام اختصاص يافته است. وي با بيان اينكه اين كانتينرها بيشتر متعلق به ايران خودرو و شركت هاي زيرمجموعه و همچنين سايپا است، تصريح كرد: طبق ضوابط گمركي و تصميمات اتخاذ شده، اكثر تجهيزات و قطعات خط توليد خودروسازها در مسير سبز انتخاب مسير اظهارنامه قرار دارد. در اين مسير، پس از اظهاركالا اگر حقوق ورودي توديع و پروانه ترخيص الكترونيكي صادر شود، تشريفات گمركي بلافاصله در درب خروج گمرك انجام شده و كالا پس از اظهار، در گمرك نخواهد ماند.

معاون امور گمركي گمرك ايران با اشاره به آنكه جلساتي ميان نمايندگان ايران خودرو و سايپا به منظور اتخاذ راهكارهاي لازم براي ترخيص كانتينرهاي قطعات برگزار شده است، عنوان كرد: كمبود نقدينگي از عمده ترين دلايلي ذكر شده است كه اين شركت ها نتوانسته اند به گمرك مراجعه و نسبت به اظهار و متعاقبا ترخيص كالاهاي خود اقدام كنند؛ البته با پيگيري هايي كه به عمل آمده، خودروسازان در حال اظهار و انجام تشريفات گمركي اقلام مربوط به خط توليد خود هستند و ظرف ماه گذشته صدها كانتينر از گمركات ترخيص شده است.  اين مقام مسوول با اشاره به اينكه طبق بررسي هاي انجام شده، شركت سايپا 2هزار و 500 تا سه هزار كانتينر قطعات توليد در گمركات دارد، بيان كرد: احتمالا در روزهاي آتي وضع ترخيص آنها مشخص خواهد شد. همچنين ظرف يك ماه گذشته 2هزار و 500 كانتينر قطعات شركت ايران خودرو ترخيص شده است.  وي افزود: هزار كانتينر نيز مربوط به ايران خودروي خراسان در چابهار وجود دارد كه محموله به محموله اظهار آنها براي انجام تشريفات گمركي صورت مي گيرد. در گمرك شهيد رجايي بندرعباس نيز يك هزار و 500 كانتينر وجود دارد كه در حال طي كردن تشريفات مربوطه هستند.

شماره گذاري خودروهاي نوشماره 39 درصد كاهش يافت

ايرنا : رئيس مركز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا، از افزايش 15 درصدي نقل و انتقال خودروها و كاهش 39 درصدي شماره گذاري خودروهاي نوشماره در سال جاري خبر داد. سرهنگ علي محمدي افزود: در سال جاري حدود سه ميليون و 477 هزار دستگاه خودرو در مراكز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا نقل و انتقال شدند كه اين رقم در مقايسه با سال گذشته 15 درصد افزايش نشان مي دهد.

وي اظهار كرد: در بخش خودروهاي وارداتي نوشماره نيز حدود 18 هزار دستگاه خودرو شماره گذاري شد كه اين رقم نسبت به سال گذشته 73 درصد كاهش نشان مي دهد. رئيس مركز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا گفت: همچنين در بخش خودروهاي داخلي نوشماره 856هزار دستگاه خودرو شماره گذاري شد كه اين رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 39 درصد كاهش يافته است. وي افزود: همچنين پذيرش در مراكز شماره گذاري پليس راهور تا 20 اسفندماه سال جاري تا ساعت 17 خواهد بود و از 20 تا 28 اسفندماه ساعت پذيرش و ورود خودروها به مراكز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا تا ساعت 19 است. قطعا اين مراكز تا آخرين خودرو پذيرش شده تا هر ساعتي كه لازم باشد فعال خواهند بود.رئيس مركز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا درخصوص ساعت فعاليت مراكز شماره گذاري و تعويض پلاك در نوروز گفت: تمام مراكز شماره گذاري و تعويض پلاك پليس راهور ناجا در ايام نوروز به جز تعطيلات رسمي در روزهاي شنبه تا چهارشنبه بين ساعات 7 تا 14 و پنج شنبه بين ساعت 7 تا 12 به شهروندان خدمات ارائه مي كنند.

شكايت بورس آمريكا از فولكس واگن

ايسنا : كميته بورس و اوراق بهادار (SEC) ايالات متحده آمريكا از شركت فولكس واگن براي رسوايي خودروهاي ديزلي و دستكاري صورت حساب هاي مالي شكايت كرد. در سال 2015 ميلادي رسوايي پرونده خودروهاي آلاينده فولكس واگن آلمان براي نخستين بار در ايالات متحده آمريكا افشا شد؛ چراكه پس از آزمايش هاي صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مديريت ميزان آلايندگي موتور خودروهاي ديزلي اين شركت در آمريكا دستكاري شده بود.

فولكس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت 3/ 4 ميليارد دلار جريمه محكوم شد و هنوز هم با مشكلات حقوقي در آلمان، آمريكا و سراسر جهان مواجه است. اين شركت 22 ميليارد يورو را براي پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده و همچنان هم به ايجاد آلودگي در محيط زيست در جهان متهم است. حالا بر اساس گزارش رويترز، كميته بورس و اوراق بهادار آمريكا (SEC) نيز با طرح يك شكايت از شركت فولكس واگن و مارتين وينتركرن، به عنوان مديرعامل سابقش به اتهام كلاهبرداري از سرمايه گذاران آمريكايي همزمان با رسوايي خودروهاي ديزلي در ايالات متحده تحت پيگرد قانوني قرار داده و اعلام كرده است كه اين موضوع را با قدرت و جديت تمام دنبال خواهد كرد تا جايي كه به نتيجه برسد. اين كميته همچنين خاطرنشان كرده است كه مبالغ جابه جا شده در آوريل 2014 تا ماه مه 2015 ميلادي بالغ بر 13 ميليارد دلار بوده و اين دقيقا همان زماني بوده است كه نتايج آزمايش و بررسي هاي بازرسان در آمريكا نشان داد كه خودروهاي ديزلي فولكس واگن دستكاري شده اند و درواقع ميزان انتشار آلايندگي آنها بسيار بيشتر از آن چيزي بوده كه توسط نرم افزار كنترل آلايندگي تعبيه شده در موتور خودرو نشان و نمايش داده شده است. حالا شكايتي كه به تازگي از سوي كميته SEC آمريكا مطرح شده است، نشان مي دهد كه شركت آلماني فولكس واگن به عنوان يكي از بزرگ ترين خودروسازان اروپا و جهان، به انتشار اطلاعات و داده هاي كذب و نادرست در رابطه با صورت حساب هاي مالي ارائه شده به سهامداران و همچنين كيفيت خودرو و سطح آلايندگي آنها پرداخته است و همين امر سهامداران آمريكايي را متحمل ضرر و زيان گسترده اي كرده است و در عوض، خود با مخفي كردن پرونده آلايندگي خودروهاي توليدي اش، چند صد ميليون دلار از فروش اوراق بهادار با قيمت هاي بالا و گزاف كسب كرده و به جيب زده كه در اين صورت بايد جريمه و غرامت پرداخت كند.

رويداد


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4573 به تاريخ 27/12/97، صفحه 16 (خودرو)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحليل فضايي مخاطرات محيطي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 601)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است