|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/27: توصيه هاي انتخاباتي فرمانده سپاه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4573 27/12/97 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


توصيه هاي انتخاباتي فرمانده سپاه
سرلشكر جعفري از توسعه به سبك غربي انتقاد كرد


دنياي اقتصاد : سردار سرلشكر محمدعلي جعفري، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفت وگويي ضمن بيان توصيه هايي در رابطه با انتخابات و نگاه مردم به اين مقوله مهم گفت كه مردم بايد به سابقه عمل و كاركرد افراد نگاه كنند و فقط به اين نگاه نكنند كه در مناظره تلويزيوني چه كسي رقيب خود را بهتر شكست داد يا بهتر حرافي كرد. سرلشكر جعفري همچنين با انتقاد از توسعه به سبك غربي گفت كه توسعه به سبك غربي، بي توجهي به مردم محروم و بي عدالتي را در پي خواهد داشت.

سرلشكر جعفري با تاكيد بر اينكه مردم بايد حواس خود را جمع كنند، توصيه كرد: «مردم به اين نگاه نكنند كه در مناظره تلويزيوني، هر كسي رقيب خود را بهتر شكست داد، يا بهتر حرافي كرد و با دو كلمه، رقيب خود را شكست داد، به او راي بدهند. اگر قرار باشد پيروز صحنه انتخاب حرف زن خوبي باشد، همه انقلاب مي شود حرف. امروز هم حرف تحويل مردم مي دهند.» فرمانده سپاه تاكيد كرد: «كسي كه فقط خوب حرف مي زند، بعد از راي آوري هم صرفا خوب حرف خواهد زد اما كسي كه خوب عمل مي كند، ممكن است در مناظره نتواند رقيب خود را شكست دهد. مردم بايد تشخيص دهند.» به گزارش خبرگزاري فارس، سرلشكر محمدعلي جعفري، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفت وگويي تفصيلي با هفته نامه سروش به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت كه مردم بايد به سابقه عمل و كاركرد افراد نگاه كنند. وي ادامه داد: «مردم اين مساله را مي فهمند و تجربه كرده اند، به خصوص در همين دوره اين اتفاق بيشتر از قبل رخ داد.»

به گفته سرلشكر جعفري، كساني كه خيلي سياسي نيستند، اين مساله را بيان مي كنند كه انتخاب، بايد درست و دقيق باشد.

در عين حال سرلشكر جعفري با بيان اينكه جبهه انقلاب و جبهه حق، كار رسانه اي و تبليغي را به خوبي بلد نيست، تاكيد كرد: «جبهه انقلاب در مقايسه با جبهه مقابل، يكسري محدوديت هايي دارد. ممكن است كسي بتواند چيزي بگويد كه راحت قاپ مردم را بدزدد و جور ديگري بيان كند.»

انتقاد از توسعه به سبك غربي

همچنين سرلشكر جعفري با اشاره به اينكه توسعه به سبك غربي، بي توجهي به مردم محروم و بي عدالتي را در پي خواهد داشت، گفت: «آيا اين موضوع در كشور ما مطالعه شده كه كشاورزي يا صنعت بايد محور توسعه باشد يا هر دو به اندازه هم باشند؟ با اتفاقي كه در كشور رخ داده، كشاورزي نابود شده و هيچ اقدامي براي توسعه كشاورزي، حمايت از كشاورز و توليدات كشاورزي انجام نمي شود و حتي ضد آن نيز انجام شده، اما برعكس، اين توسعه فقط صنعتي و به سبك غربي بوده است.»

مقابله با جريان سازش

از سوي ديگر فرمانده كل سپاه در پاسخ به سوالي درخصوص فعاليت هاي سياسي گفت: «سياست متولي خاصي ندارد. ديانت ما، عين سياست ماست. اساس انقلاب اسلامي، سياسي است. انقلاب اسلامي متكي به مردم است و بدون حمايت مردم معنا ندارد. مردم انقلاب را دوست دارند و آن را مي خواهند. اين انقلاب اصولي دارد كه همه از آن حمايت و تبعيت مي كنند. اگر جرياني بخواهد ذهن مردم را از اصول انقلاب اسلامي و خاصيت هاي اين حركت و دستاوردهاي مثبت آن به سمت سازش هدايت كند و بگويد مردم به نفع شماست كه سازش كنيد، قطعا سپاه مقابل آن مي ايستد. بايد بدانند كه اگر سازش كنند، ذلت و بدبختي به بار مي آيد.» سرلشكر جعفري تاكيد كرد: «سپاه با جرياني كه با نفاق و دو رويي، سازش را طور ديگري تبليغ مي كند، مبارزه همه جانبه كرده و آن را افشا مي كند. آن وقت عده اي به اين كار مي گويند مخالفت سياسي سپاه و دسته بندي سياسي كه سپاه به آن ورود كرده! در حالي كه اين عين وظيفه سپاه است كه با تمام جريانات فكري انحرافي كه عليه انقلاب اسلامي موضع گرفته اند، مقابله كند.»

وي همچنين با اشاره به اينكه سپاه نبايد در گروه بندي هاي سياسي وارد شود و هرگز نشده و از حزب خاصي طرفداري نكرده است، عنوان كرد: «در جريان و اهداف همراه با انقلاب، ده ها حزب داريم. سپاه هيچ وقت نمي تواند با يكي از اين احزاب باشد و از آن حمايت كند. اين كار را هم نمي كند، ولي با جريانات انحرافي كه مخالف مسير انقلاب اسلامي هستند و دنبال تغيير باورهاي مردم اند، حتما مبارزه خواهد كرد.» فرمانده كل سپاه ادامه داد: «جريان اسلامي واقعي با مباني و تفكر اسلامي، تاكنون در حاكميت اجرايي كشور نبوده و اين جريان بر اجراييات كشور حاكم نبوده است. اين، مشكل اصلي ماست. تفكر جهادي و انقلابي غير از جنگ هيچ وقت بر كشور و مديريت اجرايي آن حاكم نبوده است.»

موشك هاي حزب الله تمام سرزمين هاي اشغالي را تحت پوشش دارند

در بخش ديگري از اين گفت وگو سرلشكر جعفري درخصوص تهديدات رژيم صهيونيستي گفت: «آنها (صهيونيست ها) روياي گسترش از نيل تا فرات را در سر داشتند و در 50 سال اخير مي خواستند اين برنامه را اجرا كنند اما امروز نه تنها اين رژيم جعلي نتوانسته ذره اي از خاك خود را گسترش دهد، بلكه در اطراف خود در محاصره كامل بوده و بخش عمده اي از خاك اشغال كرده را نيز از دست داده است.»

وي با بيان اينكه موشك هاي حزب الله لبنان تمام سرزمين هاي اشغالي را تحت پوشش دارند، به مقاومت مردم فلسطين به ويژه غزه اشاره كرد و افزود: «اين وضعيت و توانمندي كه امروز در منطقه از جبهه مقاومت انقلاب اسلامي ايجاد شده، همه از موفقيت هاي بي نظير انقلاب اسلامي است كه خيلي هم قابل بيان نيست. يعني بيشتر حسي است و بايد حس شود.»

فرمانده سپاه تصريح كرد: «در يك كلام مي توان گفت كه دشمن در منطقه موفق نبوده و هر برنامه اي داشته و اجرا كرده، با شكست مواجه شده و نتيجه اي جز پيروزي براي انقلاب اسلامي و جبهه مقاومت در پي نداشته است.»

محور اصلي مقاومت

از سوي ديگر سرلشكر جعفري با پرداختن به مساله مقاومت مردمي در سوريه و عراق با بيان اينكه در سوريه، محور اصلي مقاومت، مردم هستند، گفت: «حدود 100هزار نيروي مردمي در سوريه سازمان دهي شده كه مقابل داعش و جبهه النصره مقاومت مي كنند و با معارضان سوري مي جنگند.» وي با اشاره به شكل گيري مقاومت مردمي در عراق گفت: «در اين كشور نيز 100هزار نيرو از مردم سازمان دهي شدند و برخي نيروهاي ايراني نيز براي انتقال تجربه ها رفتند تا آنها را سازمان دهي كنند.» فرمانده سپاه با تاكيد بر اينكه ما هزينه زيادي براي اين كار نپرداخته ايم، گفت: «اينها در برابر تريليون ها دلاري كه آمريكايي ها عليه مقاومت به طور مستقيم و غير مستقيم هزينه مي كنند، چيزي نيست.» سردار جعفري تصريح كرد: «جمهوري اسلامي ايران اصلا چنين هزينه هايي نمي كند و كمك نظامي را خود محور مقاومت از ايران مطالبه مي كند و اين وظيفه ماست كه تجربه ها را در اختيار آنها قرار دهيم و در بخش هاي مختلف توانمند سازي كنيم.»

توصيه هاي انتخاباتي فرمانده سپاه


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4573 به تاريخ 27/12/97، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 34 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تحقيقات سلامت
شماره 2 (پياپي 802)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است