|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/27: كف افزايش حقوق هاي 98
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4573 27/12/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


كف افزايش حقوق هاي 98
روحاني در جريان سفر يك روزه اش به استان بوشهر اعلام كرد


عكس: president.ir

دنياي اقتصاد : حسن روحاني، رئيس جمهور از افزايش 20 درصدي حقوق كارمندان، بازنشستگان و كارگران درسال 98 خبرداد. او همچنين گفت كه مستمري افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي براي سال آينده در حد توان افزايش خواهد يافت. رئيس جمهوري با بيان اينكه امسال تورم بيش از 20 درصد بوده در عين حال تاكيد كرد كه توان ما براي افزايش حقوق بيش از اين نبود.

حسن روحاني رئيس جمهوري روز گذشته در جريان سفر يك روزه اش به استان بوشهر به منظور افتتاح فازهاي 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبي وارد كنگان شد و در جمع مردم اين شهر گفت: در بودجه سال آينده كه در مجلس به تصويب رسيده براي همه كساني كه درآمد ثابت دارند اعم از شاغل و بازنشسته كه حدود 5 ميليون و 500 هزار نفر را شامل مي شود و نزديك به 14 ميليون نفر كارگر، افزايش 20 درصدي حقوق براي كارمندان و بيش از 20 درصدي براي كارگران، در نظر گرفته شده است.رئيس جمهور در جمع مردم كنگان افزود: نمايندگان مجلس در تصويب لايحه بودجه افزايش 20 درصدي حقوق را با فرمول خاصي تصويب و به قانون تبديل كردند كه دولت قانون مصوب را اجرا مي كند. در مورد ميزان افزايش حقوق كارگران نيز اين هفته در شوراي عالي كار تصميم گيري خواهد شد.روحاني اظهار اميدواري كرد كه در سال آينده با كمك مردم بتوانيم شرايط مطمئن تري ايجاد كنيم تا از نظر كالا و تامين ارز خيال مردم مطمئن باشد. او همچنين گفت: سالي توام با مشكلات اقتصادي داشتيم، اما مردم در همه صحنه ها حضورشان را به رخ دشمن كشيدند و دولت با تمام توان و در سختي ها، كنار حقوق بگيران ثابت و قشر آسيب پذير خواهد ماند. روحاني مستمري بگيران و افراد تحت پوشش كميته امداد را ديگر گروهي كه از نيازمندي بيشتري برخوردارند، عنوان كرد و گفت: در 3 سال اخير مستمري افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي كه حدود 11 ميليون نفر را تحت پوشش دارند، بيش از 4 برابر افزايش يافته است كه براي سال آينده هم در حد توان افزايش خواهد يافت.

رابطه صميمي با همه همسايگان

او بر توسعه روابط با همسايگان نيز تاكيد كرد و با بيان اينكه ما مي خواهيم اين رابطه صميمي را با همه همسايگان خود داشته باشيم، گفت: ما علاقه منديم با همه همسايگان خود رابطه خوبي داشته باشيم، اگر با برخي از همسايه ها هم مشكلي هست، اين مشكل از طرف آنها آغاز شده است ما با همسايگان خود از جمله قطر، عمان، تركيه، آذربايجان، تركمنستان، افغانستان و پاكستان رابطه خوبي داريم و مي خواهيم با همه همسايه ها وجود داشته باشد از نظر ما شيعه و سني، شمال خليج فارس يا جنوب خليج فارس مهم نيست هدف ما بايد توسعه و پيشرفت همه منطقه باشد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، رئيس جمهور در همين رابطه به سفر اخير خود به كشور عراق اشاره كرد و گفت: روابط دو ملت و دو دولت ايران و عراق در منطقه و جهان نمونه و مثال زدني است و در سفر به اين كشور در كنار ملاقات هايي كه با مقام هاي عالي رتبه سياسي، حزبي و سران عشاير در بغداد و كربلا انجام شد، به توافق هاي دوجانبه خوبي دست يافتيم.روحاني با اشاره به توافق دو كشور براي رايگان شدن هزينه ويزا افزود: در طول سال نزديك به 7 ميليون نفر بين ايران و عراق رفت و آمد مي كند و رايگان شدن هزينه ويزا، به تسهيل اين رفت و آمد كمك بزرگي خواهد كرد.رئيس جمهور با اشاره به ملاقات هاي خود با مراجع بزرگ كشور عراق از جمله آيت الله سيستاني كه وي را افتخار شيعيان جهان معرفي كرد، گفت: سفر 3 روزه به عراق و توافق هايي كه با اين كشور انجام شد به اين معناست كه رابطه ما تنها رابطه دو دولت نيست بلكه رابطه تمام اقشار و گروه ها و شخصيت هاي سياسي، اجتماعي و مذهبي است.

تلاش دولت براي راحتي مردم در عيد

روحاني در بخش ديگري از سخنانش تاكيد كرد: مردم ايران در اين شرايط سخت به دشمنان اعلام كردند ممكن است شما مشكلاتي را براي ما به وجود آوريد، اما نخواهيد توانست ملت بزرگ ايران را تسليم كنيد و اين ملت شجاع و مقاوم در برابر انواع توطئه ها مقاوم بوده و خواهد بود.روحاني افزود: همه مي دانيم دشمنان ما در يك سال گذشته تمام توان خود را براي فشار بر مردم ايران، به كار گرفته و اميدشان اين بود كه مردم ايران را از نظام و اعتقاداتشان جدا كنند؛ اما مردم سختي هاي زندگي را تحمل كرده و با صداي بلند به دشمنان اين سرزمين پاسخ منفي دادند. رئيس جمهور افزود: امسال در مقاطعي مردم با مشكلاتي مواجه بودند و به اين واقف هستيم. بايد همه توان دولت، مسوولان، مديران و كارمندان كشور به گونه اي باشد كه مردم شب عيد تا حدي احساس راحتي بكنند. رئيس جمهور همچنين بخش توليد را از بخش هاي مهمي كه مورد توجه دولت  است، نام برد و گفت: بايد شرايطي فراهم كنيم كه توليد محصولات زراعي و صنعتي و خدمات افزايش يافته و با قيمت مناسب در اختيار مردم قرار گيرد.

دستور براي حل مشكل محيط زيست

روحاني با بيان اينكه توسعه راه هاي استان در افزايش گردشگري بسيار موثر خواهد بود، گفت: جذب گردشگر يك اصل براي استان است. چه گردشگر خارجي و چه گردشگر داخلي و بوم گردي ها نيز بايد در استان توسعه يابد. جذب گردشگر مي تواند به رشد و توسعه استان و شهر كنگان كمك كند.رئيس جمهور با بيان اينكه مي دانم برخي شهرستان هاي استان از نظر محيط زيست در رنج و مشكل  هستند، گفت: از همين جا به وزيران نفت، كشور، مسكن و رئيسان سازمان هاي محيط زيست و برنامه و بودجه و وزير بهداشت، دستور مي دهم كه بعد از تعطيلات عيد، كميته اي را براي حل مشكل محيط زيست استان تشكيل داده و ظرف 3 ماه طرح خود را به دولت بياورند.

افزايش توليد بنزين

روحاني همچنين در جمع كاركنان پارس جنوبي گفت: اينكه ما توليد بنزينمان از ابتداي دولت يازدهم تا الان دوبرابر شده، نشان دهنده ايثار ملت ايران است. ما توليد را از 52 ميليون ليتر در روز به 101 ميليون ليتر رسانده ايم و آقاي زنگنه گفته اين مسير  تا 105 ميليون ليتر افزايش مي يابد. به گزارش «ايلنا» وي افزود: آنهايي كه در دور قبل تحريم ها واردات بنزين ما را تحريم كردند، اين بار در بحث تحريم مساله واردات بنزين را نياوردند؛ چراكه مي دانند ايران ديگر نيازي به واردات بنزين و واردات نفت گاز ندارد.روحاني گفت:  در دولت گذشته در ايامي در فصل زمستان كه كشور نياز به واردات گاز داشت، هنگامي كه مي خواستيم آن را از كشوري بگيريم به دليل نياز، قيمت گاز را 9 برابر، افزايش دادند و دولت هم در آن زمان چاره اي جز خريد نداشت. اما هنگامي كه روي پاي خود بايستيم قدرت، جايگاه و تاثيرگذاري ما افزايش خواهد يافت.رئيس جمهور گفت: امروز ذخيره بالا در منابع و كالاها داريم؛ اما اگر اين كالاها را ذخيره نكرده بوديم، امروز در برابر بدترين فشارها قرار مي گرفتيم. امروز به رغم اينكه مي دانيم ذخيره نهاده هاي دامي داريم، اما وقتي پخش آن دو هفته طول مي كشد، از نظر رواني بر مردم تاثير مي گذارد. روحاني افزود: تحريم پيش از آنكه جنگ اقتصادي باشد، جنگ رواني است و در اين راستا هنگامي كه مي خواهيم كالايي را براي رفع نياز كشور وارد كنيم، آنها به سيستم بانكي جهان فشار مي آورند و مانع از ورود برخي كالاهاي مورد نياز مي شوند كه كمبود اين مواد تبعات رواني را در جامعه به دنبال دارد.

روحاني سفر خود به عراق را سفري تاريخي و نقطه عطف در روابط دو كشور و دو ملت دانست و گفت: اين سفر به خوبي نشان داد كه مي توانيم با همسايگان خود بهترين روابط صميمي را داشته باشيم. در جريان اين سفر فازهاي 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبي در كنگان با دستور رئيس جمهوري اسلامي ايران به طور رسمي به بهره برداري رسيد. همچنين طرح توليد واحد بوداركننده گاز طبيعي (مركاپتان) و خط انتقال اتان از سايت دو به يك پارس جنوبي با دستور رئيس جمهور از طريق ويدئو كنفرانس به طور رسمي افتتاح شد.

كف افزايش حقوق هاي 98


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4573 به تاريخ 27/12/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 50 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه چاپ و نشر
متن مطالب شماره 172، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است