|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/27: تخصيص اعتبار براي اجراي 69 طرح در گلستان
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4573 27/12/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


گزارش 
تخصيص اعتبار براي اجراي 69 طرح در گلستاندنياي اقتصاد - گرگان : رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان گفت: در سفر رئيس جمهوري به استان گلستان 1682 ميليارد تومان براي اجراي 69 طرح به استان اختصاص يافت.

روزبهان با اشاره به اينكه با حضور پر شور مردم در سفر اخير رئيس جمهوري به استان و همچنين همدلي و برنامه ريزي مسوولان خوشبختانه دستاوردهاي خوبي براي استان حاصل شد، افزود: تمام تلاش ما اين است كه بتوانيم بودجه هاي مصوب را تا پايان كار دولت تدبيرواميد براي استان جذب كنيم. رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان مهم ترين مشكلاتي كه در استان وجود دارد را بحث زيرساخت ها همچون آب و برق و جاده، ريل و سد دانست و گفت: به رغم ظرفيت هاي بالقوه، استان گلستان در برخي از شاخص هاي توسعه، نسبت به ديگر استان ها از جايگاه پايين تري برخوردار است و بايد تلاش مضاعف كنيم تا اين استان در راستاي توسعه گام هاي موثرتري بردارد.

رئيس سازمان مديريت استان تصريح كرد: نيروگاه برق شهرك صنعتي هزار هكتاري اترك از طرح هاي مصوب اين سفر است كه در سال جاري حدود 50 ميليارد تومان اعتبار براي آن در نظر گرفته بوديم، ولي در سفر اخير رئيس جمهوري اعتبار 150 ميليارد تومان براي آن مصوب شد، ضمن اينكه براي طرح ياد شده اعتبار 250 ميليارد تومان از محل صندوق توسعه ملي نيز اختصاص يافت. رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تاكيد كرد: اقتصاد ايران بر پايه نفت است و اگر بخواهيم شاخص هاي اقتصادي خودمان را ترقي دهيم، بايد روي درآمدهاي مالياتي تكيه كنيم.

روزبهان گفت: حق اكثريت مردم در وصول دقيق ماليات نهفته است و براي حصول اين امر ابتدا بايد به صورت دقيق منابع واقعي مالياتي را شناسايي و سپس راه هاي فرار مالياتي را مسدود كنيم تا بتوانيم با درآمد بيشتر ازمنابع حاصل از ماليات دريافتي، استان گلستان را به سمت توسعه پيش ببريم. در اين زمينه در بودجه سال جاري حدود 528 ميليارد تومان درآمدهاي مالياتي پيش بيني شده بود كه 84 درصد آن محقق شد و نشان دهنده آن است كه از ميانگين كشور، ماليات هاي وصولي در استان، 2درصد بيشتر است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان تصريح كرد: در آزمون استخدامي اخير حدود 9142 نفر شركت كننده در استان داشتيم كه از اين تعداد، حدود 110 نفر پس از گذراندن مراحل قانوني به عنوان كارمند جذب اداره هاي دولتي مي شوند. وي در باره وضعيت تورم در استان افزود: تورم در استان نسبت به كشور از شتاب كمتري برخوردار است در آمار مقايسه نرخ تورم در استان، حدود 3 درصد نسبت به كشور كمتر است.رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در زمينه نرخ اشتغال و بيكاري در استان نيز گفت: بر اساس آخرين نتايج به دست آمده از طرح آمارگيري نيروي انساني در استان حدود 1/ 8نسبت به كل كشور بهبود نشان مي دهد. وي افزود: در ايجاد اشتغال نيز پيش بيني سال جاري براي استان حدود 20 هزار فرصت شغلي بود كه طبق آمار به دست آمده، حدود 26 هزار فرصت شغلي در استان ايجاد شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان با برشمردن برخي ديگر از ظرفيت هاي استان نسبت به ديگر استان ها همچون بلندترين برج آجري جهان، دومين ديوار دفاعي جهان، ظرفيت بندر خشك اينچه برون، راه آهن اينچه برون به كشورهاي آسياي ميانه وجود دشت ها و كويرها در كنار جنگل ها و دريا حتي به نسبت ديگر استان هاي شمالي جاذبه هاي بيشتري دارد. روزبهان در ادامه اظهار كرد: يكي ديگر از دستاوردهاي مهم سفر اخير رئيس جمهوري به استان در ارتباط با كمربندي گرگان است كه از حدود 94 ميليارد اختصاص بودجه براي مسير بجنورد به آزاد شهر و پارك ملي گلستان فقط حدود 50 ميليارد تومان براي تملك اراضي زمين هاي احداث كمربندي مصوب شده كه رقم بسيار قابل توجهي است. رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان گفت: مسير ريلي گرگان به مشهد نيز از مصوبات سفر سال 93 رئيس جمهوري بود كه با اختصاص بودجه مناسب اميدواريم اين مسير ريلي كه داراي اهميت است، به بهره برداري برسد.

روزبهان در پاسخ به پرسشي در ارتباط به امكان واگذاري طرح هاي نيمه تمام استان به بخش خصوصي گفت: طبق برآورد انجام شده براي تكميل طرح هاي نيمه تمام استان حداقل نياز به اختصاص بودجه اي بالغ بر 10 هزار ميليارد تومان است كه با مقايسه آماري نسبت به بودجه عمراني سالانه كشور كه حدود 60 هزار ميليارد تومان است، درمي يابيم كه با توجه به وضعيت شاخص هاي تورمي، برخي از طرح ها حدودا 50 تا 100 سال طول مي كشد تا به بهره برداري برسند، علاوه بر آنكه ضرورت ايجاد طرح هاي جديد نيز اجتناب ناپذير است.رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان ادامه داد: فهرستي از آن دسته طرح هاي نيمه كاره استان كه قابليت واگذاري به بخش خصوصي دارد را تهيه كرده ايم و اين آمادگي را داريم طي يك سازوكار قانوني آن دسته از طرح ها را به سرمايه گذاران بخش خصوصي واگذار كنيم.

روزبهان با برشمردن اهميت راه آهن بين ايران، تركمنستان و چين اظهار كرد: براي احداث اين مسير و ساخت پل، پرداخت قدرالسهم ما به طرف تركمنستاني، با توجه به اعمال تحريم ها، دچار اختلال شده است و با تمام مشقات تامين ارز چند مرحله نيز پول واريز كرديم، ولي تاكنون طرف تركمنستاني موفق به دريافت آن نشده است و اميدواريم اين موضوع با توجه به تدابير صورت گرفته شده به زودي حل و فصل شود.رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان اظهار كرد: در سال جاري اعتبارات تملك استاني ما حدود 604ميليارد تومان بوده كه عملا حدود 34 درصد آن برآورده شده و از اعتبارات تملك ملي استان نيز 204 ميليارد تومان برآورده شده كه نشان دهنده تحقق 41 درصدي است.  روزبهان گفت: در لايحه بودجه سال 98، به رغم اينكه بودجه عمراني كل كشور رشد نداشته است، ولي در استان گلستان اعتبارات ما در تملك استاني و ملي به ترتيب حدود 34 و 10 درصد رشد داشته است كه اميدواريم به تصويب مجلس و تاييد شوراي نگهبان هم برسد.رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گلستان اظهار كرد: بايد امروز اين واقعيت را بپذيريم كه استكبار جهاني جنگ همه جانبه اقتصادي را بر ما تحميل كرده و راه مقابله با اين جنگ اقتصادي، تلاش مضاعف وكاهش اشتباهات با دقت و پشتكار فراوان است.

تخصيص اعتبار براي اجراي 69 طرح در گلستان


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4573 به تاريخ 27/12/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مديريت زنجيره تامين
متن مطالب شماره 61، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است