|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/1/31: رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ارتش: توهين به سپاه، توهين به ملت ايران است
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4640
چهار شنبه 5 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4587 31/1/98 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ارتش: توهين به سپاه، توهين به ملت ايران استدنياي اقتصاد : حسن روحاني روز پنج شنبه در مراسم بزرگداشت روز ارتش در واكنش به اقدام آمريكا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه هاي تروريستي تاكيد كرد: توهين به سپاه پاسداران توهين به نيروهاي مسلح و ملت بزرگ ايران است. رئيس جمهور با اشاره به اقدام زشت دولت فريبكار آمريكا عليه نيروهاي فداكار سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كرد: در اين اقدام زشت همگان ديدند كه همه مردم يكپارچه كنار سپاه بودند و همواره در كنار سپاه خواهند بود همان طور كه سپاه نيز همواره كنار مردم بوده و هميشه كنار مردم خواهد بود.

روحاني خاطر نشان كرد: اينكه دشمنان فكر مي كنند سپاه پاسداران صرفا بخشي از نيروهاي مسلح ايران است، اشتباه مي كنند. سپاه در سراسر كشور در همه صحنه هاي ملي و خدماتي حضور دارد و مردم سپاه را از خود و از آن خود مي دانند. حدود 10 روز پيش دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا در بيانيه اي اعلام كرد كه اين كشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران را در فهرست گروه هاي تروريستي قرار داده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني رئيس جمهوري نيز روز پنج شنبه در مراسم روز ارتش در پاسخ به اين اقدام آمريكا گفت: از زماني كه آمريكا تصميم گرفت با مسلح كردن تروريست ها و حمايت جنگنده هايش، از اين تروريست ها به عنوان قدرت نيابتي در منطقه استفاده كند و خود نظاره گر باشد، آن قدرتي كه توانست نقش شوم آمريكا در منطقه را به هم بزند و نقش بر آب كند، نيروهاي مسلح ما در منطقه به ويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود. رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه «آمريكا از هر قدرتي كه تسليم و تحت سيطره و فرمان آنها نباشد، عصباني است»، اظهار كرد: آمريكا به خاطر 40 سال ايستادگي، از ملت ايران و از نيروهاي مسلح و سپاه پاسداران، عصباني است همان طور كه از حزب الله لبنان، حشدالشعبي عراق و نيروهاي مردمي يمن هم عصباني است.

روحاني ادامه داد: آمريكايي ها و اذنابشان در منطقه و رژيم صهيونيستي فكر نمي كردند كه ملت هاي منطقه با كمك ملت ايران و نيروهاي مسلح و سپاه پاسداران بتوانند همه تروريست ها را به عنوان نيروهاي نيابتي آنها در منطقه، از ميان برده و مضمحل كنند و همه آنها را از سرزمين هاي اشغال شده بيرون برانند. آمريكا امروز عصباني است كه نمي تواند نقشه اي را كه براي منطقه طراحي كرده بود، پيش ببرد. رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه راهي كه آمريكا انتخاب كرد، غلط و اشتباه است و آمريكا و سردمداران آمريكا در اوهام خود غرق شدند، تصريح كرد: ترديدي نيست كه امروز نيروهاي مسلح ما از هر زمان ديگري قدرتمندتر هستند. امروز آسمان ايران در سايه قرارگاه پدافند هوايي از هر زمان ديگري امن تر است و درياهاي كشور و آب هاي همجوار در سايه نيروي دريايي سپاه و ارتش از هرجاي ديگري امن تر است.

روحاني ادامه داد: حضور نيروهاي مردمي منطقه در كنار نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اين منطقه را از هر جاي ديگر امن تر كرده است.

رئيس جمهور با بيان اينكه آمريكا قدرت منطقه اي ما و قدرت ايران و نيروهاي مسلح ما و امنيت و ثبات منطقه ما را نمي خواهد، گفت: آنچه هدف ماست امنيت و ثبات منطقه، استقرار حكومت هاي منطقه و پايان تروريسم در منطقه است. روحاني افزود: امروز يكي از افتخارات نيروهاي مسلح ما مبارزه با تروريسم است و به ويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين زمينه قدم هاي بلندي برداشته است. هيچ كس ترديد ندارد كه اگر امروز دست هاي تروريست ها در عراق، افغانستان، لبنان و سوريه هر روز بسته تر از ديروز مي شود، در سايه تلاش ارتش و سپاه جمهوري اسلامي ايران و به دليل خواست دولت ها و كشورهاي منطقه از آنها براي حمايت است.

قدرداني از ارتش

رئيس جمهور در بخش ديگري با تاكيد بر اينكه ارتش جمهوري اسلامي ايران نقش بسيار ارزشمندي در پيروزي انقلاب اسلامي، حتي از روزهاي قبل از پيروزي انقلاب و 22 بهمن 57 داشته است، اظهار كرد: ارتش جمهوري اسلامي ايران در طول 40 سال گذشته همواره در كنار ولايت و مردم و براي پاسداري از تماميت ارضي، استقلال كشور و نظام جمهوري اسلامي ايران فداكاري كرده است. روحاني گفت: در دوران جنگ تحميلي نيز ارتش، سپاه، بسيج و ساير نيروهاي مسلح در كنار مردم از كشور، استقلال و عزت ملت ايران به خوبي دفاع كردند و امروز هم روز ظهور و تبلور هماهنگي و يكپارچگي بين نيروهاي مسلح و مردم است و پيوند برادري و اتحاد بين مردم و نيروهاي مسلح در كشورمان مثال زدني است.

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه نيروهاي مسلح جزو ملت ايران بوده و همه قدرت خود را از آن حمايت از ملت مي دانند، گفت: ملت ايران هم استقلال خود را در كنار حضور نيروهاي مسلح مي داند. روحاني در ادامه با قدرداني از فداكاري و ايستادگي نيروهاي مسلح اظهار كرد: زماني كه نيروهاي مسلح نياز به حمايت مردم دارند همه مردم و نخبگان در كنار نيروهاي مسلح قرار دارند. رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان كرد: از ارتش جمهوري اسلامي ايران كه امروز همزمان با رژه نيروهاي مسلح در برخي از استان هاي كشور همچون گلستان، لرستان و خوزستان به دليل وقوع حادثه سيل، خدمت به مردم را در دستور كار دارند و رژه خدمت امداد رساني را انجام مي دهند، تشكر و قدرداني مي كنم.

توصيه به كشورهاي منطقه

رئيس جمهور تاكيد كرد: نيروهاي مسلح ما در برابر متجاوزين ايستادگي مي كنند و قدرت نيروهاي مسلح ما قدرت كشورهاي منطقه و جهان اسلام است. ريشه مشكلات منطقه يا از صهيونيسم يا از استكبار آمريكاست. ملت هاي منطقه قرن ها با هم برادرانه زندگي كرده اند و با حسن همجواري در كنار هم بوده اند. اگر مشكلي در منطقه است از سوي ديگران است. رئيس جمهور خطاب به مردم منطقه و كشورهاي همسايه گفت: بياييد با هم در كنار هم باشيم و منطقه را از حضور متجاوزين پاك كنيم و در مقابل صهيونيسم غاصب كه 70 سال در منطقه در حال جنايت و كشتار است بايستيم و به ملت فلسطين و ملت هاي بزرگ منطقه كمك كنيم تا به حق تاريخي خودشان برسند كه در اين راه، پيروزي از آن حق خواهد بود.

رژه هوايي جنگنده ايراني «كوثر»

پس از سخنان رئيس جمهور، يگان هاي نمونه ارتش جمهوري اسلامي ايران به همراه تجهيزات و يگان هاي محمول نيروي زميني، هوايي، دريايي و پدافند هوايي از مقابل جايگاه رژه رفتند. به گزارش «ايسنا» دراين مراسم جنگنده بومي و تمام ايراني كوثر به اجراي نمايش هوايي پرداخت. همچنين بالگردهاي 205، 206، بالگردهاي ترابري سنگين شنوك و نيمه سنگين 214 و بالگردهاي تهاجمي كبرا در آرايش هاي مختلف رزمي در آسمان تهران به پرواز درآمدند. در اين مراسم همچنين يگان هاي نمونه پياده و محمول ارتش جمهوري اسلامي بخش هايي از توانمندي هاي خود را به نمايش گذاشتند. به گزارش خبرگزاري مهر، قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا (ص) نيز در مراسم رژه ديروز نيروهاي مسلح تجهيزات و دستاوردهاي خود را به نمايش گذاشت. همچنين نفربرهاي بي ام پي 2 مجهز به موشك دهلاويه در رژه روز ارتش حضور داشتند.

رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ارتش: توهين به سپاه، توهين به ملت ايران است


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4587 به تاريخ 31/1/98، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مهندسي حمل و نقل
متن مطالب شماره 4 (پياپي 41)، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است