|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/1/31: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4638
دو شنبه 3 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4587 31/1/98 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرپيام تسليت روحاني به مناسبت درگذشت 2 جهادگر اردبيلي

دنياي اقتصاد : رئيس جمهوري در پيامي درگذشت شهادت گونه 2تن از كارشناسان دلسوز و خدوم بنياد مسكن استان اردبيل در حين ماموريت و خدمت به هموطنان عزيز سيل زده در استان لرستان را تسليت گفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در متن پيام تسليت حسن روحاني آمده است: «وقوع حادثه رانندگي براي چهار تن از كارشناسان دلسوز و خدوم بنياد مسكن استان اردبيل، در حين ماموريت و خدمت به هموطنان عزيز سيل زده در استان لرستان و درگذشت شهادت گونه آقايان رضا حبوبي و مهدي صادق زاده، موجب تاثر و تالم فراوان شد. بي ترديد ياد الهام بخش اين شهيدان عرصه خدمت مانند ديگر شهداي گرانقدر همواره در خاطره جمعي ملت قدرشناس ايران خواهد درخشيد.» همچنين عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور و مسوول قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده نيز با صدور پيامي، درگذشت اين جهادگران عازم لرستان در يك تصادف جاده اي را تسليت گفت.

  • احتمال بازديد روحاني از مناطق سيل زده ايلام

خبر ديگر آنكه ديروز قاسم سليماني دشتكي، استاندار ايلام گفت: رئيس جمهور احتمالا امروز (شنبه) از يكي از مناطق سيل زده استان بازديد مي كند. استاندار ايلام پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اعلام اين خبر، اظهار كرد: اين سفر غيررسمي است و سفر رسمي و اصلي رئيس جمهوري به استان بعد از ماه رمضان تعيين شده و افتتاح يا كلنگ زني پروژه هاي مهم نفت و كلنگ زني اتصال ايلام به راه آهن از جمله برنامه هاي رئيس جمهور در سفر به استان است.

شناسايي 290 جاسوس سيا در منطقه و ايران

فارس : وزير اطلاعات در سخنان ديروز پيش از خطبه هاي نماز جمعه ديروز تهران از شناسايي 290 جاسوس سيا (CIA) در منطقه و ايران خبر داد. سيد محمود علوي همچنين گفت كه در يك سال گذشته اقدامات 114 تيم تكفيري و 116 تيم مرتبط با منافقين، چهار تيم ضدانقلابي، 380 تيم قاچاق مواد مخدر و 188 تيم عملياتي خنثي شده است كه آخرين آنها دستگيري چهار نفر در جنوب غرب كشور و كشف 15 هزار فشنگ كلاشينكف از آنها بوده است.

وي با بيان اينكه صدها مورد تلاش سرويس هاي بيگانه براي جلب همكاري افرادي در داخل كشور به عنوان جاسوس شناسايي و خنثي شده و از به دام افتادن صدها نفر از نيروهاي موثر و مفيد كشور[جلوگيري و از اين افراد] صيانت شده است، گفت: ده ها جاسوس كه جذب دستگاه هاي اطلاعاتي بيگانه شده بودند در مراكز حساس كشور شناسايي شدند و به دستگاه قضايي معرفي و در اختيار اين دستگاه قرار گرفتند. علوي با اشاره به يكي از پرونده هاي وزارت اطلاعات در مصاف با سرويس اطلاعاتي آمريكا (سيا) گفت: 290 جاسوس در كشورهاي مختلف از جمله كشور خودمان شناسايي شدند. در تبادل اطلاعاتي با سرويس هاي اطلاعاتي كشورهاي دوست، اطلاعات در اختيار آنها قرار گرفت و در كشورهاي مختلف منابع CIA دستگير شدند و ارتباط سيا با منابع به هم ريخت؛ به گونه اي كه در آمريكا كميته شكست تشكيل دادند و رئيس سيا اين ضربه را از سوي جمهوري اسلامي تاييد كرد. علوي تصريح كرد كه در آينده نزديك جزئياتي از اين حماسه اطلاعاتي در مصاف با CIA و ضربه به سرويس MI6 انگلستان از طريق رسانه ملي و ديگر رسانه ها در اختيار مردم قرار خواهد گرفت. او گفت: وزارت اطلاعات سلطه اطلاعاتي خود را تا اعماق رژيم اشغالگر قدس گسترش داده تا جايي كه صداي خود آنها در آمد كه برخي از افراد كابينه آنها جلب همكاري وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران شده اند.وي در مورد اقدامات وزارت اطلاعات در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادي هم گفت: وزارت اطلاعات به مفسدان و اخلالگران اقتصادي بيرحمانه تاخته است. صدها هزار هكتار زمين منابع ملي را كه به صورت عدواني تصرف شده بود از تصرف خارج كرده. همچنين در شركتي كه وابسته به يكي از بانك هاي خارج از كشور بود 209 ميليون درهم اماراتي به سرقت رفت؛ سارق كه يك خانم بود به كشورهاي مختلف متواري بود؛ قدرت اطلاعاتي ما او را تعقيب كرد تا سرانجام او را به كشور برگردانديم و سرمايه مردم را به آنها داديم. وزير اطلاعات خطاب به نمازگزاران جمعه گفت: من اين را سربسته به شما مي گويم؛ مقامات كشورهاي همسايه كه به كشور ما مي آيند در ديدار با مسوولان اعلام كردند كه فكر نمي كردند ايران آنقدر قوي باشد و در برابر فشار تحريمي آمريكا اينچنين مقاومت كند. كشورهاي همسايه به سمت تعامل با جمهوري اسلامي ايران آمدند و از (ما) وزارت اطلاعات درخواست نشست، مذاكره و تعامل مي كنند.

آيت الله صديقي: ايران حيثيت آمريكا را لگدمال كرد

دنياي اقتصاد : خطيب نماز جمعه تهران گفت: ما توانستيم با كمك به دو كشور همسايه عراق و سوريه، امنيت اين كشورها را بيمه و حيثيت آمريكا را لگدمال كنيم و از اين پس نيز لگدمال خواهيم كرد. به گزارش خبرگزاري تسنيم، آيت الله كاظم صديقي خطيب نماز جمعه اين هفته تهران با توجه به سيل اخير در برخي استان هاي كشور گفت: خداوند بندگان خود را امتحان مي كند و هرچه امتحان سخت تر باشد نشان مي دهد كه خداوند مي خواهد بركات بيشتري را نصيب بندگان خود كند. همچنين به گزارش انتخاب، امام جمعه تهران خطاب به مردم گفت: «خداوند با فشار هاي بين المللي مي خواهد امتحانتان كند، چرا نگرانيد كه تحريم باشد و تشديد شود؛ به جهنم كه تشديد شود. مگر خداوند كم داده است. مگر قرآن نمي خوانيد؟ شما كي هستيد؟ اين فرانسه و آن آمريكا خودشان دچار چالش هستند.» او افزود: سردار سليماني مي گفت كه هروقت فشار ها بيشتر مي شود اميد ما براي زايش بيشتر مي شود. مثل درد زايمان است، به ناله در مي آورد، اما اميد زايش هست. صديقي گفت: خداوند متعال در فشارهاي بين المللي و فشارهاي طبيعي در پي اين است كه مردم ايران را در دنيا برجسته كند. او در ادامه افزود: انقلاب اسلامي مرگ ندارد و آغاز يك انقلاب جهاني است كه نشانه آن، آمادگي مردم براي حضور در جبهه هاي مختلف است.

پشت پرده تعلل مجمع در بررسي پالرمو

خبرآنلاين : عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به بررسي همزمان لوايح پالرمو و CFT در مجمع گفت: بنا است موضوع قبل از پايان مهلت FATF تعيين تكليف شود، اما اينكه بازه زماني طبق آيين نامه براي مجمع تعيين شده باشد، اين طور نيست. محمد صدر درباره دلايل تعلل مجمع تشخيص در رسيدگي و تعيين تكليف لوايح مرتبط با FATF، گفت: اين تصور كه هيات عالي نظارت شوراي نگهبان دوم يا مجلس جديد است درست نيست، البته به اين موضوع نيز واقف هستيم كه هيات عملكرد خوبي نداشته و بايد در آن تجديدنظر شود كه به احتمال زياد اين موضوع هم در دستور كار شوراي مجمع قرار خواهد گرفت تا عملكرد هيات نظارت بررسي مجدد و مشكلاتي كه با مجلس پيش آمده مرتفع شود، اين اصلاحات به احتمال زياد منجر به تدوين آيين نامه براي هيات عالي نظارت خواهد شد.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4587 به تاريخ 31/1/98، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه عرفان اسلامي
متن مطالب شماره 59، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است