|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/1/31: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4631
يك شنبه 26 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4587 31/1/98 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاتشريح برنامه هاي عملياتي بانك صادرات در سال جاري

گروه بنگاه ها : مديرعامل بانك صادرات ايران از جذب 30 هزار ميليارد تومان منابع جديد طي سال 97 در اين بانك خبر داد و گفت: سال 98 سال «جهش بزرگ» براي بانك صادرات ايران با محوريت تسهيل تامين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي با ارائه طرح هاي نوين بانكي است.به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، حجت اله صيدي در پنجمين همايش سراسري مديران عالي اين بانك كه با هدف تبيين سياست ها و برنامه هاي عملياتي سال 98 برگزار شد، اعلام كرد: سهم بازار بانك در سال 97 بيش از يك درصد افزايش يافته كه همزمان با جذب منابع جديد و افزايش سرمايه امكان بيشتري براي خدمت رساني به توليد فراهم شده است.

صيدي كاهش مطالبات معوق، انضباط مالي، تسريع در عمليات ارزي، كاهش بوروكراسي اعتباري و تربيت بانكداران برتر را در قالب الزامات كليدي بانك در سال 98 برشمرد و تاكيد كرد: خدمات نوين بانكداري الكترونيك در سال 98 با جديت ارتقا خواهد يافت. وي كاهش هزينه ها، مشتري مداري، رعايت قوانين و مقررات، حرفه اي گري، توجه به حسابرسي داخلي و مبارزه با پولشويي را از جمله مواردي دانست كه در سال پيش رو در اركان بانك صادرات ايران با رويكرد جدي تري دنبال خواهد شد. پرويز مقدسي، رئيس هيات مديره بانك صادرات ايران نيز تلاش هاي صورت گرفته در سال 97 را مورد تقدير قرار داد و گفت: ماموريت نظام بانكي در سال 98 توجه ويژه به توليد است و از اين رو ظرفيت هاي ايجاد شده در بانك از جمله افزايش منابع و افزايش سرمايه در كنار كاهش قيمت تمام شده پول كه با تلاش همه مجموعه بانك صادرات ايران به دست آمده است، مي تواند نقش موثري در اقتصاد كشور و رونق توليد ايفا كند.

در ادامه اين همايش همچنين ابعاد مختلف حاكميت شركتي توسط نايب رئيس هيات مديره تبيين شد. غلام سوري گفت: كار بانك ها واسطه گري، ايجاد ارزش افزوده در فضاي اقتصادي و كمك به رونق كسب و كار است كه اهداف حاكميت شركتي در بانك ها عمدتا متوجه بهبود برخي شاخص ها براي پاسخگويي، شفافيت، رعايت قوانين و مقررات و حقوق ذي نفعان است. سوري تاكيد كرد: پيام حاكميت شركتي در بانك ها تفكيك مديريت از مالكيت است كه در حوزه خصوصي سازي به خوبي معني شده است. نايب رئيس هيات مديره بانك صادرات ايران امنيت مالي، پايداري و ثبات را از جمله مهم ترين اهداف نهايي حاكميت شركتي عنوان كرد و نقش ساز و كارهاي نظارتي و اجرايي را با توجه به فناوري هاي نوين برجسته دانست. همچنين در ادامه اين مراسم يك عضو ديگر هيات مديره نيز با تاكيد بر اينكه بايد با حمايت از توليد، برخي پيش بيني هاي صندوق بين المللي پول را بر هم بزنيم، گفت: شبكه بانك صادرات ايران در سال 97 عملكرد مناسبي داشت به نحوي كه ميزان مطالبات غير جاري كمتر از يك درصد رشد داشت و ضمن افت بهاي تمام شده پول، با رشد 31 درصدي صدور ضمانت نامه ها روبه رو بوده ايم. رضا صديق خاطرنشان كرد: براساس برنامه عملياتي سال 98 بانك، انتظار مي رود سهم بانك صادرات از بازار تا حدود 9 درصد افزايش يابد و منابع ارزان قيمت تا 30 درصد افزايش داشته باشد. عضو هيات مديره بانك صادرات ايران كاهش 30 درصدي مطالبات بانك را از ديگر اهداف اين بانك در سال جاري عنوان و اظهار كرد: افزايش 40 درصدي در عملكرد بانكداري الكترونيك از جمله اهدافي است كه در سال 98 دنبال مي شود.

صديق گفت: در سال جاري 14 واحد بانك متولي انجام 175 اقدام كليدي و عملياتي هستند تا اهداف بانك براي حمايت از بخش هاي توليدي كشور با سرعت بيشتري پيگيري شود.يك عضو ديگر هيات مديره بانك صادرات ايران نيز در اين همايش ريسك تسهيلات پرداختي را در مقدمه مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به ريسك در زمان پرداخت تسهيلات به بنگاه هاي اقتصادي ضرورت دارد تا از مشكلات بعدي در زمان بازپرداخت جلوگيري شود.ارسلان فتحي پور وصول مطالبات، ترويج بانكداري الكترونيك و تقويت بانكداري شركتي را خاطرنشان كرد و گفت: بانك صادرات ايران در اقتصاد كشور جايگاه مهمي دارد و بايد براي ارتقاي آن تلاش شود. وي توجه مستمر به توليد صادرات محور و پرهيز از سرمايه گذاري در فعاليت هاي ناكارآمد را يادآور شد و تاكيد كرد: تحقق شعار سال نيازمند حمايت هوشمندانه از توليد و كاهش هزينه هاي آن است. رئيس اسبق كميسيون اقتصادي مجلس افزايش سرمايه بانك، رشد 50 درصدي منابع ارزان قيمت، كاهش بهاي تمام شده پول و پرهيز از دامن زدن به مسابقه سپرده هاي گران را از جمله نتايج عملكرد بانك صادرات ايران در يك سال اخير عنوان كرد.

اعلام نرخ حق الوكاله سپرده هاي سال 98 بانك تجارت

گروه بنگاه ها : نرخ حق الوكاله سپرده هاي بانك تجارت در سال 1398 معادل 3 درصد اعلام شد. به گزارش روابط عمومي بانك تجارت، در راستاي اجراي مفاد ماده 5 بخشنامه بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران مورخ 20 خرداد 1394، نرخ حق الوكاله سپرده هاي سرمايه گذاري مدت دار ريالي بانك تجارت براي سال 1398 معادل 3 درصد تعيين شد. افزايش سقف تسهيلات بدون آنكه درآمد اقتصادي خانوارها تقويت شود موثر نخواهد بود.

تامين سرمايه در گردش ضامن تقويت توليد

گروه بنگاه ها : مديرعامل بانك توسعه صادرات ايران در سفر استاني خود به هرمزگان از واحد توليدي سوپرپايپ بازديد و بر لزوم تقويت توليد تاكيد كرد.سوپرپايپ، توليد كننده نسل سوم از لوله هاي پلاستيكي در كشور است كه توانسته با وجود شرايط تحريم در اقتصاد كشور، توليد خود را حفظ كرده و براي 208 نفر اشتغال ايجاد كند.

به گزارش روابط عمومي بانك توسعه صادرات، اين واحد توليدي با آغاز فعاليت در سال 76 ضمن استفاده از دانش فني وارداتي، با تلفيق فلز و پليمر، محصولي با استاندارد بالا توليد كرده كه در بخش تاسيسات، گرمايشي، فاضلاب و محيط هاي مسكوني با استقبال خوبي مواجه شده است.لوله هاي توليدي اين كارخانه تاييديه واحدهاي استاندارد محتلف از جمله امارات، مركز تحقيقات وزارت راه و شهرسازي، هلند، آلمان را كسب كند و مبدل به تنها واحد توليدي لوله شود كه مجوز صادرات به اروپا را دارد.  رياحي مدير امور مالي شركت سوپرپايپ در ديدار با مديرعامل بانك توسعه صادرات ايران گفت: تلاش داريم با توجه به شرايط موجود از افت توليد و فروش خود جلوگيري كرده و در اين رابطه برنامه هاي متنوعي براي توسعه فعاليت خود داريم.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4587 به تاريخ 31/1/98، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهش نامه علوم حديث تطبيقي
متن مطالب شماره 9، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است