|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/2/4: قدرت نمايي موشكي انصارا...
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5415
سه شنبه 4 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5366 4/2/98 > صفحه 8 (رسانه: دور دنيا) > متن
 
      


قدرت نمايي موشكي انصارا...
عبدالملك الحوثي: موشك هاي ما به رياض و ابوظبي مي رسند

نويسنده: رحيم محمدي

عبدالملك الحوثي، رهبر انصارا... يمن در گفت وگو با شبكه المسيره تاكيد كرد، موشك هاي اين جنبش مي توانند به رياض و ابوظبي و ديگر مناطق حساس هم برسند. اين قدرت نمايي در برابر تهديدهاي اخير نيروهاي متجاوز سعودي تحت پشتيباني آمريكا صورت مي گيرد كه براي يمني ها خط و نشان كشيده و تهديد به تصرف بندر الحديده كردند. قدرت نمايي اخير انصار ا... چند روز پس از درگيري هايي بيان مي شود كه طي آن طرفداران انصارا... موفق شدند شكست سنگيني را بر متحدان سعودي در يمن وارد آورند و نشان مي دهد كه نيروهاي مقاومت در يمن خود را براي هرگونه سناريويي آماده كرده اند.

به گزارش شبكه الميادين، عبدالملك الحوثي، رهبر انصارا... يمن در گفت وگو با شبكه المسيره با اشاره به تعدي هاي ائتلاف متجاوز عربي تحت امر عربستان و امارات به اين كشور، عنوان كرد: اگر عربستان و امارات بخواهند طرح هاي آمريكا و اسرائيل را در يمن اجرا كنند، مصيبتي براي ديگر ملت هاي منطقه و جهان اسلام و عرب به بار خواهد آمد و باعث خواهد شد تا نبرد به ديگر كشورهاي منطقه نيز گسترش يابد. الحوثي در ادامه گفت: امارات در بحران يمن مداخله مي كند و اين مساله خطر جدي را براي اقتصاد آن در آينده ايجاد خواهد كرد و چنانچه تجاوز ادامه يابد اقتصاد امارات و سرمايه گذاري در آنجا در معرض خطرات واقعي قرار خواهد گرفت.

مرحله افشاي حقايق

وي گفت، مواضع كشورهاي متخاصم درخصوص يمن مشروعيت ندارد و تسلط آنها بر برخي از مناطق جنوبي اين كشور، اشغالگري است. الحوثي با بيان اين كه نيروهاي مقاومت يمن با وجود همه مشكلات، تكنولوژي ساخت سلاح را دارند، افزود: موشك هاي ما مي توانند به رياض و ابوظبي و ديگر مناطق حساس هم برسند. وي با اشاره به تصميم اخير دونالد ترامپ و وتوي قطعنامه نمايندگان آمريكا براي لغو همكاري هاي آمريكا با عربستان درجنگ يمن نيز گفت: وتوي ترامپ نسبت به تصميم توقف تجاوز به يمن موضوع عجيبي نيست و به معناي حمايت از تداوم تجاوز به يمن است و آمريكا اقدامات خطرناكي را در سطح منطقه انجام مي دهد. وي خاطرنشان كرد: نيروهاي مقاومت در جهان عرب و اسلام اقدامات قوي و بسيار مهمي را براي مقابله با تصميمات آمريكا در نظر دارند و آمريكا و ابزارهاي آن در نهايت در اجراي طرح هايشان در منطقه شكست خواهند خورد. ما در حال حاضر در يك مرحله تاريخي در منطقه هستيم و آن مرحله افشاي حقايق است و عربستان و امارات در يمن نقش خود را از دست داده و تاثير آن نيز در معامله ترامپ كاهش يافته است.

وضعيت الحديده

گزارش ها از الحديده نشان مي دهد متجاوزان رژيم سعودي همچنان آتش بس در بندر الحديده را با حملات توپخانه اي خود نقض مي كنند. طبق اعلام رسانه هاي يمني، طي روزهاي گذشته منطقه الحيس واقع در الحديده بارها هدف حملات توپخانه اي متجاوزان قرار گرفته است. طي روزهاي گذشته منابع نزديك به سعودي ها گفتند به دليل بي ثباتي در بندر الحديده ممكن است نيروهاي سعودي اين بندر را به تصرف خود درآورند. اين درحالي است كه ماه ها تهاجمات مشترك عربستان و امارات در سال گذشته با كمك نيروهاي اطلاعاتي و تسليحاتي آمريكا قادر به تصرف اين بندر نشد و درنهايت متجاوزان پذيرفتند با برقراري آتش بس اين بندر زير نظر نيروهاي سازمان ملل اداره شود. هرچند در اين مرحله نيز نيروهاي وابسته به انصار ا... به تعهدات خود وفادار بوده و بخشي از نيروهاي شان را ازالحديده خارج كردند، اما سعودي ها همچنان به نقض آتش بس الحديده ادامه داده و بارها مناطقي از آن را گلوله باران توپخانه اي كرده اند. همين امر موجب شد مقامات انصار ا... به سازمان ملل شكايت برده و از نماينده اين سازمان بخواهند ضمن رعايت بي طرفي نسبت به موارد نقض آتش بس از سوي عربستان بي تفاوت نماند.

ضربات مهلك

روز گذشته در ادامه درگيري هاي يمن اعلام شد ارتش و كميته هاي مردمي ضمن ناكام گذاشتن يورش وحشيانه متجاوزان سعودي به عسير شماري از عناصر متجاوز را به قتل رساندند.اين درحالي است كه روز دوشنبه نيز ضربات مهلكي بر پيكره متجاوزان سعودي در جبهه هاي مرزي وارد شده بود. همچنين روز شنبه گذشته درگيري هاي شديدي بين نيروهاي وابسته به انصار ا... و نيروهاي وابسته به عبد ربه منصور هادي، رئيس جمهور مخلوع يمن در استان جنوبي ظالع گزارش شد. آسوشيتدپرس در اين باره گزارش داد كه در اين درگيري ها دست كم 85 نفر كشته شدند ونيروهاي انصار ا... موفق شدند محله دامت و نواحي اطراف آن را از نيروهاي متحد با دولت عبدربه منصور هادي پس بگيرند. به تلافي اين حملات بود كه سعودي ها تصميم گرفتند طي حمله اي به صنعاء پايتخت يمن يكي از انبارهاي پهپادي انصار ا... را هدف قرار دهند. سرهنگ

 تركي الملكي سخنگوي ائتلاف متجاوز سعودي در اين باره گفت: اين انبار در نزديكي كاخ رياست جمهوري يمن قرار داشت و براي انبار كردن پهپاد از آن استفاده مي شد.

حلقه نجات آمريكا

طي ماه هاي گذشته نيروهاي يمني با قدرت پهپادهاي خود آرامش را از سربازان و نيروهاي سعودي گرفته اند. حملات پهپادي انصار ا... به عربستان سعودي سيري صعودي داشته است و آنها اثبات كرده اند قادر به توليد صدها پهپاد با توجه به امكانات داخلي خود هستند. حملات موشكي و پهپادي يمني ها به مواضع ائتلاف متجاوز سعودي اين نيروها را كاملا زمينگير كرد. امروزه تقريبا كسي نيست كه عربستان سعودي و متحدانش را بازنده جنگ در يمن نداند. با اين حال دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا كه خود را وابسته به عربستان سعودي و اسرائيل مي داند و كاملا سياست هاي آنها را در منطقه پي مي گيرد تلاش مي كند به هر قيمتي شده عربستان را از باتلاق جنگ يمن نجات دهد. لغو قطعنامه نمايندگان كنگره آمريكا يكي از همين اقدامات بود كه همچنان با مخالفت هايي در داخل آمريكا مواجه بوده و همين مساله موجب طرح انتقادات شديد از دولت ترامپ شده است. در يكي از آخرين انتقادها برني سندرز گفته است: اين مساله اهميت زيادي براي كنگره دارد و بايد همچنان مخالفت خود را با وتوي قطعنامه پايان مشاركت آمريكا در جنگ يمن از سوي دونالد ترامپ پيگيري كند .  ترامپ هفته گذشته قطعنامه مورد حمايت جمهوريخواهان و دموكرات ها مبني بر پايان دخالت آمريكا در تجاوز نظامي ائتلاف سعودي به يمن را وتو كرد. مجلس نمايندگان آمريكا با 274 راي موافق در برابر 175 راي مخالف اين قطعنامه را در اوايل ماه آوريل تصويب كرده بود. ترامپ و ساير اعضاي كابينه اش علنا با پايان حمايت نظامي آمريكا از ائتلاف متجاوز سعودي مخالفت كرده اند، چرا كه اين مساله مي تواند فروش تسليحات نظامي آمريكا به عربستان سعودي و ساير كشورهاي خليج فارس را با چالش جدي روبه رو كند. جنگ چهارساله در يمن تاكنون بيش از 13 هزار كشته و صدها هزار مجروح و ميلياردها دلار خسارت به بار آورده است. اين جنگ با حمايت كشورهاي غربي و به خصوص آمريكا تاكنون استمرار پيدا كرده است.

قدرت نمايي موشكي انصارا...


 روزنامه جام جم، شماره 5366 به تاريخ 4/2/98، صفحه 8 (رسانه: دور دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار
    آثار ديگري از " رحيم محمدي"

  آتش بصره كار مردم نيست / گزارش جام جم از پشت صحنه هاي فتنه سعودي - آمريكايي در عراق
رحيم محمدي، جام جم 18/6/97
مشاهده متن    
  دست آمريكا پشت تصميم عبادي / انتقادها از تصميم مشكوك حيدر العبادي ادامه دارد
رحيم محمدي، جام جم 11/6/97
مشاهده متن    
  اعتراض يهوديان به «دولت يهود»
رحيم محمدي، جام جم 15/5/97
مشاهده متن    
  صهيونيست ها عليه سلبريتي ها / مقامات صهيونيستي مانع ورود يك مجري تلويزيوني به سرزمين هاي اشغالي شدند
رحيم محمدي، جام جم 13/5/97
مشاهده متن    
  سودايي كه به تاريخ پيوست / اسرائيلي ها هم معامله قرن را شكست خورده مي دانند
رحيم محمدي، جام جم 9/5/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مكانيك سازه ها و شاره ها
متن مطالب شماره 1 (پياپي 901)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است