|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق98/2/23: گالري جهان
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3471
چهار شنبه 19 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3426 23/2/98 > صفحه 12 (روزنامه) > متن
 
      


گالري جهانگاردين: افزايش شانس بريتانيا براي ماندن در اروپا

 روزنامه گاردين در تيتر يك به يكي از دستاوردهاي دنياي علم اشاره مي كند؛ نقش ژن درماني در كاهش وقوع حمله قلبي. در گزارش گاردين مي خوانيم پزشكان آمريكايي در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيده اند كه با تنها يك بار تزريق ژن هاي كنترل كننده به افراد، مي شود احتمال وقوع حملات قلبي را براي آنها پايين آورد. البته پزشكان و محققان آمريكايي اميدوارند در سه سال آينده اين دستاورد را عمومي كنند. اين طور به نظر مي رسد پزشكان بايد در وهله اول تشخيص بدهند افراد مستعد حمله قلبي هستند يا نه و سپس با تزريق ژن هاي كنترل كننده اين عارضه را پيش از وقوع محدود كنند. گفته شده ژن درماني براي دهه 30 تا 40 سالگي افراد مستعد اثربخش است. گزارش ديگر در صفحه يك روزنامه گاردين درباره اظهارنظر شوراي اروپايي اتحاديه اروپا در زمينه احتمال ماندن بريتانيا در اتحاديه است. آقاي توسك گفته است ارزيابي ما نسب به شرايط حال حاضر بريتانيا نشان مي دهد اين كشور بالاي 30 درصد شانس دارد كه در اتحاديه بماند و به برگزيت نه بگويد. به نظر مي رسد آقاي توسك به برگزاري رفراندوم دوم در بريتانيا دل خوش كرده است؛ پيشنهادي كه از سوي حزب كارگر مطرح و البته از سوي دولت رد شده است. اما نتايج نظرسنجي هاي عمومي نشان مي دهد مردم بريتانيا ترجيح مي دهند در اتحاديه بمانند. در عكس يك روزنامه گاردين خانم سورين جونز را مشاهده مي كنيم. اين بازيگر بريتانيايي به گاردين از تجربيات خوب و بد خود در دوران بازيگري گفته است. 

نكته: صفحه يك گاردين كمتر درگير موضوعات سياسي است.

 
نشنال: حوثي ها از حديده خارج مي شوند

 آماده شدن افطار روزه داران در مسجد جوگوكاريان اندونزي سوژه عكس يك روزنامه نشنال است. در اندونزي، امارات و بسياري ديگر از كشورهاي مسلمان رسم بر اين است كه مراسم افطار ماه رمضان را دور هم و در مساجد بزرگ شهر برگزار كنند. اغلب غذايي ساده براي اين مراسم تهيه مي كنند و در حجمي گسترده ميان روزه داران توزيع مي شود. روزنامه نشنال در تيتر يك خود از واكنش دولت يمن به خروج حوثي ها از سه منطقه كليدي حديده خبر مي دهد. دولت يمن اين اقدام حوثي ها را شرم آور و گمراه كننده ارزيابي كرده است. چرا؟ دولت مدعي است طبق توافق سوئد از خيلي پيش تر از اين، نظاميان حوثي بايد حديده را ترك مي كردند، نه حالا. آنها معتقدند اين رفتار يك سويه حوثي ها فقط يك معني دارد. حوثي ها مي خواهند سازمان هاي بين المللي را فريب بدهند. طرف حوثي مي گويد خروج از حديده كاري زمان بر است و در مدت زمان كوتاه نمي شود اين بندر را ترك كرد. بندر حديده يكي از مناطق مهم و استراتژيك يمن به شمار مي رود. اين بندر بعد از توافق سوئد با حضور نيروهاي كنترلي سازمان ملل اداره مي شود. در گزارش ديگري در صفحه يك روزنامه نشنال مي خوانيم آمريكا ناو جنگي و سيستم دفاعي جديدي را راهي خليج فارس كرده است. هفته گذشته اين كشور ناو هواپيمابر لينكلن را به خاورميانه اعزام كرد. نشنال نوشته چالش توافق هسته اي ميان ايران و آمريكا باعث اين اتفاق شده است.

نكته: در صفحه يك نشنال خبري از مسائل داخلي امارات نيست.

 
اينديپندنت: بريتانيايي ها عليه توليد گازهاي گلخانه اي

نايجل فاراژ، رهبر حزب راست گراي افراطي يوكيپ انگليس راهي مناطق شمال شرق اين كشور شده است تا براي هوادارانش سخنراني كند. او را در حال نمايش شعارها و وعده هايش در ميان اعضاي كمپينش در عكس يك روزنامه اينديپندنت مي بينيم. فاراژ با شعار «تغيير براي رسيدن به خوبي ها» وارد ميدان شده است. رهبر يوكيپ براي پيروزي در انتخابات اتحاديه اروپا و بالابردن وزن دست راستي هاي افراطي در اين نهاد تلاش مي كند. او يكي از سرسخت ترين هواداران برگزيت است. اين طور به نظر مي رسد شكست برگزيت او و حزبش را وادار كرده تلاش كنند تا جا پايشان را در اتحاديه اروپا محكم تر كنند. اينديپندنت هم در مطلبي كه به همين مناسبت در صفحه يك منتشر كرده مي پرسد آيا فاراژ موفق مي شود از ماندن در اتحاديه به نفع يوكيپ و هواداران برگزيت استفاده كند؟ روزنامه اينديپندنت در تيتر يك به تلاش بريتانيايي ها براي كنترل تغييرات اقليمي خبر مي دهد. اينديپندنت نوشته شهروندان بريتانيا از هرگونه اقدام قاطع براي محدودكردن تغييرات آب و هوايي حمايت مي كند. نتايج نظرسنجي هاي عمومي نشان مي دهد اين مردم معتقدند دولت ها هر چه سريع تر بايد جلوي افزايش و توليد گازهاي گلخانه اي را بگيرند. بيش از 50 درصد شركت كنندگان در نظرسنجي ها به پيشنهاد راهكارهاي كاهش توليد گازهاي گلخانه اي راي داده اند. آنها از دولت درخواست كرده اند تا جايي كه امكان دارد منابع مالي مورد نياز براي تحقق اين خواسته را فراهم كند. گازهاي گلخانه اي از مهم ترين دلايل ايجاد پديده تغييرات آب و هوايي به شمار مي روند.

نكته: محيط زيست و موضوع تغييرات اقليمي همواره حضور پررنگي در صفحه يك اينديپندنت دارد.

 
الشرق الاوسط: مهلت 72 ساعته براي حل بحران سودان

دولت يمن به اقدام حوثي ها براي ترك حديده بي اعتماد است. اين موضوع در تيتر يك روزنامه الشرق الاوسط بازتاب دارد. دولت يمن مي گويد اينكه حوثي ها اعلام كرده اند از حديده خارج مي شوند، قابل قبول نيست. آنها طبق مفاد توافق صلح و آتش بس سوئد از ماه دسامبر گذشته بايد حديده را ترك مي كردند، اما تا امروز اقدامي در اين زمينه نداشته اند. آنها مدام نيروهاي ناظر بين المللي را فريب داده اند. دولت يمن مي گويد اين بار هم ادعاي حوثي ها براي خروج پذيرفته نيست. الشرق الاوسط در عكس يك خود، يكي از خودروهاي متعلق به سازمان ملل را در مسير صليف به تصوير كشيده است. آنها قرار است ناظر خروج حوثي ها از حديده در اين مسير باشند. الشرق الاوسط در مطلبي ديگر خبر مي دهد آمريكا يك ناو جنگي ديگر را راهي خليج فارس كرده تا به اين ترتيب به اقداماتش عليه ايران سرعت و جديت بيشتري ببخشد. اين كشور هفته گذشته ناو غول پيكر لينكلن را در خليج فارس مستقر كرد تا ايران را تهديد كرده باشد. الشرق الاوسط در واكنش به اتفاقات سودان خبر مي دهد مهلتي 72 ساعته براي حل بحران اين كشور تعيين شده است. با اينكه شوراي نظامي و كميته منتخب معترضان هفته گذشته براي تعيين مصاديق آزادي و تغيير در دولت موقت به توافق رسيدند، اما بروز اختلافات باعث توقف مذاكرات شد. فرمانده ارتش از طرفين خواسته هر چه سريع تر اختلافات را كنار بگذارند و به ميز مذاكرات بازگردند.

نكته: خبرهاي مهم خاورميانه و جهان جاي خبرهاي داخلي عربستان را در صفحه يك الشرق الاوسط گرفته است.

گالري جهان


 روزنامه شرق، شماره 3426 به تاريخ 23/2/98، صفحه 12 (روزنامه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 7 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Auditory and Vestibular Research
شماره 3 (پياپي 2803)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است