|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان98/3/2: نمايندگان مجلس در گفت وگو با كيهان: دنباله هاي تقي زاده آدرس مذاكره مي دهند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22234
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22193 2/3/98 > صفحه 7 (سياست) > متن
 
      


نمايندگان مجلس در گفت وگو با كيهان: دنباله هاي تقي زاده آدرس مذاكره مي دهند


نويسنده: علي قربان نژاد (research@kayhan.ir)

در دولت فعلي آمريكا عملا همان لبخند فريب كارانه و ظاهر صلح جويانه اوباما نيز از ميان رفت و ترامپ با قلدري از برجام خارج شد و سپس گفت كه منتظر ايران است تا با كشورمان مذاكره كند! عجب آنكه در كشورمان نيز برخي افراد و سايت ها و نشريات پس از تجربه تلخ برجام و پس از همه آن بدعهدي ها و زيرميز زدن ها و كارشكني ها باز هم مذاكره را مطرح مي كنند. از برخي نمايندگان مجلس از كميسيون هاي مختلف پرسيديم: «چرا در وضعيت فعلي هم برخي آدرس مذاكره مي دهند؟».

محمدحسين فرهنگي نماينده مردم شريف تبريز و آذرشهر در پاسخ به سوال كيهان مي گويد: «اسلاف مديريت فعلي كشور آمريكا ظاهر صلح طلبانه به خود مي گرفت. ما با آن دولت به جمع بندي رسيديم كه همگان آثار آن را (كه به قول آقايان تقريبا هيچ بود) ديدند. حتي در خود برجام هم مسئولين آمريكا بانك هاي خودشان را مستثني كرده بودند و مسئولين ما هم به اميد آنكه بانك هاي ديگر كشورهاي حاضر در برجام به تعهداتشان عمل كنند وارد برجام شدند كه آن هم نشد.»

فرهنگي در ادامه تاكيد مي كند: «در اين دولت هم كه از اساس برجام منتفي شد و چنانكه پيداست مقصود آنها از مذاكره گرفتن تمام فاكتورهاي قدرت زاي كشور ما است. قاعدتا و براساس عقل و منطق چنين رويكردي از جانب دولتمردان آمريكايي نبايد مورد اقبال قرار بگيرد لذا كساني كه مذاكره را مطرح مي كنند بايد صريح بگويند كه با چه تفكري دم از مذاكره مي زنند. چرا كه وقتي مقصود آمريكا از مذاكره گرفتن فاكتورهاي قدرت زاي ايران است و اين جماعت هم به مذاكره ترقيب مي كنند يعني اينها دوست دارند ايران فاكتورهاي قدرت زاي خود را از دست بدهد. بايد بگويند چرا اين را مي خواهند؟!»

«حسينعلي حاجي دليگاني» نماينده شاهين شهر، ميمه و برخوار سوال كيهان را چنين پاسخ مي دهد: «اين عده اي كه پس از اين همه بدعهدي ها و كارشكني ها (كه از قضا تنها در اين دوره هم نبوده) باز هم آدرس مذاكره مي دهند اينها در نهايت ساده لوحي قرار دارند. البته اين نگاه خوش بينانه است.»

حاجي دليگاني در ادامه مي افزايد: «از طرفي ديگر اين جماعت مدعي شناخت ديپلماسي هستند و در تبليغات خود طيف رقيب را به مخالفت با مذاكره متهم مي كنند. اين عده چنان در ساده لوحي خود غرق هستند كه مذاكره را نه از باب نتايج حاصله از آن بلكه از اين منظر به آن مي نگرند كه گفت وگويي صورت بگيرد و چيزي مابين طرفين به امضا برسد.»

«اميرحسين قاضي زاده» نماينده مشهد و عضو هيئت رئيسه مجلس مسايل فرهنگي و سبك زندگي را مورد توجه قرار داده و به تبارشناسي اين جماعت پرداخته و خاطرنشان مي كند: «اين جماعت كه پس از همه كارشكني ها و بدعهدي ها هنوز بر طبل مذاكره مي كوبند را بايد تبارشناسي كرد. اينها ادامه آخوندزاده ها و تقي زاده ها هستند.»

قاضي زاده متذكر مي شود: «به عبارتي جريان مدعي روشنفكري در ايران از امثال اين افراد كه نام برديم آغاز شد. آخوندزاده و تقي زاده سمبل طيفي هستند كه جسم و فكرشان در فرهنگ غربي هضم شده چنانكه آخوندزاده مي گفت رسم الخط فارسي بايد به لاتين تغيير كند و تقي زاده هم مي گفت از نوك پا تا فرق سر بايد غربي شويم. خب چنين طيفي كه سبك زندگي و جهان بيني خود را به تمامي از غرب كپي برداري كرده برايش مذاكره با غرب در هر حال و هر شرايطي و با هر نتيجه اي امري مقبول است.»

«ابوالفضل ابوترابي» نماينده مردم نجف آباد ابتدا به ترسيم شرايطي مي پردازد كه آمريكا فراهم كرده تا ايران را به مذاكره وادارد: «مقام معظم رهبري فرمودند مذاكره سم است. شما وقتي كه كسي چاقويي بيخ گلويتان گذاشته و مي گويد كه مذاكره كن و هر آنچه من مي گويم امضا كن؛ اين شرايط را ديگر نمي توان مذاكره ناميد. اين چاقو در حال حاضر همان تحريم و جنگ اقتصادي است كه با مواردي ديگر مانند جنگ رسانه اي و تحريم و جنگ رواني و جنگ امنيتي هم همراه شده و اكنون تنها جنگي كه نداريم جنگ نظامي است، كه آن هم محتمل نيست. حالا به دلايل مختلف كه يكي از آن دلايل قدرت نظامي ايران است.»

او در ادامه تاكيد مي كند: «طرفين مذاكره بايد حتما عاقل باشند؛ عاقل بودن به معناي آن است كه طرف مقابل شما به حرفش، به تعهدش، به امضايش پايبند باشد. هيچ آدم عاقلي نمي رود با ديوانه اي كه به هيچ عهد و پيماني پايبند نيست مذاكره كند. چون مي داند كه آن ديوانه به هيچ چيزي پايبند نيست؛ نه اخلاق، نه قانون، نه شرع. الان اين رئيس جمهور آمريكا همان ديوانه اي است كه مذاكره برايش هيچ معنايي ندارد. ديگر وقتي خود او عملا مي گويد من مي روم با كره شمالي پيمان مي بندم و شش ماه بعد با بهانه اي مي زنم زير پيمان خودم؛ اين آدم آيا عاقل است و اصول مذاكره را مي داند؟!»

ابوترابي در پايان به تقسيم بندي جالب توجهي اشاره مي كند از كساني كه دم از مذاكره مي زنند: «با آنچه گفته شد به نظر بنده اكنون كساني را كه دم از مذاكره با آمريكا مي زنند را بايد به سه گروه تقسيم بندي كنيم: 1) گروه خائنين و نفوذي ها هستند كه متاسفانه اكنون تعدادشان كم هم نيست و سرسلسله اينها نيز نفوذي هاي دوتابعيتي هستند. كشور ما تا كنون به شدت از ناحيه اين افراد ضربه خورده است. ماموريت آنها اين است كه بيايند و آنچه آمريكا مي خواهد را در داخل كشور بيان كنند و كشور را به سمت اهداف آمريكا سوق دهند. 2) گروه دوم آدم هايي هستند كه مورد غفلت قرار گرفته و تحت اغواي آن دسته نفوذي هستند و به لحاظ هياهوي گروه اول مورد غفلت قرا مي گيرند. 3) گروه سوم آدم هاي واداده و ترسو هستند. اين گروه با چند عمليات رواني - رسانه اي دشمن به ترس و لرز مي افتند. مثلا با شنيدن اينكه آمريكا يك ناو هواپيمابر به منطقه اعزام كرده تنشان به لرزه مي افتد. اينها معمولا از دسته اشراف هستند.

نمايندگان مجلس در گفت وگو با كيهان: دنباله هاي تقي زاده آدرس مذاكره مي دهند


 روزنامه كيهان، شماره 22193 به تاريخ 2/3/98، صفحه 7 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    آثار ديگري از " علي قربان نژاد"

  آشوب آفريني فقراي شمال شهرنشين!
علي قربان نژاد، كيهان 27/12/96
مشاهده متن    
  جنگل مجازي چگونه دي ماه را به آتش كشيد؟
علي قربان نژاد، كيهان 26/12/96
مشاهده متن    
  اسناد ساواك روايت مي كند: نفوذ بهايي ها در وزارتخانه ها، ارتش پهلوي و ارسال منظم گزارش به تل آويو
علي قربان نژاد، كيهان 2/9/96
مشاهده متن    
  10 دروغ ترامپ در سخنراني اخير خود
علي قربان نژاد، كيهان 27/7/96
مشاهده متن    
  سند 2030 پروژه بلندمدت فرهنگ سلطه جو
علي قربان نژاد، كيهان 18/3/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
نظر بدهيد

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه امنيت پژوهي
متن مطالب شماره 65، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است