|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/3/11: خاطره بازي با بزرگان در پيزارو
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4838 11/3/96 > صفحه 10 (ورزش ايران) > متن
 
 


خاطره بازي با بزرگان در پيزارو
ناگفته هاي ليگ جهاني 2017


تيم ملي واليبال ايران به پيزاروي ايتاليا رسيد و تمريناتش را در اين شهر دنبال مي کند. شاگردان ايگور کولاکوويچ براي رويارويي با رقيبان خود در پيکارهاي ليگ جهاني واليبال راهي ايتاليا شده اند.ملي پوشان پس از ورود به رم، پرواز دوم خود را به مقصد شهر آنکونا انجام دادند و بلافاصله با اتوبوس مسير يک ساعته اي را تا شهر پيزارو محل برگزاري هفته نخست رقابت هاي ليگ جهاني طي کردند و در هتل ناتيلوس مستقر شدند. ايران در پيزارو به مصاف تيم هاي ايتاليا، برزيل و لهستان مي رود.
    
    فه فه رودرروي ايران
    تيم ملي لهستان بيستمين حضور متوالي خود در ليگ جهاني واليبال را تجربه مي کند. سرمربي اين تيم دجورجي ملقب به «فِه فِه» است که 330 بازي براي تيم ملي ايتاليا انجام داد و در سه دوره قهرماني جهان در سال هاي 1990، 1994 و 1998 براي آتزوري به ميدان رفت. او که تجربه مربيگري در ليگ ايتاليا و روسيه را داشت، در سال 2015 سرمربي زاکسا در ليگ لهستان شد و به عنوان قهرماني ليگ اين کشور رسيد. او و شاگردانش ميزبان مسابقات قهرماني باشگاه هاي جهان در سال 2017 هستند.
    
    لهستاني ها بالاترند
    تيم هاي ملي ايران و لهستان تاکنون 15 بار با هم رقابت کرده که حريف اروپايي ده بار برنده بوده است. آخرين رويارويي دو تيم در المپيک 2016 ريو بود که تيم ايران با هدايت رائول لوزانو با نتيجه 3 بر 2 مغلوب اين تيم شد. تيم ايران، ست پنجم اين بازي نزديک را 18 بر 16 واگذار کرد. لهستاني ها از ده بازي رسمي اخير خود در شش بازي پيروز بوده اند. ميانگين سني اين تيم 25 سال و هفت ماه است در حالي که ميانگين سني تيم ملي ايران 26 سال و هشت ماه است.
    
    ديدار آشنا
    تيم ملي لهستان، تنها تيمي است که ايران در مرحله بين قاره اي، دو بار با آن روبه رو خواهد شد. نخستين برخورد دو تيم، روز يکشنبه 14 خرداد در ايتاليا و جدال دوم دو تيم، شنبه 27 خرداد در لهستان خواهد بود. برخوردهاي تيم هاي ايران و لهستان در سال هاي گذشته به تعدادي بوده است که بازيکنان دو تيم، شناخت کاملي از هم دارند. ديدار دوستانه ايران و لهستان هم که هفته گذشته برگزار شد به سود لهستان به پايان رسيد.
    
    گروه دوست داشتني
    نکته جالب درباره گروه بندي ايران در هفته اول ليگ جهاني 2017 اين است که اين گروه بندي در سال 2014 هم تکرار شده بود. در آن دوره ايتاليا با شش برد و 19 امتياز و ايران هم با همين تعداد برد و امتياز اول و دوم شدند. برزيل و لهستان هم سوم و چهارم شدند و از رسيدن به دور بعد بازماندند.
    تيم ملي ايران در 2014 دو پيروزي و دو شکست برابر برزيل، دو شکست و دو پيروزي برابر ايتاليا و چهار پيروزي برابر لهستان کسب کرد. ايران و ايتاليا در ديدار رده بندي ليگ جهاني 2014 براي پنجمين بار به مصاف هم رفتند که ايتاليا با نتيجه 3 بر صفر پيروز شد و مقام سومي را به دست آورد. يک بار ديگر در اين تورنمنت سه گانه،خاطره بازي با بزرگان قابل توجه است.
    
    نتيجه گيري در ليگ جهاني سخت است، اما نااميد نيستيم
    غلامي: حريفانمان را خوب مي شناسيم

    عادل غلامي، سرعتي زن تيم ملي واليبال مي داند از فرداشب، کار سخت ملي پوشان در ليگ جهاني شروع مي شود، آن هم با بازي مقابل ايتاليا. با اين حال اميدوار است تيم با دست پر برگردد: با اين که سه بازي خيلي سنگين در ايتاليا داريم، اما اميدوارم با دست پر برگرديم.
    هر سه تيم ايتاليا، برزيل و لهستان را بخوبي مي شناسيم و مثل سال هاي قبل بازي هاي درخشاني انجام مي دهيم که اگر نتيجه هم بگيريم، خيلي خوب است. ما براي برد مي رويم، اما حريفان ما واقعا قدرتمند هستند.
    سرعتي زن ملي پوش، دلش روشن است که باخت به لهستان در المپيک را جبران کنند: اميدوارم باخت به لهستان در بازي هاي المپيک را اين بار و در هفته اول ليگ جهاني جبران کنيم. البته دو سه سالي است که با لهستاني ها بازي مي کنيم و همديگر را خوب مي شناسيم . از طرفي، ترکيب لهستان هم خيلي فرق نکرده و در بازي، هر تيمي که کم اشتباه تر باشد، موفق مي شود.
    او اين بار در نبود موسوي، کارش سخت تر از بقيه است، زيرا باتجربه ترين سرعتي زن تيم ملي واليبال است که بايد کنار سامان فائزي و مسعود غلامي جور او را بکشد. خودش هم مي گويد: موسوي بازيکن بزرگي است و وجودش براي هرتيمي اهميت دارد. بودنش در کنار ما ايجاد انگيزه مي کند، اما در غيابش هم بايد سخت مبارزه کنيم . بازيکنان تازه وارد فرصت خودنمايي دارند.
    
    غايبان سرشناس
    بعد از چهار سال فدراسيون هاي واليبال کشورهاي مختلف، دست به پوست اندازي در برخي پست هاي خود زده اند.ايران هم از اين قاعده مستثنا نيست و در برخي پست ها بخصوص پاسور، قطر پاسور و مدافع وسط با نيروهاي جوان و تازه نفس وارد ليگ جهاني شده است.
    
    ايتاليا: لاجوردي پوشان سال 2017 را در نبود بازيکنان مطرحي چون ايوان زايتسف، عثماني خوانتورينا، گابريله نِلي، پاسکال سوتيله، سالواتوره روسيني و گابريله ماروتي، انريکو چستر آغاز مي کنند؛ بازيکناني که هر کدام نقش بسزايي در امتيازآوري و مدال آوري ايتاليا در رقابت هاي مختلف داشتند.
    
    برزيل: دومين رقيب ايران در هفته نخست ليگ جهاني با تغييراتي به ديدار ايران مي آيد. ديگر نامي از واليباليست هاي مطرحي چون ايزاک سانتوس، سيدائو، موريلو اندرس، ويليام آرژونا و سرجيو دوس سانتوس به ميان نخواهد آمد. البته اين موضوع به معناي ضعيف شدن بنيه تيم برزيل که عناوين زيادي را در کارنامه خود دارد، نيست، بلکه اين تيم با پشتوانه هايي که از سال هاي گذشته تربيت کرده به ايتاليا آمده است.
    
    لهستان: بازي ايران و لهستان در نبود بازيکنان لهستاني چون پياتر نواکوفسکي، وويچخ زالينسکي، پياتر گاچک، مارچين موژدژونک و ماتئوش ميکا برگزار مي شود و براي شاگردان کولاکوويچ با انتقامگيري از واليباليست هاي لهستان همراه است.
    
    ايران: شاگردان کولاکوويچ بدون شهرام محمودي، حمزه زريني، فرهاد ظريف، رحمان داوودي، مهدي مهدوي، عليرضا بهبودي، عليرضا مباشري و محمد فلاح بازي ها را آغاز مي کنند و موسوي هم در هفته نخست غايب است.
    
    برنامه بازي هاجمعه (فردا)
    لهستان برزيل 19:30
    ايران ايتاليا 22:30
    
    شنبه 13 خرداد:
    لهستان ايتاليا 16:30
    ايران برزيل 19:30
    
    يکشنبه 14 خرداد:
    برزيل ايتاليا 16:30
    ايران لهستان 19:30
    
    خاطره بازي با بزرگان در پيزارو / ناگفته هاي ليگ جهاني 2017
    


 روزنامه جام جم، شماره 4838 به تاريخ 11/3/96، صفحه 10 (ورزش ايران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 21)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است