آرشیو یک‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵، شماره ۷۸۸۷
اخبار داخلی
۲

«داود مددی» از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی کناره گیری کرد

مهندس «داود مددی» دیروز بطور رسمی از ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی کناره گیری کرد.

وی کناره گیری خود از این سمت را در نشست شورای عالی تامین اجتماعی مطرح کرد و گفت: در شرایط موجود همکاری با دولت برای من میسر نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی مددی بدون توضیح بیشتر افزود: مراتب عدم امکان هرگونه همکاری خود در بدنه اجرایی و مدیریتی دولت را در نامه ای برای رئیس جمهوری شرح داده ام.

وی همچنین در این نشست از «علی یوسف پور» سرپرست فعلی وزارت رفاه و تامین اجتماعی خواست تا برای جلوگیری از هرگونه خلل در خدمت رسانی به کارفرمایان بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به فوریت ریاست هیات مدیره و مدیرعامل جدید این سازمان را براساس قانون به دولت معرفی کند.

براساس این گزارش مددی از معاونین مدیران و تمامی همکارانش در سازمان تامین اجتماعی خواست تا نهایت همکاری را با مسوولین جدید داشته باشند.

وی سازمان تامین اجتماعی را به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی و برکتی برای نظام جمهوری اسلامی خواند و اظهار داشت صیانت از این صندوق بین النسلی برعهده تمامی تصمیم گیران آن است و دولت می بایست در چارچوب نقش نظارتی خود امانتدار این حق الناس باشند.

در همین حال علی یوسف پور سرپرست وزارت رفاه در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران در پاسخ به این که مهندس داوود مددی از سمت خود به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی استعفا داده آیا پذیرفته شده است گفت: با توجه به این که سازمان تامین اجتماعی بزرگ است این تصمیم باید با همکاری مقامات دیگر صورت گیرد و استعفای وی هنوز پذیرفته نشده است.

علی یوسف پور همچنین گفت: براساس طی احکامی جداگانه دکتر صلاحی با حفظ سمت به عنوان قائم مقام وزارت رفاه دکتر محمدحسین طریقت منفرد با حفظ سمت سرپرست معاونت هماهنگی و نظارت علی کامیار سرپرست معاونت امور مجلس مهندس علی اصغری خدا رحمی سرپرست دفتر نظارتی بازرسی ارزشیابی و بهبود کیفیت بیت الله جعفری سرپرست اداره کل مجلس مجید واحدی زاده مشاور فرهنگی ورزشی و دکتر محمدجواد نیک فر به عنوان سرپرست دفتر وزیر منصوب شدند.