آرشیو پنج‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸، شماره ۱۹۳۴۳
شهرستان ها
۱۱

جشنواره داستان های کوتاه 313 کلمه ای در کرج به کار خود پایان داد

کرج- خبرنگار کیهان:

جشنواره داستان های کوتاه 313 کلمه ای «جایزه ادبی افرا» به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شهرستان کرج برندگان خود را معرفی کرد.

عسکری مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج، شناسایی و ساماندهی نویسندگان کرجی، مطرح کردن کرج در استان تهران به عنوان قطب اصلی برگزیده جایزه ادبی افرا، معرفی نویسندگان کرجی در استان تهران و آشنایی جوانان برای نگارش در حوزه انقلاب را از اهداف برپایی این جشنواره عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این جشنواره با هدف تبرک جستن از نام امام زمان(عج) که امام فضیلت و رستگاری انسانها و «افرا» مخفف این عنوان انتخاب شده است و با برگزیدگان رقم «313» کلمه برای آثار ارسالی درنظر داشت برای عدد 313 نمادسازی کند.

وی تصریح کرد: از اوایل بهمن ماه سال گذشته تا روز 12 فروردین سال جاری 202 اثر از 88 نویسنده به دبیرخانه جشنواره رسید که از این تعداد 134 اثر با موضوع آزاد و 68 اثر با محوریت انقلاب اسلامی بود.

عسکری افزود: در بخش آزاد نیلوفر مالک، سروش رهگذر و سعید آقایی به ترتیب نفرات اول تا سوم، در بخش انقلاب مریم بذرافشان، عادله سادات ارشادی مقدم و محمد مبینی مقدس مقام اول تا سوم این مسابقه را کسب کرده و موفق به دریافت تندیس ادبی افرا و لوح افتخار و سکه بهار آزادی شدند.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج گفت: در بخش آزاد محمد علی خبیر، صادق عسکری، آناهیتا قرچه و محبوبه طالبی و در بخش انقلاب امیر خدابنده لو، شیرین اسحاقی و پریا ولایتی شایسته تقدیر و دریافت لوح افتخار و جوایز نفیس شناخته شدند.