آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۲، شماره ۳۷۷۲
پرونده
۱۰

در بازارهای آنتیک فروشی تهران از رمل، اسطرلاب و مهره مار تا ظروف قدیمی توسط آدم های خاص با خرده فرهنگ های خاص فروخته می شود

رمز و رازهای یک بازار مرموز

کتایون مافی

وقتی سن و سالی نداشتم و به خانه پدربزرگ می رفتم همه چیز آن با زندگی امروزی فرق داشت؛ آینه قدیمی، اتوی زغالی، رادیوی ترانزیستوری، گلاب پاش، ظروف بلوری، شمعدان، صندلی های لهستانی و حتی چرخ خیاطی پدالی. همه چیز آن خانه متعلق به گذشته بود. این وسایل که در زمان خودشان غوغایی به پا می کردند، امروز دیگر جای خود را به تکنولوژی های نو داده اند و تنها بخشی از آنها به عنوان دکور در گوشه ای از خانه جا خوش کرده اند.

با این حال وسایل آنتیک و قدیمی جادوی خاص خود را دارند و محال است آنها را ببینی و دلباخته شان نشوی. کمتر کسی را می توان یافت که سن و سالی از او گذشته باشد و با دیدن لاله ها و تنگ های آبی

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 700,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.