آرشیو یک‌شنبه ۵ امرداد ۱۳۹۳، شماره ۲۰۷۴
اندیشه
۸

نقد «نقد تلویزیون»

حسن مکارمی

نشریه وزین «شرق» در شماره 2029 مورخ 11خرداد سال جاری نقدی بر ترجمه کتاب «تلویزیون» به قلم علی سالم به چاپ رسانده است. این کتاب به نوشته درآمده مصاحبه ای از ژاک لکان روانپزشک و روانکاو فرانسوی است که توسط گروه روان پژوهان ایرانی مقیم فرانسه ترجمه شده و زحمت انتشار دوزبانه آن را انتشارات رخداد نو کشیده است. در همین جا از این اقدام به جای نشریه «شرق» و زحمتی که آقای سالم در معرفی کتاب کشیده اند از طرف خود، یکی از دو مترجم اصلی و نایب رییس انجمن و دیگر مترجمان و انجمن روان پژوهان سپاسگزاری می کنم. در میان بیانات سنجیده آقای سالم سه مورد وجود دارد که نیازمند به توضیح است. امید دارم که تبادل نظر و نقد سالم و آگاهانه و گفت و شنود به گشایش فضای علمی و منطقی کمک کند، اما این سه مورد:

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 750,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 50 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.