آرشیو شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶، شماره ۳۹۲۸
صفحه آخر
۱۶
در جست وجو نسبت حقوق و هنر

عشق یخ زده، نیازمند گرمای مدارا با دیگری

دکتر وحید آگاه

1- زادبوم: فیلمی از ابوالحسن داودی، روایت تمام قدی از مسائل زندگی ایرانی است. در زادبوم، فعال سیاسی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری، از ترس رد صلاحیت و به خطر افتادن موقعیت، پدر سرهنگ خارج شده از کشور در اول انقلاب را سال هاست که نرفته و ندیده و حتی برای فوت مادرش نیز به آلمان سرنزده. روایتی که زیر جلدش سرهنگی که می گوید به مردم سلاح نکشیده، علیه نظام و انقلاب نبوده و فقط ترسیده. اما برنمی گردد. ممنوع الورود است؟ نه. اما فکر می کند ورود همانا و مصایب بعدی اش. به لسان زادبوم، برای گرم شدن ایران زمین، همه می توانند و باید برگردند، چون عاشق سرزمینند. امری که در سال های گذشته، به طور جدی، مدنظر قرار نگرفته و تدبیری اتخاذ نشده و متاسفانه اینجا حقوق ذیل سیاست است و جز با سیاست، نمی توان عطش مهاجرین ناخواسته به حضور در وطن را، پاسخ داد. آدم ها از لاک پشت ها کمترند؟

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 1,390,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 70 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.