آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۷۹
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

پرداخت تسهیلات تا 200 میلیون تومان به تعاونی های کشاورزی و روستایی

گروه بنگاه ها : تفاهم نامه همکاری بین بانک قرض الحسنه مهرایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای حمایت از تعاونی ها و تشکل های حوزه های کشاورزی و روستایی امضا شد.

براساس این تفاهم نامه که به امضای مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران و حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران رسیده است، به هر نفر تا 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ کارمزد 4درصد پرداخت می شود. مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» با بیان اینکه رقم تسهیلات برای اعتبار در حساب جاری بین 20 تا 50 میلیون تومان خواهد بود، گفت: براساس طرح مشارکتی این رقم تا 200 میلیون تومان افزایش خواهد یافت. اکبری اظهار کرد: ضامن برای این تسهیلات براساس بخشنامه های بانک مرکزی یک تا دو ضامن خواهد بود، ولی اگر بیمه ای بتواند ضمانت بازپرداخت تسهیلات را داشته باشد، دیگر نیازی به ضامن نیست.

وی مدت بازپرداخت تسهیلات را بین یک تا پنج سال اعلام کرد ونرخ کارمزد تسهیلات نیز 4 درصد خواهد بود.وی تعداد تسهیلات موردنظر برای فاز اول تسهیلات تعاونی ها را 200 تا 300 هزار نفر اعلام کرد.  مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با بیان اینکه اشتغال وکلای ایرانی در چند سال گذشته در این بانک مورد حمایت قرار گرفته است، افزود: در سال گذشته یک میلیون و230 هزار فقره وام به مبلغ 13 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده ایم. وی ادامه داد: در سال جاری پرداخت یک میلیون و500 هزار فقره وام به مبلغ 15 هزار میلیارد تومان را در برنامه داریم. اکبری تصریح کرد: در سال گذشته 300 میلیارد تومان سود محقق کرده ایم. هدف این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های تسهیلات خرد بانک قرض الحسنه مهرایران برای تامین منابع مالی موردنیاز شبکه تعاونی ها و تشکل های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است. در این تفاهم نامه، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اتحادیه های تحت پوشش خود را برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه متناسب با تامین مالی برای رفع نیازهای مالی و اعتباری کشاورزی و معیشتی اعضا در سطح استان ها و شهرستان ها به بانک قرض الحسنه مهرایران هدایت می کند.

شتاب بخشی به پرداخت تسهیلات حمایتی آسیب دیدگان سیل اخیر

گروه بنگاه ها : سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن گفت: از مجموع 450 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به شعب استان های مختلف برای پرداخت تسهیلات حمایتی به آسیب دیدگان ناشی از سیل اخیر، تاکنون رقمی معادل 250 میلیارد و 870 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن «هیبنا» رضا صالحی شهرابی ادامه داد: یکی از مهم ترین نکاتی که در جریان پرداخت تسهیلات به هموطنان آسیب دیده در جریان سیل اخیر کشور وجود دارد اخذ تدابیر و تمهیدات ویژه برای پرداخت آسان و در کمترین زمان ممکن به متقاضیان اخذ تسهیلات است؛ به طوری که گزارش عملکرد مربوط به پرداخت تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان سیل اخیر نشان می دهد طی روزهای سوم تا 12 مرداد امسال یعنی به فاصله 9 روز رقمی بالغ بر 32 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.

وی در عین حال با بیان اینکه شعب بانک مسکن در استان های مختلف با آمادگی کامل برای پرداخت تسهیلات حمایتی از این گروه در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: از مجموع اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب 21 استان جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال، بیش از 250 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. به گفته وی در میان 21 استان، پنج استان شامل لرستان، گلستان، خوزستان، مازندران و همدان بیشترین آمار اعتبار ابلاغی را داشته اند.  صالحی درباره اعتبار ابلاغ شده به استان های مختلف کشور نیز توضیح داد: استان لرستان با 144 میلیارد و 25 میلیون تومان، استان گلستان با 83 میلیارد و 250 میلیون تومان، استان خوزستان با 68 میلیارد و 720 میلیون تومان، استان مازندران با 30 میلیارد و 350 میلیون تومان و استان همدان با 27 میلیارد و 900 میلیون تومان بیشترین حجم اعتبار ابلاغی را به خود اختصاص داده اند. مطابق با گزارش های تهیه شده این استان ها در جریان سیل اخیر بیش ترین میزان خسارات را نیز داشته اند. سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن همچنین استان های با بالاترین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی در این بخش را نیز معرفی کرد و افزود: استان لرستان با 89 میلیارد و 236 میلیون تومان، استان خوزستان با 27 میلیارد و 805 میلیون تومان، استان همدان با 17 میلیارد و 614 میلیون تومان، استان مرکزی با 10 میلیارد و 540 میلیون تومان و استان خراسان شمالی با 10 میلیارد و 75 میلیون تومان بیشترین میزان تسهیلات حمایتی پرداخت شده به متقاضیان را داشته اند.

اعطای تسهیلات بانک رفاه به جامعه پزشکی کشور

گروه بنگاه ها : بانک رفاه کارگران با هدف تداوم روند ارائه خدمات مطلوب و متمایز در شبکه بانکی به فعالان حوزه سلامت کشور «طرح مهر سلامت 98» را ارائه کرد. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این بانک در راستای تامین نیازهای مالی فعالان حوزه سلامت کشور و با هدف توسعه و ارتقای بیش از پیش ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح کشور در قالب «طرح مهر سلامت 98» به جامعه پزشکی کشور، اعضای هیات علمی کشور فاقد پروانه مطب شاغل در مراکز درمانی، پرستاران شاغل در مراکز درمانی که دارای شماره نظام پرستاری از سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی هستند و سایر کارکنان شاغل تمام وقت در مراکز درمانی که مرکز مربوطه نیز دارای حساب نزد بانک رفاه بوده یا نسبت به افتتاح حساب اقدام کند و داروخانه ها تسهیلات می دهد. مدت اجرای این طرح تا پایان شهریورماه 99 خواهد بود و متقاضیان واجد شرایط می توانند به منظور تامین سرمایه در گردش، مواد اولیه، ابزار کار، لوازم یدکی یا خرید ماشین آلات، تجهیزات و تاسیسات، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل محل فعالیت (مطب/ داروخانه)/ واحد مسکونی، تامین اموال و خدمات مورد نیاز مشمولان طرح و اعضای درجه یک خانواده (تحت تکفل) و خرید محل مطب یا داروخانه استفاده کنند.