آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۷۱۳۱
ورزشی
۱۵

اخبار

گلزنی مهرداد محمدی و درخشش آزمون

رقابت های فوتبال باشگاهی اروپا با حضور لژیونرهای فوتبال ایران ادامه پیدا کرد. اف سی بروژ در روزی که به کاوه رضایی بازی نداد، حریف خود اوستنده را در هفته سوم لیگ بلژیک 0-2 شکست داد و با این برد 9 امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت. در یک  بازی دیگر لیگ بلژیک، شارلوا بدون استفاده از امید نورافکن، علی قلی زاده و یونس دلفی، انتورپ را 1-2 مغلوب کرد. در روسیه، سردار آزمون با درخشش خود و پایه گذاری یک گل برای زنیت در پیروزی 0-3 این تیم مقابل دینامو مسکو، به عنوان دومین بازیکن برتر این مسابقه شناخته شد. در هفته نخست از فصل جدید لیگ فوتبال فرانسه امیان در شرایطی 1-3 به نیس باخت که سامان قدوس در 16 دقیقه آخر بازی کرد. در هفته نخست لیگ برتر پرتغال نیز، آوس در شرایطی 1-2 به بواویشتا باخت که تک گل این تیم را مهرداد محمدی که حضوری 90 دقیقه ای در میدان داشت، در دقیقه 41 به ثمر رساند. در ترکیه نیز، فنرباغچه در شرایطی در چارچوب جام پیش فصل، «جمهوریت» سیواس اسپور را 1-2 شکست داد که اللهیار صیادمنش روی نیمکت نشسته بود و به او بازی نرسید.

انتقال مهاجم مازاد پرسپولیس جنبه ای سیاسی یافت

باشگاه سومقاییت جمهوری آذربایجان از مهدی شریفی، مهاجم مازاد پرسپولیس و خرید جدید خود رونمایی کرد اما موضوع عجیب در معارفه وی، جملات موهوم و ادعاهای جعلی است که در سایت این باشگاه منتشر شده و ماهیتی سیاسی دارد. به گزارش تابناک، در وب سایت این باشگاه آمده: «سومقاییت، مهدی شریفی مهاجم اهل آذربایجان جنوبی(!) را با قراردادی دو ساله به خدمت گرفت. هموطن جنوبی ما(!) از این فصل در سومقاییت توپ خواهد زد. او با عضویت در سپاهان و پرسپولیس دو بار در لیگ فوتبال ایران قهرمان شده.» مسائل فوق در حالی مطرح شده که اصولا مکانی به نام آذربایجان جنوبی وجود خارجی ندارد و اضافه بر این، شریفی نه متولد استان آذربایجان بلکه تولد یافته در استان اصفهان است و از همین موارد مشخص می شود که باشگاه مذکور در اقدام خود چقدر شتابزده و بی سیاست عمل کرده است. حدود 7 ماه پیش رئیس باشگاه مزبور با محمدرضا زنوزی، مالک متمول باشگاه تراکتور ملاقات کرد و قرار بر همکاری گسترده دو طرف گذاشته شد اما این همکاری هرگز شکل نگرفت.

ماجرای عجیب خط خوردن یزدانی از تیم ملی کشتی جوانان

مسابقات کشتی جوانان جهان 2019 از روز یکشنبه در اسلونی آغاز شد و در حالی که نام امیرمحمد یزدانی به عنوان ملی پوش وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد جوانان ایران در این رقابت ها قرار گرفته بود و وی نیز عازم اسلوونی شده است اما در نهایت امیرحسین مقصودی در مراسم وزن کشی حاضر شد و قرار است در 65 کیلوگرم برای ایران کشتی بگیرد. محسن کاوه، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد با اشاره به این موضوع که دخالتی در انتخاب هیچ کدام از کشتی گیران تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی را نداشتم، بیان داشت: «مشکل اصلی ثبت نام یزدانی در سایت اتحادیه جهانی بود چون ویزای او نرسیده بود، ریسک نکردیم و مقصودی را هم همراه تیم اعزام کردیم تا مبادا این وزن را از دست دهیم. تمام هدف ما حضور یزدانی بود اما برخی اتفاقات غیرقابل پیش بینی مانع از این کار شد.»