آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۷۱۳۱
حوادث
۱۲

اخبار

رسیدگی به اعتراض های پیامک بدحجابی

گروه حوادث - مرجان همایونی/  دریافت کنندگان پیامک های بدحجابی چنانچه اعتراضی به ارسال این پیام ها دارند می توانند با مراجعه به پلیس مستندات آن را درخواست کنند. به گزارش خبرنگار «ایران»، سردار حسین رحیمی - فرمانده انتظامی تهران بزرگ - با بیان این مطلب گفت: افرادی که برایشان پیامک بدحجابی ارسال شده است اگر به پلیس مراجعه کنند مستندات مربوطه را دریافت خواهند کرد و اعتراضات آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت بنابراین حقی از کسی ضایع نخواهد شد. وی درباره اینکه آیا ممکن است فردی به خاطر خصومت شخصی گزارش دروغین از بدحجابی به پلیس ارسال کند، گفت: ثبت گزارش فقط از سوی ماموران انجام می شود و ماموران ما نیز باید در برابر گزارشی که ثبت کرده اند پاسخگو باشند.رحیمی تاکید کرد: پلیس با پوشش شهروندان در محیط و حریم خصوصی شان کاری ندارد اما در اماکن و انظار عمومی باید شئونات و قوانین جامعه رعایت شود.  

درگیری با مامور پلیس در چهارراه ولیعصر

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره درگیری یکی از شهروندان با مامور پلیس در چهارراه ولیعصر تهران نیز گفت: در این درگیری که فیلم آن هدفمند منتشر شد، مردی برای یکی از بانوان مزاحمت ایجاد کرده بود. مامور پلیس متوجه این موضوع شد و به وی تذکر داد اما مرد مزاحم با پلیس درگیر شد که بلافاصله متهم دستگیر و به کلانتری منتقل شد. پس از تشکیل پرونده، وی به دادسرا منتقل و از سوی مقام قضایی به اتهام اخلال در نظم عمومی با قرار 400 میلیون تومانی روانه زندان شد.

نوزاد ربوده شده را پس دادند

گروه حوادث- زهره صفاری/ عامل ربودن نوزاد یک روزه از بیمارستان، پس از دو ماه به خاطر عذاب وجدان پسر کوچولو را در مسجد رها کرد. این نوزاد شامگاه چهارشنبه 14 خرداد، در حالی که فقط 18 ساعت از به دنیا آمدنش در یکی از بیمارستان های شهریار می گذشت از سوی زنی که لباس پرستاری پوشیده بود  ربوده شد. وقتی آراد کوچولو ناپدید شد پدر و مادرش شکایت کردند.  دو پرستار و نگهبان بیمارستان تحت بازجویی قرار گرفتند و تصاویر چهره زن سارق در فضای مجازی منتشر شد اما هیچ سرنخی از مخفیگاه این زن پیدا نشد. تا اینکه عصر روز یکشنبه 20 مرداد یکی از بستگان پدر نوزاد با او تماس گرفت و از پیدا شدن فرزندش در کنار مسجد «ولیعصر» خیابان کرشته شهریار خبر داد. سید جواد حسینی، پدر «آراد» که صدایش از خوشحالی می لرزید به خبرنگار «ایران» گفت: «پسر عمویم زنگ زد و گفت بچه ات را در مسجد پیدا کردند. اسم تو و همسرت هم روی دستبندش نوشته شده، بچه را پیش پلیس بردند. خانمی در مسجد ولیعصر بعد از نماز ظهر بچه را پیدا کرده بود. در کنار نوزاد دستبند بیمارستان، پتو و لباسی که روز اول برایش خریده بودم و نامه ای سه صفحه ای گذاشته بودند که در آن نوشته بودند: «موهای بچه را به خاطر ریزش شدید کوتاه کردم. من می خواستم نوزاد را بزرگ کنم اما وقتی ناراحتی پدر و مادرش را دیدم دلم نیامد و او را برگرداندم. خواهش می کنم این کودک را به بیمارستان... برسانید تا به خانواده اش برسد.» حس ما می گوید این نوزاد پسر خودمان است. یک خال روی گوش پسرم بود البته آن خال موقع تولدش بزرگتر بود و احتمالا جراحی اش کرده اند. با تمام اینها امیدوارم بیمارستان هر چه زودتر مقدمات انجام آزمایش دی ان ای را فراهم کند تا هیچ شک و شبهه ای نماند.»سرهنگ مهدی سرپناه، معاونت اجتماعی فرماندهی غرب استان تهران نیز به خبرنگار«ایران» گفت: «در حال حاضر بررسی تخصصی روی دستخط پیدا شده کنار بچه و دوربین های اطراف مسجد  و بازجویی از مظنونان این پرونده هم ادامه دارد، خوشحالیم که بچه در سلامت است و امیدواریم بزودی این زن دستگیر شود.»