آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
اخبار کشور
۳

خطیب نماز عید قربان تهران: مسئله کشمیر از مسیر عقلانیت قابل حل است نه با سرنیزه

خطیب نماز عید قربان تهران درخصوص مسئله اخیر کشمیر، گفت: عقلانیت، مدیریت مبتنی بر اخلاق و علم وحدت کشور را خلق می کند، مبادا به سرنیزه روی بیاورید. ملت مسلمان کشمیر جزیی از امت اسلام است و هر حرکت غیرقابل دفاع و غیراصولی با هر فردی از جامعه اسلامی، برخورد با امت اسلام است.

نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در مصلای امام خمینی(رحمه الله علیه) اقامه شد.

وی در خطبه های نماز عید قربان خاطرنشان کرد: اقتدار باشکوه انقلاب اسلامی ایران تداوم راه مدرسه بنیان گذار انقلاب اسلامی و ابراهیم خلیل الله است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد ابراز داشت: ملت ایران، مردم عزیز و شجاع و مستقل عراق، دلیر مردان سوریه، مردم مقاوم لبنان و حزب الله عزیز و مقاوم و دلیر مردان یمنی بدانند که در راه مقاوم ابراهیم خلیل الله و ایستادگی در برابر بت ها و مجسمه های بی جان و بی روح و نشان دادن اقتدار او گام برمی دارند.

خطیب نماز عید قربان تهران با اشاره به اقتدار هفته های اخیر جمهوری اسلامی ایران که به دنیا نشان داده شده است، تصریح کرد: سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند و ابهت آمریکا را فرو ریختند.

وی گفت: این کشتی انگلیسی نبود بلکه بریتانیای کبیر بود که در برابر قدرت بزرگ ملت ایران احساس ضعف کرد و این همان راه ابراهیم خلیل الله است که آتش را به گلستان و دسیسه ها را به راهبرد عزت تبدیل کرده و می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی 4 دهه است که در دنیا نشان داده می شود و بر اساس همین راهبرد در برابر آمریکا، نظام سلطه و استکبار مقاومت و ایستادگی کرده ایم. ضمن اینکه همین مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین و زنان و کودکان مظلوم آن در برابر رژیم صهیونیستی که نماینده نظام سلطه در منطقه ماست و دستش در کشتار آنان وجود دارد، الهام گرفته از مدرسه ابراهیم خلیل الله است.

خطیب نماز عید قربان تهران درخصوص مسئله اخیر کشمیر، تصریح کرد: عقلانیت، مدیریت مبتنی بر اخلاق و علم وحدت کشور را خلق می کند، مبادا به سرنیزه روی بیاورید. ملت مسلمان کشمیر جزیی از امت اسلام است و هر حرکت غیرقابل دفاع و غیراصولی با هر فردی از جامعه اسلامی، برخورد با امت اسلام است.

وی تاکید کرد: مسلمانان و غیرمسلمانان صدها سال است که با هم در شبه قاره هند زندگی مسالمت آمیز دارند، حاکمان باید این نوع زندگی را استحکام ببخشند. منطقه ما ظرفیت تنش و نزاع را ندارد. ما دغدغه آرامش و امنیت در امت اسلام، صلح در شبه قاره هند و دغدغه همکاران، خواهران و برادران خود در جهان اسلام را داریم.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: امیدواریم دولتمردان پاکستان و هند در شبه قاره هند، با عقلانیت و دانش، راه را برای حراست از حقوق انسان ها و مسلمانان به ویژه در کشمیر فراهم کنند و ما شاهد دوستی و مودت آنها باشیم.