آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
اخبار کشور
۳

اخبار ادبی و هنری

خانم بازیگر! نمکدان را شکستید!

یک زن بازیگر با انتشار عکسی با موهای مصنوعی، به عکاس آن عکس که اخیرا به دلیل اهانت وقیحانه به مقدسات و مومنین دستگیر شده است، ادای احترام کرد و به حجاب اسلامی نیز توهین نمود.

به گزارش کیهان، این زن، که دختر یک زوج بازیگر است، پیش از این نیز بی اعتنایی خود به مقدسات و مبانی اخلاقی را نشان داده بود.

دهم خرداد سال جاری، در خانه ای واقع در منطقه ولنجک تهران، یک مهمانی با حضور زنان و مردان نامحرم و به صورت مختلط برگزار می شود. در میان مهمانان، چند نفر از عوامل سفارت انگلیس و بازیگران مشهور حضور داشتند. دو نفر از بازیگران، خانم بازیگر مورد نظر و برادرش بودند. با شکایت اهل محل به دلیل ایجاد مزاحمت، نیروی انتظامی به محل مهمانی وارد می شود و اقدام به دستگیری مهمانانی می کند که به صورت مختلط و به صرف مشروب و اقدامات ناسالم مشغول بودند.

از جمله دستگیرشدگان همان خانم بازیگری است که در فضای مجازی حالا به عنوان وکیل مدافع عکاسی ظاهر شده است که با زشت ترین الفاظ به مقدسات و متدینین اهانت می کند و به نوعی، حجاب اسلامی را زیر سوال می برد.

این بازیگر به همراه دوستان وهمکارانش با التماس خواهان بسته شدن پرونده خود و افشا نشدن جرم می شود اما با حمایت اخیر خود از یک مجرم نشان داد که او هم به سبک همپالکی هایش، نمک نظام را می خورد و نمکدان می شکند!

این رفتار ثابت می کند میان مجرمان هیچ تفاوتی نباید قائل شد و شدت عمل در برابر قانون شکنان خاصه آنانی که برای خود حریم ایمنی قائل اند، درس عبرتی است که پیامد مثبتش تمکین همگان به قانون و حفظ شئونات و احترام به ارزشهای جامعه اسلامی است.

اسامی بازیگران شرکت کننده در مهمانی یاد شده در کیهان محفوظ است.

قبلا نیز برخی بازیگران از عکاس هتاک حمایت کرده بودند.

العربیه آویزان کمونیست های ورشکسته شد!

رسانه وهابی العربیه در ادامه رفتار ایران ستیزانه خود حالا آویزان کمونیست های ورشکسته و مطرود شده است تا کمبود موضوع برای حمله رسانه ای به ایران را جبران کند.

به گزارش کیهان، تارنمای العربیه که به دلیل نزدیکی به مواضع صهیونیست ها؛ العبریه خوانده می شود، اخبار محکومین کمونیست که سعی در انجام ترور و برهم زدن امنیت عمومی را داشتند در راس اخبار خود قرار می دهد.

العربیه، جدا از کمونیست ها از منافقین و گروهک های تجزیه طلب نیز حمایت جدی می کند.  

یک همجنس باز رئیس اسکار آمریکا شد

 در رای گیری آکادمی اسکار، «دیوید رابین» به عنوان سی و پنجمین رئیس این سازمان سینمایی انتخاب شد و سکان را از دست «جان بیلی» رئیس پیشین تحویل گرفت. او در شش سال گذشته به عنوان رئیس بخش مدیران بازیگری در این آکادمی فعالیت کرده است. رابین در کارنامه خود در بیش از صد فیلم مشارکت داشته که از جمله آن می توان به «بیمار انگلیسی»، «کوتوله را بگیرید» و «مردان سیاه پوش» اشاره کرد. در سال 2017 برای انتخاب بازیگران سریال «دروغ های کوچک و بزرگ» و «تغییر بازی» در سال 2012 دو جایزه امی برنده شد.به گزارش فارس، «بیمار انگلیسی»، «مردان سیاه پوش»، «عروسی بهترین دوست من»، «کوهستان سرد»، «جاذبه»، «وحش»، «ترومبو» و «قوانین اعمال نمی شوند» از جمله مهم ترین فیلم هایی هستند که انتخاب هنرپیشگان آن ها برعهده «دیوید رابین» بوده است.او اولین بار در سال 2013 به عنوان یکی از سه نماینده شاخه تازه ایجاد شده انتخاب هنرپیشه ها به هیئت مدیره آکادمی اسکار راه یافت و در سال 2016 و 2019 نیز مجددا در این سمت انتخاب شد. اما حالا برخی از طرفداران این رئیس همجنس باز که از او به عنوان مدیری که شرایط را برای تنوع نژادی در اسکار تسهیل می کند یاد کرده اند، باید این نکته را به تحلیل های خود بیفزایند که بخشی از این پروژه به گمان، برای فراهم آوردن شرایط جهت گسترش و تسهیل شرایط و ورود بیشتر همجنس بازان به مهم ترین سازمان و رویداد سینمایی جهان بوده باشد. انتخابات ریاست آکادمی اسکار هرساله برگزار می شود و هر فرد می تواند تا سه سال پیاپی این مسئولیت را عهده دار باشد به این شرط که از حداکثر حضور 9 سال مستمر در هیئت مدیره اسکار خارج نشود.

روایت همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی منتشر می شود

کتاب «تعزیه دریا»، خاطرات حدیثه نوبخت، همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی است که به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.به گزارش فارس، شهید عزیز «سیدجواد اسدی» دومین شهید خانواده اسدی است که با زبان نوحه سرایی و عمل جهادی در راه خدا، وارد صحنه نبرد با تکفیری ها شد و طبق رویای صادقه ای که مادر بزرگوارش دیده بود در حماسه مقاومت خان طومان، شهادت را به آغوش کشید و «عند ربهم یرزقون» گشت و پیکر مطهرش پس از حدود 35 ماه به دامان خانواده بازگشت و با عطر جهادی اش، استان و شهر و محله را تطهیر کرد.کتاب تعزیه دریا به کوشش «مصیب معصومیان»، که خود از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و همچنین از رزمندگان مدافع حرم و برادر شهید نیز هست، به نگارش درآمده است.پیش از این، از این رزمنده مدافع حرم چندین جلد کتاب از شهدای مدافع حرم خان طومان همچون شهید رادمهر (کتاب شهید عزیز)، شهید سیدرضا طاهر(کتاب طاهر خان طومان)، شهید محمدتقی سالخورده (کتاب هفت روز دیگر)، شهید حاج محمود شالیکار (کتاب خداحافظ دنیا) و... منتشر شده بود.