آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
اقتصادی
۴

سازمان حمایت خبر داد: ثبت 21 هزار شکایت گران فروشی در تیرماه

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طی تیرماه در مجموع 20 هزار و 955 فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی از طریق تلفن 124 دریافت شده است.

به گزارش وزارت صمت، صارمیان با بیان اینکه سعی شده است، سطح کمی و کیفی سامانه 124 به عنوان تنها سامانه اقتصادی ارتباطی با مردم ارتقا یابد، افزود: به گونه ای که امکان ارتباط برای همگان در تمامی مناطق شهرستان ها فراهم شود.

وی درباره تشریح عملکرد تلفن 124 ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در تیرماه سال جاری گفت: طی تیرماه، در مجموع 20 هزار و 955 فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان ها دریافت شده است که از این تعداد 68 درصد شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته است و 32 درصد باقی مانده تحت بررسی کارشناسی از سوی مراجع ذیربط قرار دارد. مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت

مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از مجموع شکایات دریافتی، بیشترین گزارش در بخش کالایی از نان و میوه و سبزیجات و در بخش خدمات از رستورانهای غذاخوری و تعمیرگاه های خودروهای سبک بوده و گرانفروشی و تقلب در صدر عناوین تخلف گزارش های دریافتی قرار گرفته است. صارمیان ادامه داد: از مجموع شکایات دریافتی، 519 فقره با برآورد ارزش بیش از 11 میلیارد ریال در کارگروه های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد گشت های مشترک انجام شده طی این بازه زمانی تصریح کرد: تعداد هفت هزار و 808 گشت مشترک بین بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها با سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها انجام گرفته است که از این تعداد سه هزار و 656 پرونده با ارزش ریالی 392 میلیارد ریال در زمینه های مختلف تنظیم شده که پس از بررسی با متخلفان برخورد خواهد شد.

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: در راستای نظم دهی و انسجام بیشتر به فرایند تنظیم بازار، اصلاح نظام توزیع و نظارت بر واحدهای توزیعی، تولیدی و خدماتی، بازرسی های مستمر توسط اکیپ های بازرسی و نظارت در ادارات صنعت، معدن و تجارت استانها صورت می گیرد. صارمیان با داشاره به مواد 5 و 65 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و قانون نظام صنفی و ماده 6 قانون تعزیرات حکومتی، درج قیمت و نصب اتیکت و برچسب و صدور فاکتور در مورد همه کالاها و خدمات را مورد تاکید قرارداد و از هم وطنان عزیز خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اجحاف در حق مصرف کننده از طریق سامانه 124 و یا مراجعه به پورتال سازمان و همچنین در استانها نیز با ارائه شکایات خود به ستادهای خبری مستقر در سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان، مسئولان ذیربط را در جریان قرار داده تا رسیدگی لازم صورت پذیرد.