آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۷۹
خودرو
۱۶

جهان خودرو

گل به خودی چین به خودروسازی بومی

 دنیای اقتصاد : به نظر می رسد که روند انقباض بازار برای شرکت های خودروساز چین تداوم دارد و حتی گروه خودروسازی جیلی که بزرگ ترین آنها است در امان نماند؛ به طوری که فروش این برند در چین برای چهارمین ماه متوالی روندی نزولی را طی کرد و در ماه جولای 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. اما نکته مهم آن است که کاهش رونق اقتصادی چین، بیش از آنکه به مشتریان هدف برندهای خارجی لطمه زده باشد، بازار خودروسازان چینی را هدف قرار داده است. برندهای بومی چین به طور عمده خودروهای سواری کوچک و رده پایینی را برای قشر کم درآمد چین تولید می کنند. بهای اغلب این محصولات بین هفت تا 12 هزار دلار است. اکنون درحالی که چشم انداز تیره ای در برابر اقتصاد چین قرار گرفته است اقشار کم درآمد آسیب پذیری بیشتری دارند و تلاش می کنند تا هزینه های تجملاتی خود را کاهش دهند. این همان واقعیت تلخی است که اکنون شرکت جیلی با آن دست و پنجه نرم می کند.

 
کور سوی امید برای نیسان

 دنیای اقتصاد : بازار خودرو در نهایت روی خوشش را به نیسان نشان داد و این خودروساز توانست با رشد 4/ 1 درصدی فروش در ماه جولای، طلسم 6 ماه روند نزولی را بشکند. بر همین اساس فروش خودروهای نیسان در چین طی این ماه به 108 هزار و 343 دستگاه رسید. با این حال شرکت هوندا توانست نیسان را پشت سر بگذارد و با رشد 4/ 9 درصدی، 115 هزار و 950 دستگاه خودرو به فروش برساند. رشد فروش محصولات نیسان در چین می تواند کور سویی از امید را برای این برند ایجاد کرده باشد؛ چراکه طی چند ماه گذشته به دلیل چالش های فراوان مدیریتی، مالی و فروش که نیسان را محاصره کرده اند، فروش جهانی این برند ژاپنی به طرز قابل توجهی کاهش یافته است؛ اما جدی ترین این چالش ها که نیسان کماکان درگیر آن است بازداشت و برکناری کارلوس گوسن، رئیس پیشین نیسان به اتهام فساد مالی در نوامبر 2018 بود. از سوی دیگر نیسان با شرکت رنو، متحد فرانسوی خود نیز با مشکلاتی مواجه است و مدیران کنونی نیسان نسبت به سودآوری بیشتر رنو در این اتحاد ابراز نگرانی می کنند.

 
فراخوان فیات به دلیل نقص ترمز

 دنیای اقتصاد : شرکت فیات کرایسلر فراخوانی را برای مدل 2019 دو مدل وانت رم 1500 و 2500 اعلام کرده است. دلیل این فراخوان نگرانی از نقص فنی در ترمزهای خودرو اعلام شده است. براساس فراخوان مزبور، در برخی مدل های 2019 از رم 1500 و 2500، گیره نگه دارنده سوپاپ سیلندر به درستی نصب نشده است. امکان دارد نگه دارنده سوپاپ سیلندر که به پین پدال ترمز متصل است جابه جا شده و عملکرد آن سخت یا ناممکن شود که در نتیجه، پدال ترمز از کار می افتد. این امر می تواند خطر تصادف را در پی داشته باشد و سرنشینان خودرو یا دیگر کاربران جاده را در معرض خطر آسیب جدی قرار دهد. به طور کلی، 78 دستگاه خودرو مشمول این فراخوان می شوند که از یک ژوئن 2018 تا 31 جولای 2019 فروخته شده اند. با مالکان این وانت ها از طریق ارسال ایمیل تماس گرفته می شود و از آنها خواسته خواهد شد که برای بازبینی و تعمیر خودروی خود بدون پرداخت هزینه، به نمایندگی های محلی مراجعه کنند.