آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۷۹
خودرو
۱۶

رویداد

فروش خودروسازان تعطیل نمی شود

دنیای اقتصاد : ایران خودرو و سایپا در حالی از امروز تا دوم شهریور به تعطیلات تابستانی می روند که بخش های فروش آنها همچنان فعالاند و تحویل خودرو به مشتریان را ادامه خواهند داد. بر این اساس، شرکت ایران خودرو در اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور تکریم مشتریان در ایام تعطیلات تابستانی صنعت خودرو، تحویل خودرو به مشتریان ادامه خواهد داشت. در این اطلاعیه آمده است که تمامی امور مربوط به حوزه بازاریابی، فروش و امور مشتریان شرکت ایران خودرو اعم از تجاری سازی، صدور فاکتور، حمل و تحویل خودروها در ایام تعطیلات تابستانی مطابق روال پیشین برقرار و مشتریان می توانند با مراجعه به نمایندگی ها نسبت به دریافت خودروهای فاکتور شده خود اقدام کنند. همچنین مدیریت امور مشتریان شرکت ایران خودرو (CRM) نیز در این ایام پاسخگوی مشتریان بوده و آنها می توانند درخواست های خود را از طریق این مرکز ثبت کنند. اما سایپا نیز اعلام کرده که در تعطیلات تابستانی صنعت خودرو، معاونت بازاریابی و فروش این شرکت فعال است و تحویل محصولات به مشتریان در این مدت ادامه خواهد داشت. معاونت بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: با فعالیت کامل این معاونت در ایام تعطیلات تابستانی صنعت خودرو، عرضه محصولات سایپا به بازار و همچنین سایر خدمات مرتبط با این حوزه، در دهه پایانی مردادماه همزمان با تعطیلات تابستانی خودروسازان ادامه خواهد یافت.

ممنوع الخروجی موقت مدیرعامل سایپا

ایسنا : مدیرعامل سایپا از اسفند 97 ممنوع الخروج شده است. پس از انتشار خبر ممنوع الخروجی مدیرعامل سایپا، پیگیری ها نشان از صحت این خبر داشت، چه آنکه سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حکم بازپرس شعبه 5 دادسرای کارکنان دولت از اسفند سال گذشته به مدت 6 ماه ممنوع الخروج شده است. پیش تر غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری 8 مرداد در پاسخ به سوالی درباره بازداشت مدیران ارشد سایپا نیز گفته بود که در این زمینه پرونده ای تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند؛ پرونده 25 متهم دارد و 6 نفر بازداشت هستند. به گفته وی، برخی بازداشتی ها از مدیران شرکت سایپا و برخی نیز از شرکت نمایندگی و شرکت هایی که مبادرت به ثبت نام خودرو می کردند، هستند و پرونده در حال رسیدگی است.

انفجار «تسلا» پس از تصادف

ایسنا : یکی از خودروهای شرکت «تسلا» شب گذشته در یک بزرگراه تصادف و سپس منفجر شد. تک کرانچ گزارش داد که در شب گذشته یکی از خودروهای شرکت «تسلا» (Tesla) پس از تصادف در بزرگراهی نزدیک به مسکو منفجر شد و آتش گرفت. سرنشینان خودرو در این حادثه آسیب کمی دیدند، اما خودرو به کلی سوخت. هنوز جزئیاتی در مورد مدل خودرو منتشر نشده، اما به نظر می رسد تسلا «مدل اس» (Model S) یا «مدل سه» (Model 3) بوده باشد.