آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۴۳۸
هنر و ادبیات
۹
خبرنامه

از همایش عبید زاکانی تاترجمه کتاب تازه شهریار وقفی پور

عبدالله اسکندری به داریوش مهرجویی پیوست

آزادگی و طنز عبید زاکانی

از مجموعه درس گفتارهایی درباره عبید زاکانی در روز چهارشنبه 23 مرداد ساعت 16:30 به «بررسی نسبت میان طنز و آزادگی با نشاط فکری در اندیشه عبید» اختصاص دارد که با حضور دکتر سپیده موسوی برگزار می شود.

در این درس گفتار درباره اشتراکات میان طنز با مفهوم آزادگی و نشاط فکری سخن گفته می شود. علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم مراجعه کنند.

وقفی پور و ترجمه کتاب های تازه

شهریار وقفی پور از ترجمه آثار از ولادمیر سوروکین و هربرت جرج ولز برای مخاطبان فارسی زبان خبر داد.

وقفی پور دبیر بخش داستان ترجمه و نظریه انتشارات سیب سرخ با اشاره به اینکه این موسسه بخشی از تمرکزش را روی ترجمه و انتشار رمان و داستان های خارجی و ترجمه و تالیف کتاب های نظری گذاشته است، عنوان کرد: در بخش ترجمه داستان، بخشی از تلاش من این است که سراغ ترجمه و انتشار کتاب هایی که در ادبیات جهان دارای اهمیت هستند، بروم.

فراخوان شعر برای حمایت از کودکان زباله گرد

در فراخوانی از شاعران و ترانه سرایان دعوت شده که پدیده زباله گردی و رنجی که این کودکان در چرخه طاقت فرسای کار متحمل می شوند را با زبان شعر و ترانه به تصویر بکشند. سیروس الوند، حمید حامی و بابک زرین مسابقه شعر و ترانه با موضوع پدیده زباله گردی کودکان را داوری می کنند. بابک صحرایی نیز به عنوان دبیر و عضو هیات داوران این رویداد را مدیریت و داوری خواهد کرد.

باسم الرسام و نقاشی هایش

نمایشگاه انفرادی نقاشی های باسم الرسام روز جمعه (25 مردادماه) با حضور جمعی از هنرمندان در موسسه فرهنگی و هنری «درگاه» در کرمانشاه افتتاح می شود. مراسم افتتاح این نمایشگاه به صورت ویدیو کنفرانس با باسم الرسام و با حضور رضا هدایت، بشیر ناصری و دیاکو حسن نژاد ساعت 18 روز جمعه (25 مرداد ماه) برگزار می شود. این نمایشگاه تا تاریخ چهارم شهریور ماه برقرار است.

عبدالله اسکندری و چهره پردازی «لامینور»

عبدالله اسکندری در تازه ترین فیلم داریوش مهرجویی حضور خواهد داشت تا «لامینور» ششمین همکاری او با مهرجویی پس از فیلم های هامون، بانو، پری، درخت گلابی و دختر دایی گمشده باشد. «لامینور» بر اساس فیلمنامه ای مشترک از وحیده محمدی فر و داریوش مهرجویی با مدیریت فیلمبرداری بهرام بدخشانی به تهیه کنندگی رضا درمیشیان تولید می شود.