آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
ورزشی
۹

اتفاقات عجیب در تیم کشتی آزاد جوانان ایران

تیم کشتی آزاد جوانان ایران در حالی از دیروز کار خود را در رقابت های جهانی آغاز کرد که یک تغییر و تصمیم عجیب باعث ایجاد حواشی زیادی در این تیم شد.

رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان از دیروز در شهر تالین کشور استونی آغاز شد و کشتی گیران 5 وزن نخست ایران رقبای خود را در این مسابقات شناختند.

اما نکته عجیب از زمان اعزام این تیم تا مراسم وزن کشی مسابقات، تغییر آزادکار وزن 65 کیلوگرم بود. در حالیکه تا قبل از این مسابقات قرار بود امیر مهدی یزدانی، جوان 18 ساله مازنی که اتفاقا چندی پیش قهرمان رقابت های انتخابی بزرگسالان شده بود به میدان برود، اما به یکباره یزدانی جای خود را به امیر حسین مقصودی می دهد. هر چند هنوز دلایل فنی این جابه جایی رسما از سوی کادر فنی اعلام نشده، اما تا همین جای کار هم صدای انتقاد بسیاری از اهالی کشتی و به خصوص مازنی های پیگیر این موضوع را در آورده است.

دیروز برخی منابع خبری دخالت های محسن کاوه را دلیل خط خوردن یزدانی اعلام کردند اما مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: دخالتی در انتخاب هیچ کدام از کشتی گیران تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی نداشتم و تمامی نفرات با نظر کادر فنی انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: ابتدا اسم امیرحسین مقصودی به اتحادیه جهانی کشتی داده شده بود اما در روزهای منتهی به آغاز مسابقات نام امیرمحمد یزدانی نیز از سوی کادر فنی مطرح شد و آنها نظرشان این بود که یزدانی نفر اول این وزن باشد. یزدانی برای سفر به استونی مشکل ویزا داشت اما در آخرین لحظات این مشکل حل شد و وی دیرتر از بقیه راهی استونی شد. پس از آن روابط بین الملل فدراسیون کشتی پیگیر ثبت نام او در سایت اتحادیه جهانی شد اما با توجه به تعطیلی پایان هفته در اروپا این امر میسر نشد.