آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
صفحه آخر (جهان)
۱۲

برای حفظ جان خود و دانش آموزان

معلم های آمریکایی در کلرادو از این پس با اسلحه به کلاس می روند

معلمان و مسئولان مدارس ایالت «کلرادو» در آمریکا تمرین تیراندازی برای مقابله با کشت و کشتار انجام دادند. ترامپ برای جلوگیری از تیراندازی های مرگبار در مدارس آمریکا، پیشنهاد داده بود که معلمان مسلح شوند.

سرویس خارجی- 33 هزار نفر سالانه در آمریکا با اسلحه به قتل می رسند که به معنای کشته شدن 90 نفر در هر روز است. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که نژادپرست و از حامیان آزادی حمل سلاح است، شمار تیراندازی ها در آمریکا روند افزایشی یافته است. در مدارس آمریکا اما وضع وخیم تر است و بر اساس گزارش «دیلی تلگراف» به طور متوسط در هر 60 ساعت یک نفر به ضرب گلوله جانش را از دست می دهد. رئیس جمهور آمریکا چندی پیش پیشنهاد داده بود که برای مقابله با کشت و کشتارها در مدارس معلمان مسلح شوند. حالا به نظر می رسد این ایده در حال عملی شدن است چرا که از مدارس آمریکا خبر می رسد معلمان و مسئولان مدارس در برخی ایالت ها مثل کلرادو برای مقابله با تیراندازی ها تمرین تیراندازی برگزار می کنند.

کوله پشتی های ضد گلوله

به دنبال تیراندازی های مرگبار اخیر در آمریکا، ترس و نگرانی شدید سراغ خانواده ها به ویژه والدین دانش آموزان آمریکایی آمده آن هم با توجه به اینکه فاصله چندانی به آغاز سال تحصیلی جدید نمانده. این نگرانی اما به تولید و فروش کوله پشتی های ضد گلوله! در این کشور رونق عجیبی داده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری «سی ان ان» اولیا به جای خرید لباس های «مرد عنکبوتی» یا اسباب بازی های «هلو کیتی»  در پی خرید کوله پشتی ها و لباس های ضد گلوله برای حفظ جان فرزندان خود هستند و به همین دلیل  فروش البسه ضدگلوله از جمله «کوله پشتی های ضد گلوله» با افزایشی ناگهانی 200 تا 300 درصدی مواجه شده است. به نوشته سی ان ان، سه شرکت مطرح در این صنعت گفته اند که فروش کوله پشتی های ضد گلوله  در فصل بازگشایی مدارس و بعد از تیراندازی های مرگبار در آمریکا افزایش یافته است. در حال حاضر قیمت این کالا بین 160 تا 490 دلار است.

«استیو نرمور» مدیر عامل شرکت «تافی پکس» در این زمینه گفته حدود 95 درصد مشتریان این شرکت والدین و پدر و مادربزرگانی هستند که این کیف های ویژه را برای بچه های خود خریداری می کنند. وی از افزایش حدود 300 درصدی فروش کوله پشتی ضدگلوله طی هفته گذشته خبر داده است!

حمله پلیس به مهاجران

خبر دیگر از آمریکا اینکه پلیس این کشور 100 معترض به سیاست های مهاجرتی ترامپ را بازداشت کرد. به گزارش فارس، پلیس نیویورک اعلام کرد روز شنبه نزدیک به 100 نفر از کسانی را که علیه سیاست های دولت این کشور علیه مهاجران تظاهرات کرده بودند، بازداشت کرده است. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی ان ان»، معترضان در حالی که در خیابان های منهتن زنجیره انسانی تشکیل داده بودند، دست نوشته هایی با عباراتی چون «اردوگاه ها را تعطیل کنید» به دست داشتند.