آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
صفحه آخر (جهان)
۱۲

هفته نامه ساندی تایمز فاش کرد

ملکه انگلیس سیاستمداران کشورش را «بی کفایت» می داند

هفته نامه انگلیسی ساندی تایمز اعلام کرده برخی از منابع وابسته به خاندان سلطنتی گفته اند که ملکه انگلیس معتقد است سیاستمداران انگلیس در حکمرانی «ناتوان و بی کفایت» هستند.

سرویس خارجی- برگزیت و آشفتگی سیاسی انگلیس، ملکه این کشور را سخت آشفته و دلزده کرده است. هفته نامه انگلیسی «ساندی تایمز» هم به همین مهم ورود کرده و به نقل از «منابع آگاه» نوشته، ملکه از «توطئه نمایندگان پارلمان» برای وارد کردن وی به مسئله «برگزیت» ناامید و دلسرد شده است.

«ساندی تایمز» این را هم نوشته که ملکه الیزابت این اظهارات را نخستین بار در یک مراسم محرمانه درست بعد از استعفای «دیوید کامرون» از سمت نخست وزیری انگلیس پس از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) مطرح کرده بود. یک منبع وابسته به خاندان سلطنتی تصریح کرده که دلزدگی ملکه انگلیس از آن زمان به بعد رو به افزایش بوده: «فکر می کنم او واقعا ناراحت و ناراضی است. من شنیده ام که او از نارضایتی از مقامات سیاسی کنونی و ناتوانی آنها برای مدیریت صحیح سخن به میان آورده است».

ساندی تایمز سپس نوشته ، تاکنون، خاندان سلطنتی در خصوص موضوع برگزیت موضعی بی طرفانه داشتند اما اظهارات اخیر ملکه انگلیس، تاحدودی موضع این خاندان را مشخص می کند.یکی از منابع ارشد خاندان سلطنتی هم در گفت وگو با این هفته نامه درباره اظهارنظرات ملکه انگلیس گفته: «وی (ملکه انگلیس)، خشم و ناامیدی خود درباره کیفیت مدیریت سیاسی ما را ابراز کرده است و این ناامیدی و دلزدگی رو به افزایش است». به گزارش فارس اظهارنظرملکه انگلیس در حالی مطرح شده که نمایندگان حزب محافظه کار و کارگر انگلیس توطئه کرده اند تا در صورتی که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در نتیجه رای عدم اعتماد، حاضر به استعفا نشد، ملکه وارد عمل شود و مداخله کند. طبق این گزارش، آن دسته از نمایندگان پارلمان انگلیس که خواستار ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا هستند، تلاش می کنند به منظور جلوگیری از برگزیت بدون توافق، جانسون را از نخست وزیری برکنار کنند. با این حال، جانسون اصرار دارد که قبل از 31 اکتبر (9 آبان ماه)، ضرب الاجل خروج از اتحادیه اروپا،از هرگونه چالش احتمالی دوری کند.

هفته گذشته، «جان مک کونل» قائم مقام حزب کارگر تهدید کرد که ملکه را وارد مسئله «برگزیت» کند و «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر را به کاخ باکینگهام فرستاد تا از ملکه درخواست کند در صورتیکه جانسون حاضر به استعفا نشد، حکم استعفای وی را صادر کند.