آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۴۳۸
ورزشی
۱۴
گزارش 3

شروع توفانی گواردیولا و کلوپ

شکست سنگین لمپارد در گام اول

حسین طالب پور

لیگ برتر انگلیس از ساعت 23:30 دقیقه جمعه شب در ورزشگاه آنفیلد آغاز شد. تیم های لیورپول و نورویچ مقابل یکدیگر صف آرایی کردند و سرخ های مرسی ساید در یک بازی کاملا برتر در همان نیمه اول نسخه زردپوشان را پیچیدند. در دقیقه 7، گرنت هنلی مدافع قناری ها اولین گل لیگ برتر انگلیس را به نام خودش ثبت کرد. البته این گل وارد دروازه آلیسون بکر نشد و دروازه خودی را باز کرد. در دقیقه 19، محمد صلاح مصری که از یک جام ملت های تلخ به انگلیس بازگشته بود با گلزنی مقابل نورویچ و باز کردن دروازه تیم کرول، فصل را رویایی آغاز کرد. صلاح در دقیقه 28 پشت ضربه کرنر رفت و با یک سانتر دقیق برای ویرجیل فن دایک، توپ را روی سر این مدافع پیش تاخته انداخت و مرد هلندی خط دفاع لیورپول با یک ضربه سر دیدنی دروازه نورویچ را برای بار سوم باز کرد. در دقیقه 39 اما اتفاقی تلخ برای لیورپولی ها افتاد و آلیسون بکر که از مدعیان اصلی توپ طلای این فصل است به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین مسابقه شد و آدریان که چند روز پیش به لیورپول پیوسته، در اولین بازی فصل در چارچوب سرخ ها ایستاد. در دقیقه 42، دیووک اوریگی تیر خلاص را بر پیکر نیمه جان قناری های نورویچ وارد کرد و چهارمین گل را وارد دروازه تیم کرول کرد. در حال که همه منتظر بودند در نیمه دوم لیورپول فاصله اش را با حریف بیش از اینها بکند، نورویچ با چهره ای متحول شده به میدان آمد و چندین و چند موقعیت گل زنی هم ایجاد کرد. در دقیقه 64 تیمو پوکی مهاجم نورویچ یکی از گل های خورده را جبران کرد. این بازی در نهایت با نتیجه 4 بر یک به نفع شاگردان یورگن کلوپ به پایان رسید.

دومین دیدار هفته اول لیگ برتر انگلیس بین قهرمان فصل گذشته، منچسترسیتی و وستهام برگزار شد. گابریل ژسوس در دقیقه 25 سیتی را پیش انداخت و نیمه اول با همین تک گل به پایان رسید. اما نیمه دوم شاگردان پپ با انگیزه ای مضاعف در زمین حاضر شدند و دمار از روزگار چکش ها درآوردند. استرلینگ در دقیقه 51 گل دوم تیمش را زد و در دقیقه 75 بریس کرد و سیتی را 3 بر صفر پیش انداخت. در دقیقه 86 آگوئرو از نقطه پنالتی برای چهارمین بار دروازه را باز کرد و در دقیقه 91، رحیم استرلینگ هت تریک کرد. سیتی فصل را برتری 5 بر صفر شروع کرد تا همراه با لیورپول برای حریفان خط و نشانی جدی کشیده باشند. روز شنبه، برنلی موفق شد با سه گل ساوت همپتون را شکست بدهد و برایتون با همین نتیجه واتفورد را از پیش رو برداشت. بورن موث و شفیلد بدون گل مساوی شدند و کریستال پالاس در خانه اورتون پرمهره را با تساوی یک گله متوقف کرد. تاتنهام با درخشش هری کین بازی یک هیچ باخته مقابل استون ویلا را با گل های دقایق پایانی مهاجم زهردارش و تک گل اندومبله خرید جدید اسپرز با برتری سه بر یک به نفع خودش به پایان برد. مهم ترین دیدار هفته اما روز یکشنبه در اولدترافورد برگزار شد.

جایی که سوپرفرانکی در اولین تجربه مربیگری اش مقابل سولسشایر قرار گرفت و با 4 گل در هم کوبیده شد. نیمه اول با تک گل رشفورد از روی نقطه پنالتی یک بر صفر به پایان رسید. اما در نیمه دوم بی نظمی شاگردان فرانک لمپارد چلسی را در وضعیت بدی قرار داد و یونایتد با استفاده از فضاهای خالی دفاع شیرهای لندن سه بار دروازه این تیم را باز کردند. مارسیال در دقیقه 65 و رشفورد در دقیقه 67 کار را سه بر صفر کردند و دنیل جیمز که از روی نیمکت به زمین آمده بود، در دقیقه 86 نخستین گلش را برای یونایتد به ثمر رساند. لستر و ولوز صفر-صفر کردند و آرسنال در گودیسون پارک با یک گل نیوکسل را شکست داد.