آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
حوادث
۱۰

اخبار کشور

استفاده از ظروف پلاستیکی در خرمشهر ممنوع شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر گفت: استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در اغذیه فروشی های این شهرستان ممنوع شد.

رضا جاوید، در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به منظور حفاظت از محیط زیست و پیشگیری از بروز هرگونه بیماری، طرح استفاده از ظروف گیاهی و حذف ظروف پلاستیکی با شعار «نه به پلاستیک» با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت به تمام اغذیه فروشی های سطح شهر خرمشهر اعلام شده تا از ظروف جایگزین گیاهی استفاده کنند.وی افزود: در اولین گام به تمام آش فروشی های خرمشهر  اعلام شده تا ضمن استفاده از ظروف گیاهی به حذف ظروف پلاستیکی اقدام کنند.جاوید افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خرمشهر ضمن انجام اقدامات اولیه در فراهم آوری ظروف یک بار مصرف کاغذی، اخطار لازم را به این صنف صادر کرده ضمن اینکه مسئولیت نظارت و اجرای این طرح برعهده شبکه بهداشت و درمان و اداره حفاظت محیط زیست می باشد.

 
محکومیت چند شرکت جعلی با عنوان «بیمه سلامت»

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: چند حکم برای شرکت های متخلفی که اقدام به ارسال پیامک های جعلی از سوی بیمه سلامت ایرانیان می کردند، صادر شده است.

طاهر موهبتی در گفت وگو با فارس، درباره فعالیت برخی از شرکت های جعلی تحت عنوان شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت، گفت: با پیگیری های انجام شده هفته گذشته چند حکم برای شرکت های متخلفی که اقدام به ارسال پیامک های جعلی از سوی بیمه سلامت ایرانیان می کردند، صادر شده است.موهبتی افزود: برخی از این شرکت ها با تماس با بیمه شدگان اعلام می کردند که بیمه سلامت خدمات بیمه تکمیلی رایگان یا کارت هوشمند صادر می کند و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می کردند.وی ادامه داد: چندین شکایت از طریق سامانه 1666 دریافت کردیم که پس از پیگیری موضوع از طریق مراجع نظارتی هفته گذشته برای چند شرکت متخلف حکم صادر شد

 
اعتراض نماینده مردم رشت به لغو ممنوعیت واردات برنج

نماینده مردم رشت در مجلس با اظهار تاسف از لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج گفت : وزارتخانه و سازمان هایی که اقدام به صدور و پخش این بخشنامه کردند تحت سیطره دلالان هستند.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با تسنیم در رشت، با بیان اینکه یقینا بین دلالان داخلی و همدستان آنان رابطه ای وجود دارد و این رابطه روی وزارت جهاد کشاورزی، صدا و سیما و سازمان حمایت از مصرف کنندگان تاثیر گذاشته است اظهار داشت: لغو ممنوعیت واردات برنج خارجی دهن کجی به سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه وی از شنیدن خبر لغو ممنوعیت واردات برنج شوکه شده است عنوان کرد: طبق قانون دولت سه ماه بعد از برداشت محصول داخلی حق واردات برنج را ندارد از سویی دیگر بر اساس همین قانون این واردات باید بر اساس نیازهای واقعی بازار و بدون هیچ گونه تبلیغات خاصی انجام شود.عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در این مقطع از زمان که کشاورزان با خوشحالی مشغول برداشت برنج هستند این گونه رفتارها مانند پتکی است که بر سر آنان فرود می آید.کوچکی نژاد تضعیف جایگاه کشاورزان برنج کار را عملی خلاف اهداف اقتصاد مقاومتی و رفتاری ضد منافع عمومی تلقی کرد و ابراز داشت: دلالان داخلی قصد دارند برنج را با قیمتی نازل از کشاورزان بگیرند و در انبارها ذخیره کرده و سپس با همدستی واردکنندگان برنج خارجی سر موعد مناسب آن را با قیمتی گزاف در بازار عرضه کنند.

وی نیاز بازار داخلی به واردات سالانه حدود 700 تا 800 هزار تن برنج آن هم بدون انجام هیچ تبلیغاتی را متذکر شد و خاطرنشان کرد: طبق قانون پس از واردات و تامین نیاز بازار برنج خارجی باید در موعد مقرر توزیع شود اما در حال حاضر افرادی ذی نفع از این مسئله به عنوان یک اهرم فشار علیه برنج داخلی استفاده می کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه اعلام خبر لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج زمینه نگرانی و دلزدگی کشاورزان شالیکار را به دنبال دارد اظهار داشت: این بخشنامه سبب می شود برنج داخلی ارزان به دست مفت خوران و دلالان بیفتد و بعد کشاورزان ما در زمان افزایش قیمت برنج زانوی غم به بغل بگیرند و حسرت بخورند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ورود دستگاه های نظارتی به عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و رسانه ملی را خواستار شد و گفت: بنده در نخستین جلسه مجلس مراتب اعتراض خود را نسبت به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج اعلام می کنم زیرا دولت و دستگاه های تحت امر آن در این باره بر اساس قانون عمل نکردند. کوچکی نژاد ورود انجمن برنج و بسیاری از سازمان ها و نهادهای مرتبط با آن جهت اعتراض به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج را لازم و ضروری دانست و ابراز داشت: زدن تیر خلاص به کشاورزان برنج کار آن هم در سالی که توسط مقام معظم رهبری مزین به شعار حمایت از تولیدات داخلی شده است واقعا جای تاسف دارد.

 
کودک ربوده شده شهریاری پیدا شد

معاون اجتماعی پلیس غرب استان تهران از پیدا شدن کودکی که دو ماه قبل از بیمارستان تامین اجتماعی شهریار دزدیده شده بود، خبر داد.

سرهنگ مهدی سرپناه، در گفت وگو با فارس، با بیان اینکه این کودک در مسجد ولیعصر خیابان کرشته شهریار به همراه یک برگه رها شده بود گفت: در برگه همراه کودک ذکر شده بود که این کودک دو ماه قبل از بیمارستانی در شهریار دزدیده شده است و توسط خواهران نمازگزار به پلیس تحویل شده است.

معاون اجتماعی پلیس غرب استان تهران در پایان بیان داشت: تحقیقات پلیس با چک کردن دوربین های مسجد برای دستگیری مسببان این حادثه ادامه دارد.

بنابراین گزارش خردادماه سال جاری فردی به صورت شبانه و همزمان با خلوت شدن بیمارستان امام خمینی(ره) تامین اجتماعی شهریار با لباس پرستاری وارد بیمارستان شد.

این زن وارد اتاقی شد و امور معمول پرستاری را برای چهار نفر خانم داخل اتاق انجام داد و نوزادان تازه متولد شده را بررسی کرد و پس از بررسی سه نوزاد، به نوزاد پسر آخر رسید و به مادر کودک گفت که ناف نوزاد شما خونریزی کرده و باید دکتر او را معاینه کند.

پس از مدت کوتاهی دوباره به اتاق برگشت و نوزاد را برای معاینه پزشک از مادر گرفت و به سرعت اتاق را ترک کرد و مادر نوزاد برای پیگیری وضعیت نوزاد خود به قسمت پرستاری بخش زنان رفت و آنجا متوجه شد که آن زن از کادر پرستاران بیمارستان نبوده است و نوزاد تازه متولد شده آنها ربوده شده است.

طبق تحقیقات انجام شده، تمام دوربین های بیمارستان در پی صاعقه ای که ایجاد شده بود سوخته بودند و تنها دوربین و فیلمی که اکنون در فضای مجازی منتشر شده مربوط به سالنی است که شخص رباینده در آنجا تردد داشته است.

حمید عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار بیان داشت: پرونده به صورت ویژه در دست بررسی است و چهار نفر شامل سه پرستار و یک نگهبان در بدو زمان این اتفاق دستگیر شدند که با انجام ملاحظات قانونی آزاد شدند.

روز یک شنبه پس از قریب به دو ماه این کودک به خانواده اش تحویل داده شد.