آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۷
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

خودکشی سرمایه دار فاسد حامی ترامپ در زندان

جسد «جفری اپستین»، سرمایه گذار معروف آمریکایی روز شنبه توسط ماموران در داخل سلولش در زندانی در نیویورک پیدا شد.

به گزارش ایسنا، رسانه های آمریکایی گزارش دادند، جسد میلیاردر آمریکایی حامی دونالد ترامپ و رژیم صهیونیستی که در انتظار محاکمه به اتهام قاچاق جنسی دختران نوجوان در بازداشت به سر می برد، روز شنبه ساعت 6:30 صبح در سلولش پیدا شده است.مقام های آمریکایی می گویند ظاهرا علت مرگ جسد «جفری اپستین»، خودکشی بوده هر چند که پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.همزمان ویلیام بار دادستان کل آمریکا اعلام کرده تحقیقات درباره اینکه آیا زندان بانان از اجرای اقدامات پیشگیرانه از خودکشی برای جفری اپستین تخطی کرده اند تحقیق می کند.اپستین، سرمایه گذار ثروتمند اهل نیویورک که به مراکز قدرت نزدیک بود، روز ششم ژوئیه به اتهام گرداندن یک شبکه وسیع سواستفاده جنسی از دختران نوجوان دستگیر شده بود. مرگ او تنها یک روز پس از آن روی داد که با هویدا شدن مدارک جدید، دادستان ها از طرح اتهام های جدید علیه او سخن گفته بودند. وی با یک فقره اتهام قاچاق جنسی و یک فقره اتهام توطئه برای قاچاق جنسی روبرو بود.به گزارش بی.بی.سی، اپستین که مدیر 66 ساله شرکت های مشاور سرمایه گذاری بوده، حدود 40 روز پیش در فرودگاه تتربورو پس از بازگشت از سفری به فرانسه با جت شخصی اش بازداشت شده بود.ماه گذشته هم پس از آنکه دادگاه به علت یافتن شواهدی مبنی بر رشوه دادن اپستین به شاهدان پرونده اش درخواست آزادی به شرط وثیقه را رد کرد، زندانبانان او را در حالی که نیمه هوشیار بود و آثار جراحت و کبودی روی گردنش دیده می شد به بیمارستانی در نیویورک منتقل کردند و پس از مداوا به بازداشتگاه متروپولیتن نیویورک که یکی از امن‎ترین زندان های آمریکا نام گرفته بازگرداندند.اکنون گزارش های متناقض منتشر شده این پرسش را طرح کرده است که آیا اپستین که گمان می رفت از یک خودکشی نافرجام جان به در برده تحت نظر زندانبانان بوده و اقدامات برای پیشگیری از خودکشی مجدد او به اجرا در آمده یا خیر.رسانه های آمریکا روز شنبه مدعی شدند که اپستین در لحظه مرگ تحت مراقبت های پیشگیری از خودکشی نبوده است.همزمان ویلیام بار، دادستان کل آمریکا هم گفته از خبر مرگ اپستین در زندان «وحشت زده» شده و این اتفاق سوالاتی جدی به وجود می آورد که باید پاسخ داده شوند.بازداشت اپستین و آشنایی او با چهره های سرشناسی چون بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا، خیلی زود پرونده او را به صدر توجه رسانه های آمریکا کشاند.این بازداشت چندی بعد به عرصه سیاسی هم کشیده شد و به استعفای آلکس آکوستا، وزیر کار دولت دونالد ترامپ هم انجامید.آکوستا در زمان نخستین محاکمه جفری اپستین که حدود 10 سال پیش در ایالت فلوریدا رخ داد، دادستان آن ایالت بود.او متهم شده بود که در جریان آن محاکمه در توافقی با جفری اپستین که در نهایت به حکمی سبک برای آن سرمایه دار منجر شد، نقش داشته است.اپستین یکی از دوستان نزدیک و قدیمی ترامپ بود و پس از دستگیری او تصاویر زیادی از این دو در دهه های مختلف در رسانه ها منتشر شد.

 
رونق فروش کوله پشتی های ضدگلوله در آمریکا

در پی تیراندازی های مرگبار هفته گذشته در آمریکا، فروش کوله پشتی های ضد گلوله برای کودکان در این کشور افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به گزارش شبکه تلویزیونی ای پی تی ان، امنیت فرزندان مهم ترین دغدغه پدر و مادران آمریکایی است و این نگرانی به ویژه پس از دو حادثه تیراندازی در ال پاسو و دیتون که در مجموع 31 کشته بر جای گذاشت، افزایش یافته است.

شرکت های فروشنده کوله پشتی های ضدگلوله می گویند در حال حاضر و در فصل خریدهای پیش از بازگشایی مدرسه، با بیشترین تقاضا برای این اقلام روبرو هستند.

منتقدان می گویند افزایش فروش این کوله پشتی ها نتیجه بهره برداری فروشندگان از تیراندازی های اخیر به عنوان تاکتیکی برای فروش بیشتر و سوءاستفاده آنها از نگرانی والدین برای فرزندان خود است.

برخی در مورد ایمنی این کوله پشتی ها و اینکه آیا می توانند از کودکان محافظت کنند ابراز تردید می کنند، با این حال دو شرکت فوق گفته اند این کوله پشتی ها در برابر گلوله های 9 و 44 میلیمتری مقاوم هستند و استفاده از آنها مانند پوشیدن جلیقه ضد گلوله پلیس است.

کارشناسان بخش آموزش می گویند این کوله پشتی های ضد گلوله چاره مشکل نیست، با این وجود سازندگان این کوله ها از ترس واقعی والدین استفاده می کنند و پدر و مادران که هیچ راه دیگری برای محافظت از فرزندان خود سراغ ندارند، از این محصولات استفاده می کنند.

خبر دیگر از آمریکا اینکه، وقوع آتش سوزی در مهدکودکی در ایالت پنسیلوانیای، باعث ویرانی ساختمان این مهد و کشته شدن پنج کودک 8 ماهه تا 7 ساله شد و چهار تن، از جمله صاحب مهدکودک در این حادثه مجروح شدند.

 
تولد 2 نوزاد در سرزمین عرفات

در حالی که زائران خانه خدا روز عرفه در حال اجرای مناسک حج تمتع بودند، دو زن آفریقایی نوزادان خود را در بیمارستان های سرزمین عرفات به دنیا آوردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه سعودی «الوئام»، «سعاد محمد بربوش» زن لیبیایی تبار 40 ساله روز جمعه در بیمارستان «جبل الرحمه» عرفات نوزاد پسر خود را به دنیا آورد.پدر این نوزاد ضمن خوشحالی از به دنیا آمدن فرزندش در عرفات، نام او را «عرفه» گذاشت.عصر روز عرفات نیز «میمونه علی» 23 ساله اهل گینه در بیمارستانی در شرق عرفات، نوزادش را به دنیا آورد.این دو کودک در سلامت کامل به سر می برند. در عربستان روز شنبه نهم ذی الحجه و روز عرفه بود.