آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
هنر
۱۰

زیر آسمان فیروزه ای

تور کنسرت های «چارتار» در اصفهان و گرگان

گروه هنر: گروه موسیقی «چارتار» در ادامه دور تازه فعالیت های خود، هم زمان با برگزاری کنسرت هایی در تهران برنامه های خود را در تعدادی از شهرستان ها ادامه می دهد.

اعضای گروه موسیقی «چارتار» در ادامه دور تازه فعالیت هایشان روزهای چهارشنبه، 16 مرداد و یکشنبه، 20 مرداد، در مرکز همایش های برج میلاد تهران کنسرت هایی را برگزار می کنند.

این گروه حین برگزاری کنسرت های تهران، روز دوشنبه، 14 مرداد در سالن سیتی سنتر اصفهان میزبان علاقه مندان موسیقی پاپ است و روز سه شنبه، 22 مرداد، هم در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

گروه موسیقی «چارتار» فعالیت خود را از هفت سال پیش با انتشار تک آهنگ هایی در فضای مجازی آغاز کرد. اشعار و ترانه ها و همچنین لحن و صدای خواننده که برگرفته و استوار بر ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است از یک سو و همچنین ملودی های پویا و تنظیم های مدرن از سوی دیگر، فضای متفاوتی را در موسیقی این گروه به وجود آورده که مخاطبان زیادی را نیز علاقه مند به خود کرده است. این گروه در سال های اخیر آلبوم های «باران تویی -1392»، «جاده می رقصد - 1394» و «دریا کجاست - 1396» را در بازار موسیقی منتشر کرده است.

آرمان گرشاسبی؛ خواننده، آرش فتحی؛ آهنگ ساز، احسان حائری؛ ترانه سرا و آیین احمدی فر؛ تنظیم کننده، اعضای اصلی گروه چارتار را تشکیل می دهند.

 
حقوق دانان به تئاتر شهر می آیند

گروه هنر: دومین نشست پژوهشی واحد «ارتباطات، آموزش و پژوهش تئاتر شهر» با عنوان «آسیب شناسی حقوق هنرمندان تئاتر و سینما در قراردادهای هنر» روز دوشنبه، 14 مرداد، در مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

به گزارش «شرق» به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، پس از برگزاری نخستین نشست پژوهشی این مجموعه با عنوان «والتر بنیامین، برتولت برشت و تمامی فرشتگان تاریخ»، تئاتر شهر در دومین گام به سراغ یکی از چالش های اساسی هنرمندان تئاتر در ارتباط با حقوق مادی و معنوی آثار هنری ایشان رفته و از طریق نگاهی تخصصی و کاربردی به مسائل مبتلابه قراردادهای هنری حوزه تئاتر و سینما خواهد پرداخت.

در این نشست حقوق دانان شناخته شده ای مانند کاوه رضوانی راد؛ وکیل و مشاور حقوقی خانه موسیقی، وحید آگاه؛ حقوق دان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، مهدی نوده؛ وکیل و مدیر موسسه حقوقی داتیکان و همچنین مریم کاظمی؛ کارگردان تئاتر و عضو شورای داوری خانه تئاتر، سخنرانی خواهند داشت و در پایان در قالب پرسش وپاسخ به پرسش های حقوقی تمامی حضار پاسخ خواهند داد.

عناوین سخنرانی های حضار این نشست پژوهشی عبارت است از: «آسیب شناسی قراردادهای شفاهی»، «قراردادهای هنری در چارچوب حقوق کار»، «تقلب نسبت به قانون در قراردادهای هنری» و «شرط داوری در قراردادهای هنری» و همچنین با نگاهی کاربردی به مسائل حقوقی هنرمندان تئاتر در این نشست که در قالب رویدادهای فرهنگی و پژوهشی این مجموعه برنامه ریزی شده است.

این رویداد که با همکاری موسسه حقوقی داتیکان برگزار خواهد شد، دومین برنامه در قالب «نشست های پژوهشی مجموعه تئاتر شهر» است که با هدف گسترش گفت وگوهای آگاهی بخش انتقادی، زیبایی شناسانه و فرهنگی پیرامون تئاتر، می کوشد در جهت نشر دانش و بالابردن آگاهی هنرمندان و مخاطبان این حوزه گام بردارد.

حضور در این نشست که در روز دوشنبه، 14 مرداد، در ساعت 17:30 در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود، برای تمامی هنرمندان تئاتر و سینما، دانشجویان، مخاطبان و عموم علاقه مندان تئاتر آزاد است.