آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
حوادث
۱۱

مرگ 4 کارگر در آتش سوزی قهوه خانه سنتی

شرق: چهار کشته نتیجه آتش سوزی بزرگی است که در ساعت اولیه دیروز در یک قهوه خانه سنتی به وقوع پیوست. یک نفر نیز در این حادثه زخمی شد که حال او وخیم گزارش شده است.

جان باختگان این حادثه سه مرد و یک زن و به گفته سرهنگ جلیل موقوفه ای، جانشین پلیس پیشگیری پایتخت، دو نفر از آنها مادر و پسر بودند.

وقوع این حادثه ساعت 50 دقیقه بامداد دیروز به آتش نشانی اعلام شد و بلافاصله آتش نشانان راهی محل حادثه که قهوه خانه ای سنتی به نام قهوه خانه پایتخت در خیابان بلوار کشاورز تقاطع کارگر شمالی بود، اعزام شدند. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی مرگ بار در یک قهوه خانه در بلوار کشاورز تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، در این باره توضیح داد: اولین ایستگاه در مدت زمان 2 دقیقه و 20 ثانیه به محل حادثه رسید. با حضور آتش نشانان مشخص شد محل آتش سوزی یک ساختمان سه طبقه است که در طبقه منفی آن، قهوه خانه ای سنتی با وسعت حدود 150 متر دچار آتش سوزی شده است. آتش نشانان بلافاصله دست به کار شدند و سعی کردند شعله ها را مهار کنند اما مشکل اصلی این بود که قهوه خانه سقف چوبی داشت و همین موضوع باعث شده بود آتش به سرعت گسترش یابد و طبقه همکف این ساختمان را هم دربر گیرد.

ملکی توضیح داد: در لحظات اولیه آتش سوزی چند نفر از این ساختمان خارج شدند و گفتند همچنان افرادی در این مکان حضور دارند. آتش نشانان هم زمان با خاموش کردن آتش به جست وجوی افراد پرداختند که در مراحل اولیه یک مرد جوان را که وضعیت وخیمی داشت، پس از نجات با عملیات قلبی و ریوی به عوامل اورژانس تحویل دادند و او به بیمارستان منتقل شد.

این فرد همچنان در بیمارستان بستری است و پزشکان برای مداوای او تلاش می کنند اما سرهنگ موقوفه ای گفت این مجروح وضعیت مناسبی ندارد. آتش نشانان در ادامه جست وجوها در محل حادثه سه مرد و یک زن را پیدا کردند و آنها را به امدادگران اورژانس تحویل دادند اما امدادگران بعد از معاینه های اولیه گفتند دیگر نمی توان برای آنها کاری انجام داد و هر چهار نفر جان خود را از دست داده اند.

به گفته ملکی، حریق پس از مدتی خاموش و محل حادثه برای تعیین علت این آتش سوزی به کارشناسان تحویل داده شد البته رئیس پلیس پیشگیری پایتخت علت حادثه را اعلام کرد و گفت: طبق بررسی های اولیه که از سوی عوامل آتش نشانی انجام شد، علت حریق اتصال کابل کولر گازی بود.

سرهنگ موقوفه ای همچنین توضیح داد: همه جان باختگان و همچنین فرد مصدوم کارگر بودند که لحظه وقوع حریق خواب بودند.

بنا بر این گزارش، بررسی ها درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.