آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
حوادث
۱۱

پنج قاره

نجات زنی 6  روز پس از حبس در خودرو

یک زن بلژیکی پس از شش روز گرفتارماندن در یک خودروی تصادف کرده در گرمای شدید این روزهای اروپا، زنده ماند و نجات داده شد. «کورین باستید» 45ساله در تاریخ 23  جولای، دو روز پیش از رسیدن دما به 41.7 درجه سانتی گراد در نزدیکی شهر «لیژ» بلژیک ناپدید شد. خودروی این زن در منطقه ای دورافتاده داخل دره ای سقوط کرده و به دلیل آسیب وارده به ستون فقراتش، موفق به خروج از خودرو نشده بود. باستید با وجود کم آبی شدید با نوشیدن آب باران خود را هوشیار نگه داشته بود.

 پس از اعلام مفقودی او از سوی خانواده اش به پلیس و صدور آگهی، سرانجام در خودروی تصادف کرده اش پیدا شد. این زن با اشاره به گرمای طاقت فرسایی که در این شش روز تحمل کرد، گفت شب اول تلفن همراه او بارها زنگ خورد که البته او به دلیل درد شدیدی که در ناحیه بازوهای خود احساس می کرد، قادر به پاسخ گویی نبود اما از روز دوم هیچ تماسی دریافت نکرد. او هر بار با تکان دادن دست هایش به منظور تلاش برای خروج از خودرو از شدت درد بیهوش می شد اما سرانجام پس از تلاش های فراوان موفق شد در خودرو را با پاهای خود باز کند اما روی خرده شیشه های خودرو افتاد و قادر به سرپا ایستادن نبود. کورین باستید همچنین اعلام کرد هیچ آب و غذایی در خودرو نداشت و با جمع آوری آب باران در یک قوطی آدامس و همچنین استفاده از یک تکه چوب مرطوب تشنگی خود را رفع می کرد و به هیچ وجه احساس گرسنگی نداشت. پسر این زن اعلام کرد مادرش باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد و چند هفته در بیمارستان بستری بماند.

5 کشته بر اثر آتش گرفتن اتوبوس در ترکیه

دست کم پنج نفر از جمله یک کودک در پی آتش گرفتن یک اتوبوس در شمال غرب ترکیه، کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند. این اتوبوس از شمال غرب استان چناق قلعه در حال حرکت بود که در مسیر بزرگراه بین دو شهر بالیکسیر به آنکارا آتش گرفت. چهار نفر از 15 زخمی این حادثه از بیمارستان مرخص شده اند اما همچنان 11 نفر دیگر تحت درمان هستند. در زمان حادثه، در این اتوبوس 34 مسافر و سه خدمه حضور داشتند. مقام های ترکیه می گویند با توجه به اینکه تیم فنی هنوز ارزیابی خود را از حادثه  ارائه نکرده است، نمی توان به طور قطعی دلیل حادثه را بیان کرد اما یافته ها نشان می دهند  آتش سوزی از داخل اتوبوس آغاز شده است. رسانه های ترکیه از بازداشت راننده اتوبوس برای انجام تحقیقات خبر داده و اعلام کرده اند دلیل حادثه، آتش گرفتن دستگاه قهوه ساز بود.