آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
حوادث
۱۱

حادثه ها

دستگیری زورگیر خشن حین ارتکاب سرقت

شرق: زورگیر خشن هنگامی که به همراه همدستش دست به سرقت تازه ای زد، در جریان تعقیب و گریز پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ محمدرضا ملکوتی، رئیس کلانتری 149 امامزاده حسن در تشریح این خبر گفت: ماموران عملیات کلانتری در جریان یک فقره سرقت خشن از شهروندی در خیابان عبید زاکانی قرار گرفتند. هنگام رسیدن آنها به محل متهمان که دو نفر بودند با دیدن چراغ گردان خودروی پلیس بعد از سرقت گوشی مال باخته، سوار بر موتورسیکلت خود شدند و از محل گریختند.

این مقام انتظامی بیان کرد: تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه در موقعیت مناسبی با پیچیدن به هنگام خودروی پلیس راکب موتورسیکلت تعادل خود را از دست داد و زمین خورد و دستگیر شد اما نفر ترک نشین از محل متواری شد.

سرهنگ ملکوتی تصریح کرد: با انتقال متهم به همراه موتورسیکلتش به کلانتری، مشخص شد فرد دستگیرشده 17ساله است. او برای سیر مراحل قانونی پرونده، در اختیار مرجع قضائی مربوطه قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، از متهم دو قبضه سلاح سرد قمه و نیمچه کشف شد.

دستگیری اعضای باند  سرقت خودرو

شرق: باند سرقت خودرو در غرب کشور متلاشی شد.

سرهنگ فرزاد تاجره سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر سرقت دو خودرو زانتیا در شمال و شمال غرب تهران موضوع برای بررسی در دستور کار ماموران کلانتری 134 شهرک قدس قرار گرفت.

او گفت: پس از انجام اقدامات عملیاتی دو متهم شناسایی شدند و مشخص شد این افراد به صورت باندی اقدام به سرقت خودرو ها می کردند. پس از اعتراف متهمان دستگیرشده درباره محل مخفیگاه همدستانش در یکی از استان های غربی کشور، تیم عملیاتی پلیس پیشگیری پس از اخذ نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام شد.

سرهنگ تاجره با اشاره به دستگیری سه متهم دیگر تصریح کرد: افراد در اعترافات خود اعلام کردند که پس از سرقت خودرو ها با زدن برچسب اقدام به پلاک گذاری جدید می کردند و پس از آن کار سندگذاری جدید انجام می شد و در آخر نیز خودرو های مسروقه را به فروش می رساندند.

وی افزود: در این پرونده سه دستگاه خودرو زانتیا، پنج دستگاه خودرو هایی که اجزای آنها قطعه قطعه شده بود، 30 در خودرو، 20 در صندوق عقب خودرو، هفت داشبورد، چهار باک بنزین و تعدادی گیربکس و سایر قطعات خودرو کشف شد. به گفته سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت، ارزش اموال مکشوفه حدود 700 میلیون تومان است.

سرهنگ تاجره با بیان اینکه سارقان خودرو در کسری از ثانیه در اتومبیل ها را باز می کردند، خطاب به شرکت های خودروساز اظهار کرد: کارخانه ها از جی پی اس استفاده و آن را در محلی تعبیه کنند که سارقان به راحتی نتوانند آن را پیدا کنند. او افزود: در ساخت خودرو ها از در های ضدسرقت استفاده شود و شرکت هایی که لوازم خودرو مانند قفل پدال، قفل فرمان و... تهیه می کنند به موارد ایمنی دقت کنند و همچنین شهروندان در زمان خرید و فروش خودرو از اصالت خودرو ها مطمئن شوند و پس از آن اقدام به خرید کنند.

کلاهبرداری از دختران جویای کار

شرق: مردی که از دختران جویای کار کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.

سرهنگ رجبلی رئیس پلیس فتای فارس در این خصوص توضیح داد: برخی از دختران جویای کار در فضای مجازی با یک آگهی تبلیغاتی مواجه شدند که در آن وعده استخدام در شرکت های مهم و تضمین آینده کاری را می داد.

این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان به منظور تامین نیازمندی های زندگی شان به عنوان راننده در این مجموعه شروع به کار کردند و متهم برای این افراد با روش های مختلف وعده جذب در شرکت های مهم و تامین انواع خدمات رفاهی می داد.

وی گفت: مشکلات شخصی و از طرفی طمع و زودباوری این افراد باعث شد که متهم با دریافت یک وکالت کاری، اجازه انجام بسیاری از امور محضری را از قربانیان اخذ و پس از دریافت وکالت نامه، از آنها سوءاستفاده کند و برخی از اموال این افراد را بدون اطلاع آنان به فروش برساند.

رئیس پلیس فتای فارس ضمن بیان اینکه با هماهنگی مقام قضائی متهم شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شد، از شهروندان درخواست کرد فریب تبلیغات دروغین در فضای مجازی را نخورده و مراقب باشند که افراد فرصت طلب از آنان سوءاستفاده نکنند.